Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje wymarzone rabaty....biel w roli głównej....

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje wymarzone rabaty....biel w roli głównej....

Auri 20:41, 11 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Witam
Mam na imię Aurelia. Na Ogrodowisko trafiłam w zeszłym roku kiedy postanowiłam założyć swój nowy trawnik ( na miejscu starego, który trawnikiem był tylko z nazwy ).Dom został juź otynkowany...brukarze też już zakończyli swoją robotę... Nadszedł więc czas by skończyć z prowizorką na podwórku
Zaczęłam szukać fachowych informacji juź jesienią aby uzbrojona w wiedzę teoretyczną ruszyć z impetem do praktyki na wiosnę.
W marcu zaczęliśmy prace " przedtrawowe "... usunęliśmy starą darń, założyliśmy automatyczne podlewanie. Potem plantowanie 50 ton ziemi...równanie...grabienie...czyli cała ta "droga przez mękę" Potem sianie i część najbardziej ekscytująca...czekanie z drżącym sercem na pierwsze źdźbełka No i w końcu w lipcu przy naszym domu pojawił się w miarę udany trawnik
Teraz nadszedł czas na docelowy stan rabat...i tu zaczyna się jazda...
Nijak nie potrafię tego ogarnąć
Może przy pomocy dobrych duszyczek na tym forum uda się spełnić moje marzenie o rabatach z trawami i bielą w roli głównej.
Miejsca na rośliny w ogrodzie nie ma zbyt wiele....ale marzę aby te poszczególne rabaty były namiastką prawdziwego ogrodu...
POMOŻECIE ???
Juzia 20:45, 11 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Witaj!

Czekam na fotki.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Auri 20:57, 11 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
)) hej ))
Już wrzucam....
Na początek trawa
Mary 21:00, 11 sie 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj!
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Auri 21:08, 11 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
A teraz rabaty....jest NIJAK ((
Niby są rośliny (sadzone w trakcie budowy ) ale niestety nie jest tak jakbym chciała
Może zacznę od pierwszej rabaty do przebudowy...
Chodzą mi po głowie hortensje i trawy... ale jakie ???
Zdjęcie z góry...
Auri 21:10, 11 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
MariBere napisał(a)
Witaj!

Miło mi...dzięki za uwagę
Auri 21:20, 11 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Wiem wiem....na trawie został rozsypany nawóz baaaardzo nieumiejętnie Jednak gdzieś przeczytałam ( czyt.tutaj...na Ogrodowisku ), że "praktyka czyni mistrza" ... a to był mój kolejny "pierwszy raz"...mam nadzieję, źe będzie tylko lepiej w tym temacie
Auri 21:20, 11 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
Kolejne zdjęcia
Juzia 21:20, 11 sie 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
A czemu masz takie małe te rabaty???
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Auri 21:40, 11 sie 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 64
No...dobre pytanie
Teraz też widzę, że małe....ale cóż...cała działka nie jest wielka (970 m2)...a ta rabata jest w ogóle na wąskim przejściu do kotłowni....gdyby była szersza to byłaby chyba prawdziwa porażka
Jest jak jest...
Teraz muszę sobie radzić z tym co zleciłam brukarzom....tylko czy tam się da posadzić trawy, hortensje i jeszcze (szczyt marzeń) żurawki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies