Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:20, 02 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14773
ren133 napisał(a)


Ale one to raczej z galązki się przyjmą ... jak rozchodnik


Widzisz,nie pomyślałam. Może dlatego,że rozmnażać jałowców nie zamierzam. Ale zobaczę jak mają jakieś korzonki przy gałązkach mogę wsadzić do doniczek.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:22, 02 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14773
Kawa napisał(a)
Asia piękny rozmnażalnik!!!
ja też ograniczam się tylko do podlewania


U nas dziś trochę odpuściło i jest nawet przyjemnie . Słońce zamglone i nie praży tak jak przez ostatnie dni.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 10:28, 02 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Margerytka40 napisał(a)


Toszko mieszanka taka jak pod wszystkie carexy? Znaczy się ważne żeby była przepuszczalna,z drobną korą?


Kora nie musi być drobna

Kompost, obornik (nie granulat), kora (jeśli gleba zbita to i gruby piach). Szeroko przekopane - najlepiej cała carexową rabatę, a nie dołki. Pierwszy sezon pilnowanie podlewania. Na jesieni zabezpieczenie rozet przed mikroślimakami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 10:35, 02 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14773
Toszka napisał(a)


Kora nie musi być drobna

Kompost, obornik (nie granulat), kora (jeśli gleba zbita to i gruby piach). Szeroko przekopane - najlepiej cała carexową rabatę, a nie dołki. Pierwszy sezon pilnowanie podlewania. Na jesieni zabezpieczenie rozet przed mikroślimakami.


Ze ślimakami to może być problem faktycznie. Muszę pamiętać.
Może i pokuszę się na te silvery na rondzie. Mam ich sporo i mogłabym wykorzystać ,i szałwia by do nich pasowała. Cała ta rabata z odbiornikiem i kompostem jest przekopana.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:31, 02 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14773
Zobaczcie co właśnie dostałam


Ok.50 sadzonek cisa baccata. Znajomy koleżanki z pracy likwidował szkółkę i załapałam się na ostatnie sztuki.
Chyba nieźle wyglądają. Najgorzej,że nie mam dla nich teraz jeszcze stałego miejsca i do przechowalnika pójdą pewnie na rok co najmniej. Ale taka okazja się trafiła
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anbu 14:47, 02 sie 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Margerytka40 napisał(a)
Na tę chwilę tak to wygląda. Jeszcze nie do końca wszystko wsadzone. Brakło mi hakone na część ze świerkiem i coś tam jeszcze muszę z drugiej strony pomyśleć


Szczenę zbieram z biurka i podziwiam za ogrom roboty!
Super wyszło pracusiu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Margerytka40 18:34, 02 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14773
anbu napisał(a)


Szczenę zbieram z biurka i podziwiam za ogrom roboty!
Super wyszło pracusiu


Dziękuję Aniu ale jaki tam ze mnie pracuś. Wydaje mi się ,że w miejscu robię. Szkoda,że nie da się wszystkiego w sezon zrobić. Gdzie tam w sezon . Chyba 5sezonów mi braknie na te zmiany.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:39, 02 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14773
Wsadziłam ciski do przechowalnika. Czy powinnam coś jeszcze z nimi teraz robić? Może podlać Korzonkiem np.? One były w bardzo dobrym stanie bo prawie natychmiast po wykopaniu trafiły do mnie. Zapakowane były korzeniami w mokrej ziemi i korzenie miały wilgotno.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:41, 02 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14773
Zakochałam się dziś w tym widoku , i w tym..
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 20:49, 02 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23613
Mi jakoś z wiosennych patyczków hortki nie wychodzą
Podziwiam i nowe nasadzenia i nową rabatę.
Brawo!!Pracusiu,Pięknie już to wygląda.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies