Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 14:45, 04 lis 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia napisał(a)


Asiu czy możesz przybliżyć metodologię działania "kółka pomiarowego"? Czym "to mierzy"?


Kółko mierzy ....kółkiem . Jedziesz tym kółkiem po gruncie ,ono się obraca a licznik zamontowany przy nim pokazuje odległość pokonaną . Żeby zacząć nowy pomiar trzeba licznik wyzerować za pomocą przycisku .



To moje to takie najprostsze bo są jeszcze wypasione z elektroniką no i oczywiście za niezłą kasę . Ja nie wiedziałam czy to zda egzamin więc kupiłam tanie . Mogłoby być większe bo trochę trzeba się schylać jak się je prowadzi ale w ogólnym rozrachunku może być . Trochę kółkiem trochę miarką i jakoś mierzę .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 21:04, 04 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, na jedną rzecz uczulam i zwracam uwagę: jak chcesz nanieść na plan np.: drzewo, to potrzebujesz wziąć dwie miary - z dwóch różnych punktów. Inaczej plan Ci się rozjedzie. Przypomnij sobie układ współrzędnych ze szkoły
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 21:20, 04 lis 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Asiu , tak właśnie robię . Jak już się za to wzięłam to chcę to zrobić żeby było dobrze . Tylko takie mam pytanie jak już zajrzałaś do mnie -umieszczać na tym planie wszystko czy tylko to co najprawdopodobniej zostanie po rewolucji ?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:07, 07 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Eee, Asiu, rewolucje to mają do siebie, że nigdy nie wiadomo kogo/co zmiotą

Proponuję, żebyś naniosła na plan drzewa i co większe krzaki oraz zaznaczyła orientacyjne linie rabat, bo to pomoże oglądającym w zorientowaniu się w rozmiarach działki - zdjęcia przekłamują.

Z pozostałych roślin trzeba będzie późnij zrobić inwentaryzację, żebyśmy wiedzieli, czym dysponujemy.

Zbieram inspiracje dla Ciebie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:23, 07 lis 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziękuję Asieńko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Makusia 09:27, 07 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Świetne to kółko! Układy współrzędnych...Jezu...matematyka ...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 10:13, 07 lis 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Marta wbrew pozorom to nic trudnego , żadna wyższa matematyka . Potrzebna tylko dokładność i dobry cyrkiel . Inna sprawa że naniesienie tego co ja mam na działce no to już nie jest takie proste . Mam tylko nadzieję że do zimy się ogarnę z tym planem a łatwo nie jest bo a to leje , a to eMa nie ma a mnie właśnie on niezbędny i tak dookoła Wojtek . Dziś też mierzę z małymi przerwami na łyk gorącej herbaty bo gil do pasa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 10:44, 07 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, herbata z gilem nie jest smaczna! Wykuruj się, a plan poczeka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
GorAna 22:09, 07 lis 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Asia, już sobie wyobraziłam, jak z czerwonym kółkiem latasz po własnym ogrodzie....niczym policjant przy wypadku drogowym
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 06:39, 08 lis 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No pewnie śmiesznie to wygląda . Moi sąsiedzi to pewnie już się przyzwyczaili do takich widoków a widok mają doskonały ze swojego piętrowego domu . Kiedyś pewnie poproszę ich żeby pozwolili mi zrobić kilka zdjęć mojego ogrodu z ich balkonu już widzę ich miny ale co mi tam .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies