Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:10, 24 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
U mnie dziś tak wygląda jesień
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:57, 24 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Wyszłam dziś robić pomiary tej mojej nieszczęsnej działki i za przeproszeniem d.pa blada . Ja nie dam rady ! Nie dam i już ! To są jakieś ogromne powierzchnie ,działka też jakaś kopnięta nie kwadrat , nie prostokąt ,diabli wiedzą co . Ja mam na dzisiaj dość ! . Jak trochę ochłonę ze złości muszę myśleć dalej , może znajdę jakiś sposób żeby to ogarnąć inaczej pozostaje mi tylko iść na żywioł jak pisała Ania z Kamiennego . A wymarzył mi się piękny plan
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Rumianka 12:11, 24 paź 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Asiu, jak denerwują Cię pomiary, to odpuść na chwilę, nic na siłę...Dla poprawy humorku wstawię Ci zdjęcie mojego formowanego cisa...może przyda się jakaś inspiracja ...widziałam Twój na 19 str...Później usunę zdjęcie, co by Ci nie zaśmiecać wątku...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Margerytka40 12:23, 24 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Piękny ten cis . Dziękuję za odwiedzinki . Od tego mierzenia to już mnie dziś głowa rozbolała . Coś mi się wydaje że źle się do tego zabieram bo robię to sama ,trza chyba eMa poprosić o pomoc . Ja już tak mam że wszystko sama chcę za wszelką cenę . Taka ze mnie Zosia Samosia od siedmiu boleści
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Rumianka 10:00, 25 paź 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Margerytka40 napisał(a)
Ja już tak mam że wszystko sama chcę za wszelką cenę . Taka ze mnie Zosia Samosia od siedmiu boleści
Nie jesteś odosobniona w takim postępowaniu...Tych Zoś Samoś na Ogrodowisku jest cała masa, ze mną włącznie...Jak już nie daję rady, to eMa czas poprosić...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:19, 25 paź 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
O rozmnażaniu róż napiszę u Ciebie, żebyś miała pod ręką taką instrukcję...Otóż w czerwcu, kiedy są już młode przyrosty gałązek różanych, obcinam dość długą...obrywam wszystkie liście od dołu( zmniejszam parowanie poprzez liście) zostawiając jedynie ze 2 u góry (żeby widzieć, czy żyje)...Prętem robię głęboki otwór w ziemi (w zacienionym miejscu) badylek zanurzam w ukorzeniaczu do półzdrewniałych i wkładam w dziurkę w ziemi...najgłębiej jak się da...ziemię wokół ugniatam i zaczyna się od tego momentu codzienne podlewanie sadzonki...Po ok 2 miesiącach powinny pokazać się pierwsze listki, jest to oznaka, że badylek ukorzenia się, a jeżeli nie, to zostawiam tak do wiosny i wówczas samo się pokaże, czy roślinka żyje, jeżeli tak, to po roku przesadzam na docelowe miejsce...ot i wszystko...Powodzenia... Najlepiej takich gałązek nawtykać kilka, to jest większa szansa, że którąś się uda ukorzenić...Mając swoje róże nic się nie traci gdy się nie przyjmie...Ale z doświadczenia wiem, że warto...I chociaż gotowe sadzonki róż w sprzedaży mają niewielką cenę, to ja i tak mam więcej satysfakcji z własnych, ukorzenionych przez siebie sadzonek, chociaż ten proces trwa dość długo...Jednakże, dla własnej radości warto...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
makadamia 11:20, 25 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oj, Asiu, jak dobrze Cię rozumiem!
Poproś o pomoc koniecznie. Tak naprawdę, to i trzy osoby będą miały co robić: dwie trzymają miarkę, a trzecia nanosi pomiary na kartkę.

Dla pocieszenia zostawiam inspiracje, które mi się z Twoim ogrodem skojarzyły

https://pl.pinterest.com/pin/202380576985056415/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859372493/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859344042/
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 12:37, 25 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Rumianeczko ,dziękuję za dokładną i wyczerpującą instrukcję ukorzeniania róż . Na pewno z niej skorzystam bo lubię mieć satysfakcję że coś się samemu wyhoduje a poza tym można powiększyć ilość posiadanych roślinek jak ma się tylko jedną . Zawsze to jakaś oszczędność choćby długo to trwało . A jaka przy tym frajda
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:41, 25 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Asiu , inspirki fajne . Szczególnie pierwsza mi się podoba . Ten placyk wydzielony super . Coś takiego chodzi mi po głowie .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:47, 25 paź 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
No i pada dzisiaj a ja takie plany ogrodowe miałam . Mam jeszcze trochę cebulek do wsadzenia bo wykopałam latem tulipany i hiacynty . To już chyba ostatni dzwonek a tu leje . Deszcz jesienią potrzebny ale mogłoby padać jak ja w pracy jestem . Chciałam jeszcze tej jesieni zrobić porządek w jednym miejscu . Kiedyś rosła tam stara jabłonka którą wycięliśmy , a pod nią paprocie i podagrycznik . Muszę to wszystko usunąć bo mnie wnerwia a podagrycznik to jakaś masakra po prostu . Jaka byłam szczęśliwa jak dostałam go od znajomej a teraz nawet jakby mi ktoś dopłacał to bym go nie wzięła . Nie wiem czy teraz dam radę bo bardzo mokro , chyba lepiej go usuwać jak jest sucho . Zabieram się za to już od wiosny ale jak pomyślę o tej robocie to zaraz wynajduję sobie inną .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies