Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

LIDKA 19:38, 14 lis 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Szarobialy napisał(a)
Jak za dawnych lat


Cudny wodok
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Szarobialy 11:27, 19 lis 2023


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
antracyt napisał(a)
Mam wrażenie, że pierwszy raz jestem na Twoim wątku (chociaż pamięć ostatnio mi szwankuje...) - a to wielki błąd! Widzę dalie, ostróżki, róże i przepiękne bukiety. Na pewno będę zaglądała do Ciebie częściej
PS. Nazwa wątku zupełnie mi nie koresponduje z feerią barw które widzę na zdjęciach



Witam serdecznie wśród orlików, dalii i róż (-:

Nigdy o tym nie myślałam, ale masz rację. Rzeczywiście mam bardziej kolorowo, niż szaro-biało (-;
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 11:58, 19 lis 2023


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
LIDKA napisał(a)
Jola masz prawdziwy kwiatowy ogród. Jak coś kwitnie to od razu całe łany. Róże georginie orliki. Cały sezon kwitnienia na bogato.
Szkoda że tu mało bywasz bo można by się dużo od Ciebie nauczyć.

Wysiać dalie z takim efektem... To niesamowite osiągnięcie.


Ogród mam od kilku lat i staram się tak dosadzać rośliny, żeby nie było bezkwiatowych okresów.

Będzie jeszcze bardziej kolorowo, bo wsadziłam ponad 440 cebulowych. Ponadto zebrałam mnóstwo nasion. Naparstnice i goździki brodate wysiałam do gruntu bezpośrednio. Mam całe łany ich zielonych siewek. Z doświadczenia wiem, że przetrwają zimę.

Chyba nigdy nie będę miała uporządkowanego ogrodu. Wciąż i wciąż mi mało roślin. Wcale tego nie planowałam. Tak wyszło (-:


Pozdrawiam (-:

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 12:15, 19 lis 2023


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Miałam trzy donice z niebieską lobelią. Zapomniałam, dawno przekwitły. Chciałam wyrzucić, ale okazało się, że wykiełkowało w nich mnóstwo samosiejek. Ciekawa jestem, czy przetrwają w domu.

Mam wrażenie, że w moim ogrodzie wciąż pełno niespodzianek. Może za mało o niego dbam i nie wyrzucam siewek w porę (-:

Samosiejki lawendy i kocimiętki wyrastają nawet pomiędzy kostką brukową. Rezeda i sadziec przypadkiem pojawiły się wśród wysianej z torebki czarnuszki.
Kupiłam kiedyś od starszej pani sadzonkę ciemiernika wykopanego z jej ogrodu. Okazało się, że z tej samej doniczki wyrósł piękny różowy floks i rudbekie. Dziś rozrosło mi się z tego kilka dorodnych kęp.
Takie cuda się dzieją (-:
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 15:16, 27 lis 2023


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
-8

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Kordina 15:10, 11 gru 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Witaj
Właśnie dziś przechadzałam się po Twoim ogrodzie, ale cudnie jest szczególnie to ujęcie mnie zauroczyło:
Szarobialy napisał(a)


Szarobialy napisał(a)

Mam identyczny żyrandol, tylko rozetki górne trochę inne mój sama pomalowałam na biało.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Szarobialy 20:45, 11 gru 2023


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Kordina napisał(a)
Witaj
Właśnie dziś przechadzałam się po Twoim ogrodzie, ale cudnie jest szczególnie to ujęcie mnie zauroczyło:



Mam identyczny żyrandol, tylko rozetki górne trochę inne mój sama pomalowałam na biało.


Miło mi, że tu zajrzałaś.

Żyrandol też sobie przemalowałam na biało. Co prawda biały był drugim wyborem. Zaczęłam od srebrnego, ale było.....fatalnie. W oryginalnym kolorze mam jeszcze kinkiet. Gdzieś leży sobie w garażu i czeka. Może potrzebujesz?

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Kordina 00:24, 12 gru 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Ha, ha, dzięki za propozycje, wyobraż sobie, ze mam 2 z tej serii i też malowałam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Szarobialy 08:58, 12 gru 2023


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Kordina napisał(a)
Ha, ha, dzięki za propozycje, wyobraż sobie, ze mam 2 z tej serii i też malowałam


Wciąż uważam, że przemalowane są piękne
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 19:22, 20 gru 2023


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717


Od lat te same szydełkowe gwiazdki
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies