Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 11:27, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AngelikaX napisał(a)
Asia, a żurawek byś nie chciała na tym Twoim "rondzie"?


ps. Inverse chcesz całkowicie wywalić stąd? On taki piękny jest


Na razie posadzę przy nim te hortki . Niech się dzieje co chce . Zoobaczę jak to będzie za sezon lub dwa. Zawsze mogę go przesadzić. Żurawki powiadasz...hmmm. Na obrzeżach może ?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AngelikaX 13:17, 24 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
No tak mi się nasuneło, że trochę szaro buro może być tu wiosną...a żurawki dadzą fajną barwną plamę
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Milka 13:45, 24 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Margerytka40 napisał(a)


Zielone kółko to hakone pod derenie różowe rozchodniki . Nie wiem co tam gdzie znaki zapytania

A może nie dawać lawendy a zamiast szerzej seslerię i szałwię w sporych grupach

Nowe wyzwanie, fajnie tak od początku robić, ja nie lubię jak za 2-3 lata muszę coś zmieniać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margerytka40 14:43, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AngelikaX napisał(a)
No tak mi się nasuneło, że trochę szaro buro może być tu wiosną...a żurawki dadzą fajną barwną plamę


Zobaczę. Biorę je pod uwagę tym bardziej,że teraz widzę,że mam miejsca gdzie ewidentnie koloru brakuje. Może właśnie żurawki tam dołożę. Tyle,że żadnych nie mam i nie bardzo nawet wiem jaką odmianę wybrać.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:44, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Milka napisał(a)

Nowe wyzwanie, fajnie tak od początku robić, ja nie lubię jak za 2-3 lata muszę coś zmieniać


Też nie lubię ale czy to się tak da bez zmian?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AngelikaX 15:12, 24 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Margerytka40 napisał(a)


Zobaczę. Biorę je pod uwagę tym bardziej,że teraz widzę,że mam miejsca gdzie ewidentnie koloru brakuje. Może właśnie żurawki tam dołożę. Tyle,że żadnych nie mam i nie bardzo nawet wiem jaką odmianę wybrać.



Odmian sporo jest i na słoneczne i cieniolubne rabaty znajdziesz bez problemu

Przy Inversie (jeśli ma tam zostać oczywiście) tak mi się nasuneło, że wrzosy ładnie by się zgrały... co myślisz?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Margarete 15:49, 24 lip 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale się dzieje..
A ile cięzkiej roboty juz zrobionej
Magnolii bym nie przesadzała - jest duża, można podkrzesać od dołu i bedzie super - magnolie nie lubia jak im sie "grzebie"w korzeniach.
Co do planowania i inwersy nie wypowiadam sie bo...ja nie umiem planowac - najlepiej widac to w moim misz-maszu u mnie w ogrodzie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margerytka40 17:36, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AngelikaX napisał(a)



Odmian sporo jest i na słoneczne i cieniolubne rabaty znajdziesz bez problemu

Przy Inversie (jeśli ma tam zostać oczywiście) tak mi się nasuneło, że wrzosy ładnie by się zgrały... co myślisz?


Wrzosy nie są moimi ulubionymi roślinami,przykro mi ale tu ich nie widzę. Podobają mi się owszem ale denerwuje mnie ich krótkowieczność.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:42, 24 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Margarete napisał(a)
Ale się dzieje..
A ile cięzkiej roboty juz zrobionej
Magnolii bym nie przesadzała - jest duża, można podkrzesać od dołu i bedzie super - magnolie nie lubia jak im sie "grzebie"w korzeniach.
Co do planowania i inwersy nie wypowiadam sie bo...ja nie umiem planowac - najlepiej widac to w moim misz-maszu u mnie w ogrodzie


Nad magnolią jeszcze pomyślę . Właśnie obsadzam to rondo i inverę póki co zostawiam tak jak zaplanowałam wsadziłam tam hortki. Jak okaże się kiedyś że jednak nie był to dobry pomysł to zmienię tam coś. Na razie podoba mi się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 18:44, 24 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Margerytka40 napisał(a)


Myślicie,że źle to wygląda? Zabrakło mi doniczek z żółtą trawką na drugą stronę,docelowo tam hakone. Zamiast seslerii proponowanej przez Toszke postawiłam dla wizualizacij jakieś kosaćce.


Margerytko, to ja odszczekuję. Zrozumiałam, że remont w ogrodzie zmierza w kierunku żwirkowo- minimalistycznym. Jeśli zostaje to tło, które jest, to wygląda to dobrze. Przepraszam za zamieszanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies