Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trochę nowocześnie, trochę użytkowo - ogród do przeróbki

Mira104 21:29, 31 sie 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
kwadratowe, chodzi mi o to że za dużo się dzieje u Ciebie na żwirowej, odchudź rabatę
Kamyki białe, szare się zleją.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anbu 21:30, 31 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Domi w tym roku jeszcze chcesz robić rewolucję?
____________________
Ania Ogród Ani :)
hindsight 21:39, 31 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Mira104 napisał(a)
kwadratowe, chodzi mi o to że za dużo się dzieje u Ciebie na żwirowej, odchudź rabatę
Kamyki białe, szare się zleją.


Że za dużo roślin?

Białe kamyki są nie dla mnie, ja mam piaskową elewację, plus nie chciałabym jeszcze bardziej podkreślać długości i cienkości żwirowca. Jasny szary powinien dać radę.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 21:41, 31 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
anbu napisał(a)
Domi w tym roku jeszcze chcesz robić rewolucję?


Tak, ale niekoniecznie całość. Plus muszę wyprodukować więcej Limelightów
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 22:09, 31 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mira104 napisał(a)
kwadratowe, chodzi mi o to że za dużo się dzieje u Ciebie na żwirowej, odchudź rabatę
Kamyki białe, szare się zleją.


Mira, błagam, tylko nie białe kamienie...jak w akwarium. Żwir ma być nienachalny, To tylko wypełniacz. Biały rzuca się w oczy, gwiazdorzy, nienaturalnie wygląda, brudzi się.... wygląda tandetnie, pretensjonalnie

By nie być gołosłowną proponuję popatrzeć na ogrody z białym żwirem - od razu żwir widać, nic innego, jak obrusy na rabatach...
Druga sprawa, biały żwir to tłuczeń marmuru. Zazwyczaj. Zasadowy.

Dominiko

szpaler hortensji jest szeroki. Wypełnia przestrzeń, zaciera długość, bo hortki są pękate same w sobie. Ja bym nawet powiedziała, ze one kradną przestrzeń. W moim wąskim ogrodzie okazało się, że szpaler nadał "duszności" ogrodowi, zaciaśnił, zamknął przestrzeń.


Różnica w odbiorze pustej przestrzeni a łysym odcinkiem polega na wzrokowym odbiorze przestrzeni jako takiej. Pusta przestrzeń to nic innego jak szerszy odstęp. Dość naturalnie wygląda i nie masz niepokojącego uczucia, że czegoś brakuje.
Łysy odcinek nasuwa na myśl brak czegoś. Widać, że aż się prosi, by coś tam było, wypełniało. Zastanawiasz się co tam było, a nie ma.

Miskanty mają bardzo głęboki i szeroki system korzeniowy. Lubią ciepłą glebę. Kamienie tego nie dają.
Przemyśl niskie rozplenice - "Little Boy", 'Little Bunny'. Efekt kotków i kępy ten sam, tylko mniejsze, zwarte, nie tak fontannowe i rozłożyste, u Asiak dopiero co wstawiłam zdjęcie. To moje ostatnie odkrycie (choć mam je 4 rok). Oczywiście pisze o rozplenicy, choć Asiak tez odkryłam Ja zrobiłam błąd, bo podzieliłam na starcie, Dopiero w tym roku pokazały całą urodę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 22:30, 31 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Przeczytałam dwa razy i zrozumiałam! czyli świetnie wytłumaczone

No właśnie dlatego białego żwiru u mnie nie będzie. Toszka, ale jak ty dowalisz, to się potem długo człowiek zbiera

Ale to dobrze, ja nie chcę pitolenia i ćwierkania. Nie wiem, nie mam o czymś pojęcia, albo mam błędne, to się od razu naprostuję. Nie mam wykształcenia ogrodniczego, rolniczego ani żadnego pokrewnego, artystycznie teź słabo u mnie, to muszę polegać na innych i przyjmuję krytykę i uwagi.

Skoczę obejrzeć rozplenice. Miałam kiedyś Little Bunny i się zraziłam, ale ona rosła w suchym miejscu, a tu miałaby dobrze.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
anna_t 22:32, 31 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
mi się podoba wersja 1,
w miejsce jeddeloh aurea to bedzie lepszy kontrast. zamiast aurea nana rozplenice dać skoro jedne juz tam upasłaś
czyli jeddeloh out
co Ty na to?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:34, 31 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
hindsight 22:40, 31 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Naniosłam zmiany na rysunek.



Mogę jeszcze bardziej przedłużyć hortki i skrócić trzcinnika od strony cisów, ale pewnie w praktyce przy sądzeniu podejmę decyzję.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
hindsight 22:47, 31 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
anna_t napisał(a)


Fajnie i przestrzeń jest. Tylko bioty małe nie są, a tu dochodzą do przodu rabaty. Bo widzisz, ta rabata jest z dwóch stron obchodzona, jak narożna działka

Więc wyższe muszą być z tylu , a dwa boki, dolny i prawy muszą być niższe.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies