Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje wymarzone rabaty....biel w roli głównej....

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje wymarzone rabaty....biel w roli głównej....

Auri 20:24, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Kuba napisał(a)
Oczywiście że się da
Za dwa lata rośliny już się nie będą mieściły i zaczniesz od początku


Czyli nic tylko "musisz mieć większe rabaty " dzięki
Juzia 20:36, 12 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Kuba napisał(a)
Oczywiście że się da
Za dwa lata rośliny już się nie będą mieściły i zaczniesz od początku


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Auri 20:36, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Kuba napisał(a)
Jako posiadaczka działki tej samej wielkości powiem Ci że da się zrobić duże rabaty, nie bardzo rozumiem czemu przejście do kotłowni ma być szerokie? Samochodem tam wjeźdżasz?
Moim zdaniem żurawki też nie rozwiążą problemu, raczej trzeba wysadzić stąd iglaki i dać coś innego. Czy tam jest słonecznie?



...wymiana roślin to rzecz oczywista...ta rabata jest pierwszą "do przerobienia"...no i akurat pasuje mi tutaj 1,5 metrowy pas trawy...autem jednak nijak się nie da
Juzia 20:43, 12 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
No a na co liczyłaś robiąc rabaty głębokości 80cm???
Nawet karłowe hortensje mają szerokość ok metra.

W dodatku nie masz żywopłotu i chcesz posadzić pod siatką rośliny które widać dopiero w maju, a większe rozmiary osiągają czerwiec/lipiec.
No oprócz żurawek

Nie fochaj się tylko przemyśl, bo nikt tu źle nie chce


Zmieścisz to co chcesz....ale tak jak pisze Ewa....za dwa lata hortensje i trawy położą się na żurawki, a później nawet na trawnik. 80cm to jednak trochę za mało...

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Auri 20:50, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
to teraz zdjęcia,które może lepiej zobrazują "zagospodarowanie terenu"


Auri 21:08, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Juzia napisał(a)
No a na co liczyłaś robiąc rabaty głębokości 80cm???
Nawet karłowe hortensje mają szerokość ok metra.

W dodatku nie masz żywopłotu i chcesz posadzić pod siatką rośliny które widać dopiero w maju, a większe rozmiary osiągają czerwiec/lipiec.
No oprócz żurawek

Nie fochaj się tylko przemyśl, bo nikt tu źle nie chce


Zmieścisz to co chcesz....ale tak jak pisze Ewa....za dwa lata hortensje i trawy położą się na żurawki, a później nawet na trawnik. 80cm to jednak trochę za mało...



Przede wszystkim...nie fochuję tylko nie lubię być robionia w "babuko"...najpierw piszecie,że owszem....a potem przytyki...
Sugerowałam się tym,że hortensje można prowadzić/przycinać więc skoro chcę mieć "na biało" to mogą być tematem "do przerobienia"...i tyle....
Auri 21:26, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
.
iwka 21:41, 12 sie 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
wiesz, hortensja to nie tuja, że możesz ją z każdej strony opitolić. Jak zetniesz wiosną to przecież później nie tniesz bo co? pąki kwiatowe ? tak się nie da.

A tak w ogóle to się witam
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Juzia 21:59, 12 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Wcześniej nie napisałaś ile tam jest. I tyle...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Auri 07:31, 13 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
iwka napisał(a)
wiesz, hortensja to nie tuja, że możesz ją z każdej strony opitolić. Jak zetniesz wiosną to przecież później nie tniesz bo co? pąki kwiatowe ? tak się nie da.

A tak w ogóle to się witam

Cześć Iwka
Dzięki, że wpadłaś
Nie nie...wiem, że cięcie tylko wiosną bo potem pąki...
Zatem widzę, że hortensje muszę tam sobie darować ale trawy zostają w zamyśle...
A co do tego?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies