Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje wymarzone rabaty....biel w roli głównej....

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje wymarzone rabaty....biel w roli głównej....

Auri 08:50, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Luki napisał(a)
No powiem, że jak na taką działkę to rabaty masz mikrusie, nawet miejsca na żywopłoty brak, trudno widać, że obrzeża raczej murowane.


Rabaty rzeczywiście nie są zbyt wielkie bo z przodu domu (między tarasem a płotem) miejsca jest niedużo a chciałam mieć też trawę...od strony ulicy jest rabata(?)...a właściwie rząd szmaragdów przy płocie.Potem dodam zdjęcia bo myślę,że tam też można by dołożyć jakiś roślin.
Póki co chciałabym się zająć tą, której zdjęcia przedstawiłam
Auri 10:04, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
... ale licz się z tym, że wiosną będzie tutaj łyso bo nie am miejsca na nic zimozielonego.


To może jakieś cebulowe jeszcze posadzić żeby wiosną było trochę kwiatów ?
Może białe lilie za hortensjami i tulipany z przodu
Auri 11:56, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
I tak sobie jeszcze myślę...czy zabierać się do tych rabat zaraz teraz czy szukać...myśleć, robić plany i lepiej na wiosnę? Jak myślicie?
Kuba 13:33, 12 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Jako posiadaczka działki tej samej wielkości powiem Ci że da się zrobić duże rabaty, nie bardzo rozumiem czemu przejście do kotłowni ma być szerokie? Samochodem tam wjeźdżasz?
Moim zdaniem żurawki też nie rozwiążą problemu, raczej trzeba wysadzić stąd iglaki i dać coś innego. Czy tam jest słonecznie?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Gardenarium 13:43, 12 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Auri napisał(a)
I tak sobie jeszcze myślę...czy zabierać się do tych rabat zaraz teraz czy szukać...myśleć, robić plany i lepiej na wiosnę? Jak myślicie?


A ja bym te poczochrańce przycięła mocno, nadała im formę, bo tak być nie może i dopiero potem zobaczyła ile masz tam miejsca. I tak musisz - bo za 10 lat to z planowanych nasadzeń pozostaną jedynie wspomnienia i patyki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 15:12, 12 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Kuba napisał(a)
Jako posiadaczka działki tej samej wielkości powiem Ci że da się zrobić duże rabaty, nie bardzo rozumiem czemu przejście do kotłowni ma być szerokie? Samochodem tam wjeźdżasz?
Moim zdaniem żurawki też nie rozwiążą problemu, raczej trzeba wysadzić stąd iglaki i dać coś innego. Czy tam jest słonecznie?


Ja też mam taką działkę i pięciometrowe rabaty
I dwie wyspy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Auri 19:04, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Kuba napisał(a)
Jako posiadaczka działki tej samej wielkości powiem Ci że da się zrobić duże rabaty, nie bardzo rozumiem czemu przejście do kotłowni ma być szerokie? Samochodem tam wjeźdżasz?
Moim zdaniem żurawki też nie rozwiążą problemu, raczej trzeba wysadzić stąd iglaki i dać coś innego. Czy tam jest słonecznie?


Oczywiście, źe się da....wszystko się da....( mózg Bozia dała ) tyle, źe w ogóle mi na tym nie zaleźy
Układ jest taki jaki chciałam i taki zostanie.
Poprosiłam o pomoc w doborze roślin i za wszystkie sugestie stricte w tym temacie będę bardzo wdzięczna
Auri 19:19, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Gardenarium napisał(a)


A ja bym te poczochrańce przycięła mocno, nadała im formę, bo tak być nie może i dopiero potem zobaczyła ile masz tam miejsca. I tak musisz - bo za 10 lat to z planowanych nasadzeń pozostaną jedynie wspomnienia i patyki.



Na poczoczrańce ostrzy sobie zęby znajoma,która ma do zagospodarowania ogródek działkowy.Tak więc jak obiecałam to oddam jak już wymyśli się nowa koncepcja.
Auri 19:44, 12 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Zatem do meritum
Bardzo dziękuję Luki za cień nadziei Ja też myślę,że się da
Rabata





jest o długości 6 m i 80 cm szerokości
Chciałabym zostawić białą różę w pergoli,miskanta i szczepioną trzmielinę bo są ok Zwłaszcza,że lustrzane odbicie tego kawałka jest na rabacie za ławką (temat na później)



Rośliny,które zostawiam to ok 1,5 mb

Czyli zostaje 4,5 mb x 80 cm na hortensje,trawy i żurawki

Da się???
Kuba 20:16, 12 sie 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Oczywiście że się da
Za dwa lata rośliny już się nie będą mieściły i zaczniesz od początku
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies