Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

malgol 09:08, 28 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
trzeba zacząć opryski OW to może grzyb nie ruszy trawek
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kawa 09:09, 28 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
malgol napisał(a)
trzeba zacząć opryski OW to może grzyb nie ruszy trawek

no własnie to miałam na myśli
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Nett 09:21, 28 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
A ja przyznam szczerze, choć to kompletnie nieogrodowiskowe, że nie lubię przyrządzać tych mikstur i pryskać. Choć zalety oczywiście doceniam. Ale chyba jeszcze nie dorosłam do tego, ogrodniczo oczywiście.

Pryskam miedzianem na wiosnę, podsypuję kwasoluby i tylko jak pojawiają się mszyce czy inne choroby to interwencyjnie działam. W tym roku zdecydowanie z glebą chcę podziałać, korzystając z rad Toszki. Już teraz widzę, że wierzchnia wartstwa, gdzie kora i liście się przekompostowały jest fajna, próchnicza, Ale tylko w niektórych miejscach, no i oczywiście tylko wierzchnia warstwa, więc musze popracować nad głębszymi warstwami.

Za mikstury wezmę się za jakiś czas..

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 09:21, 28 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
horcia napisał(a)
Dziewczyny czy aby nie za wcześnie na wertykulację? Ja poisiadam młody trawnik więc tylko zgrabiłam ( 15 wiader siana) i troszkę się zaniepokoiłam czytając artykuł.Danusia pisze:



Najlepszym terminem jest wczesna jesień, zwłaszcza jeśli ma być przeprowadzone dosiewanie. Może również mieć miejsce na wiosnę, od połowy kwietnia, ale należy zauważyć, że trawa powinna być już aktywnie rosnąca. Nie róbmy tego zbyt wcześnie, gdy trawa dopiero zaczyna znów rosnąć po zimie, bo można niepotrzebnie usunąć wiele nowych pędów



Danusia wspomina również aby najpierw skosić trawnik, więc musi już podrosnąć.


Chyba faktycznie za wcześnie
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
makadamia 09:23, 28 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
U mnie OW nie wyszedł - próbowałam i octu jabłkowego i spirytusowego i reakcji nie było. Podejrzewam że kreda malarska jakaś lipna była
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
malgol 09:38, 28 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ja OW zaczęłam stosować późnym latem ubiegłego roku .też misiałam zwalczyć w sobie niechęć do sporządzania mikstur i jeszcze pamiętać o ich regularnym stosowaniu.A nie lubie tego Do jesieni jednak zauważyłam różnicę i chyba już będę je stosować
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mirka 10:15, 28 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
malgol napisał(a)
Ja OW zaczęłam stosować późnym latem ubiegłego roku .też misiałam zwalczyć w sobie niechęć do sporządzania mikstur i jeszcze pamiętać o ich regularnym stosowaniu.A nie lubie tego Do jesieni jednak zauważyłam różnicę i chyba już będę je stosować
Gosiu Napisz o różnicach jakie na roślinach zauważyłaś to ważne aby zachęcić innych do stosowania
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
malgol 10:22, 28 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Najlepiej to chyba Mazan by to zrobił. Ja niestety nie umiem tak jak on mądrze pisać więc powiem tylko ,że moje buksy dostały niesamowitych przyrostów. Zakupione w szkółce chorowały ( chyba jakiś grzyb)a po OW wszystko minęło i dostały pięknych zieloniutkich przyrostów. Róże nie chorowały na czarna plamistość ani mącznika choć zdarzało im się to jeśli nie stosowałam chemii w sezonie. Po OW piękne zielone listki Stosowałam OW krótko więc więcej nie mogę stwierdzić.Od wiosny zaczynam znowu
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
AniMa 10:54, 28 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
makadamia napisał(a)
Dziewczyny,

hortensje rozmnaża się z tych suchych zdrewniałych patyczków, które zostają po zimie? Myślałam że z młodych przyrostów?

Asiu możesz i z suchych patyczków (metodą do wody i do ziemi), możesz z młodych przyrostów (tak samo) i możesz przez przygięcie odrostu do ziemi i przygnieceniem go jakimś obciążnikiem - po roku odcinasz ukorzenioną sadzonkę


Nett napisał(a)
Dziewczyny a kiedy i jak tnie się stipę? U mnie zieloniutkie kępy, tylko końcówki suche i nie wiem czy ciachać czy nie.

Net - stipę możesz przyciąć, ale lepiej poczekać z tym do co najmniej połowy marca albo nawet początku kwietnia. Można jej wogóle nie ciąć - tylko wyczesać
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
malgol 15:02, 28 lut 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Aneta, a jakie ph miałaś na trawniku ,że sypałaś dolomitem?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies