Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

ren133 21:56, 19 lut 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Rośliny wiosnę poczuły ... niestety u mnie jeszcze śnieg
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Nett 11:47, 21 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Zapytałam w chorobach hortensji, ale na razie brak odpowiedzi, więc może ktoś z odwiedzających będzie wiedział- w ubiegłym sezonie Mazan stwierdził u moich Anabelek chloroze magnezową. PH wokół roślin jest 5-5,5 i chciałabym zastosowac doglebowo siarczan magnezu, aby obniżyć ph i zasilić glebę w magnez. Czy to będzie prawidłowo, czy zrobić coś innego?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Kawa 11:49, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anetko nie pomogę Ci bo się na tym zupełnie nie znam
idź do Anbu u niej Toszka się pojawia może ci pomoze
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Nett 11:56, 21 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Kurczę strasznie się gubie w nawozach i terminach stosowania. Do tej pory używałam azofoski, nawozu pod kwasoluby i ewentualnie jesienny do iglaków.

PH pod trawnikiem tez mam za wysokie i nie do końca wiem co zastosować- czy dolomit i później azofoskę czy jakis siarczan amonu czy coś innego. Szukam informacji, ale się gubię.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
AniMa 11:59, 21 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Może lepiej dolomitem????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
lindsay80 12:00, 21 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jak kwaśna ziemia, to dolomit, wczoraj w LM widziałam w promocji, 10 kg za 8 zł.
____________________
Tu ma być ogród :)
Kawa 12:04, 21 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Nett napisał(a)
Kurczę strasznie się gubie w nawozach i terminach stosowania. Do tej pory używałam azofoski, nawozu pod kwasoluby i ewentualnie jesienny do iglaków.

PH pod trawnikiem tez mam za wysokie i nie do końca wiem co zastosować- czy dolomit i później azofoskę czy jakis siarczan amonu czy coś innego. Szukam informacji, ale się gubię.

nie przejmuj się ja tez nic nie wiem
ogólnie stosowałam tylko florowit i gnojówkę z pokrzyw''teraz mam mocne postanowienie poprawy na wprowadzenie rt. ht i ow hihii
ale co z tego wyjdzie nie wiem

ogólnie bardzo ciężko teraz idzie mi myślenie

ale czytałam ż ejak ziemia za kwaśna na trawniku itp to tak jak dziewczyny mówią sypnąć dolomitem
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Nett 12:06, 21 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
lindsay80 napisał(a)
jak kwaśna ziemia, to dolomit, wczoraj w LM widziałam w promocji, 10 kg za 8 zł.


A już teraz można sypać? A co później z nawozem wiosennym? No i co z tymi hortensjami ?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
lindsay80 12:16, 21 lut 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Nett napisał(a)


A już teraz można sypać? A co później z nawozem wiosennym? No i co z tymi hortensjami ?



Jeśli masz na tyle sucho na trawniku, że możesz po nim chodzić to można sypać, dolomit szybko się rozpuszcza, ale za to wchłania się długo.
Poczytaj sobie ten wpis Toszki.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3206-ogrodowy-powrot-do-dziecinstwa?page=1458#post_3

Co do hortensji to może zacznij od podlewania ich kawą?
____________________
Tu ma być ogród :)
AniMa 12:21, 21 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Syp teraz, przy deszczach ładnie się rozpuści i wsiąknie.... Potem jak dobrze kojarzę trzeba z 3 tygodnie odczekać z kolejnymi nawozami....ale ktoś mnoże mnie poprawić
Ja u siebie dolomitem sypałam w październiku...teraz poczekam aż ziemia wyschnie i sypnę już nawozu
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies