Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

jacekg80 07:58, 15 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Dzień dobry,

Wczoraj miałem "owocny" dzień podczas przekopywania rabat. Szpadlem uszkodziłem rurę od deszczòwki która przebiega pod rabata, wiec musiałem ja naprawiać Pózniej złamałem szpadel a na koniec mała łopatkę co za dzień.

Dzisiaj jadę odwiedzić moja ulubiona szkółkę, może dostanę 3 sztuki serbów, muszé też kupić korę i kilka worków ziemi

Miłego dnia wszystkim życze.....
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 17:21, 22 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witajcie.

Toszko usunałem trawę z przejscia przy skarpie i odchwaściłem tuje. Będę całość przekopywał i przygotowywał się do posadzenia szpaleru hotensji Limelight, rozważałem też pinky winky, ale Limelight bardziej mi sie podoba.


Ciagle przekopuje rabatę z tułu domu. Mam nadzieję jutro skończyć. Robię to dokładnie i przekopuje z maczka, kora i przekompostowanym obornikiem. Glinę mieszam z piaskiem. Ciężka robota. Mam problem z dodawaniem zdjęć z telefonu. Jutro postaram sie dodać kilka zdjeć przekopanej rabaty

Pozdrawiam
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
makadamia 17:29, 22 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To taka robota jak z fundamentami - nie widać jej, ale jak się tego nie zrobi, to się później bardzo żałuje.
Dużo sił życzę!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
dajana 18:20, 22 mar 2017


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Witaj Jacku ! masz problem ze skarpami? Jeśli pozwolisz pokaże ci jak ja rozwiązałam swój,co prawda jeszcze nie do końca bo zostało mi sporo metrów do ukończenia ale to najtańszy sposób jaki wpadł mi do głowy.Za chwilę wrócę aby podać ci numery stron co byś się nie zanudził czytając mój wątek .Możesz skorzystać z mego sposobu, ale nie musisz oczywiście .Wszystkie te skarpy podbudowywałam samodzielnie jak wszystko inne w ogrodzie, dlatego tak wolno idzie mi jego tworzenie .Sadzenie roślin to pestka i ogromna przyjemność ,ale przygotowanie to ciężki kawałek chleba hi.Zaraz wracam )
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 18:45, 22 mar 2017


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Wróciłam ,spójrz na stronę 435,6,9,i 440. Czekam na odpowiednia aurę aby dalej murować. Z czasem nie będzie widać tych betonowych bloczków jest sporo roślin zwisających które go przysłonią. Na skarpie rosną świerki serbskie co będzie dalej nie wiem jeszcze Póki co mam ogrom murowania .Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
jacekg80 19:37, 22 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Witaj Dajano,

Dziekuję za odwiedziny i pomysł na murek z bloczkòw. Powiem Ci że ten Twój murek to pierwsza klasa, gratuluję. Bardzo mi się podoba, teraz nocka u mnie zarwana bo będę myślał..... Jutro z miara wyskocze i pomierzę. Z przyjemnościa prześledzę Twòj watek, zaznaczam i będę zagladał.

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
AnnaCh 20:25, 22 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jacku, przybiegłam od Asi
Przeczytałam cały wątek i jestem pełna podziwu dla Twojej pracy Super, linie rabat, łuczki pięknie Ci wychodzą.
Masz szczęście, bo trafiłeś tu na początku, nie popełniłeś jeszcze wielu błędów, a do tego słuchasz rad i nie boisz się pracy
Super sprawa
Zaznaczam wątek i będę wpadać jeśli pozwolisz
____________________
Ania - Malutki pod lasem
dajana 20:59, 22 mar 2017


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Cieszę się ze mój pomysł być może i tobie się przyda .Tak, to zwykłe bloczki fundamentowe 2 zł sztuka .Nocka zarwana? hi skąd ja to znam .Jeśli masz dodatkowe pytania to śmiało pytaj,odpowiem bardzo chętnie .Jeśli zostało ci coś drutu zbrojeniowego po budowie to ci się do budowy skarpy przyda .Będę pokazywała dalszą budowę, tylko mam problem bo nie wiem jak buduje się schody, a zbliżam się do wzniesienia z różnicą poziomu 5 metrów. Muszę zbudować trzy poziomy .Najgorsze będą dla mnie schody, bo pojęcia nie mam jak się je buduje. Wujek Gogle się przyda .W projektowaniu rabat to ja się nie przydam .Początki miałam żałosne, zanim posłuchałam innych . Na razie sadzę bezpieczne rośliny ,głównie hortensje ,róże trawy ozdobne ,lawendę i takie drobiazgi które zawsze można przesadzić.Czyżby tworzenie ogrodu stało się twoją nowo odkrytą pasją? W moim przypadku tak własnie było. Masz szczęście bo pomagają ci solidni fachowcy .Działkę masz zgrabniutką i ładny już trawnik. Zdradzisz mi jakiej mieszanki użyłeś? Muszę to napisać, masz taki serdeczny miły uśmiech Jacku .Ogród to część osobowości właścicieli .Takiego ci własnie ogrodu życzę. Gaduła ze mnie wiem.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
jacekg80 06:12, 23 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
AnnaCh napisał(a)
Jacku, przybiegłam od Asi
Przeczytałam cały wątek i jestem pełna podziwu dla Twojej pracy Super, linie rabat, łuczki pięknie Ci wychodzą.
Masz szczęście, bo trafiłeś tu na początku, nie popełniłeś jeszcze wielu błędów, a do tego słuchasz rad i nie boisz się pracy
Super sprawa
Zaznaczam wątek i będę wpadać jeśli pozwolisz


Witaj Aniu
Miło Cię "widzieć" muszę się przyznać że jestem codziennym gościem w " Malutkim pod lasem" jestem obecnie na 617 stronie. Na końcu chciałem się przedstawić i ujawnić Masz piękny dom, ogròd i super tatę no i ta wiata pod auta przed domem, extra! Podziwiam Cię za pracowitość i zachdzę w głowę jak Ty ogarniasz ten warzywnik razem z cała reszta....

Zapraszam bardzo serdecznie u mnie zawsze " drzwi" dla wszystkich otwarte
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 06:26, 23 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Dzień dobry wszystkim

Dzisiaj była 5:49 a ja już na nogach. Moja 8 miesięczna Maja nie pozwala już spać Nie pisałem wcześniej, ale mam urlop.

Pstryknałem fotke wschodu słońca, widać trochę przekopywaną rabate. Jeszcze nic na niej nie rośnie a i tak cieszy....

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies