Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Szarobialy 16:09, 20 sty 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Nie ogrodowo, ale jak najbardziej roślinnie

Cukiernica z Wałbrzycha (Fryderyka), mlecznik z Bolesławca i gliniany dzbanuszek w drugim życiu

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Basieksp 16:15, 20 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Bardzo ładnie mam podobną cukiernicę, tylko moja chyba mniejsza jest, chyba tak duży kwiat by się nie zmieścił ale eszewerie, hmm może podpatrzę Twój pomysł, podoba mi się
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Szarobialy 17:17, 20 sty 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Basieksp napisał(a)
Bardzo ładnie mam podobną cukiernicę, tylko moja chyba mniejsza jest, chyba tak duży kwiat by się nie zmieścił ale eszewerie, hmm może podpatrzę Twój pomysł, podoba mi się


Basiu to chyba średnia cukiernica.
Ma około 13 cm szerokości i 7,5 cm wysokości. Drugą z tej serii mam znacznie mniejszą. Aloes rośnie w cukiernicy co najmniej dwa lata.
Kilka kamyków na spodzie i trochę ziemi. Ciasno, bez dobrego drenażu, a roślinka szaleje.
Wewnątrz dzbanka i mlecznika ucięta plastikowa butelka wypełniona ziemią. Sukulenty rosną sztywne, trzymają się "opakowania".
Polecam takie wykorzystanie starych ceramicznych pojemników.
Muszę się rozejrzeć za wazą beż pokrywki. Myślę, że wiele roślin wyglądałoby w niej świetnie.

Zobacz grubosze w naczyniu z pchlego targu. Też mają swój urok. Rozchodniki w starej żardinierze, a eszewerie (sądzone z listków) w glinianej dużej salaterze/makutrze.

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Basieksp 17:25, 20 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Szarobialy napisał(a)


Basiu to chyba średnia cukiernica.
Ma około 13 cm szerokości i 7,5 cm wysokości. Drugą z tej serii mam znacznie mniejszą. Aloes rośnie w cukiernicy co najmniej dwa lata.
Kilka kamyków na spodzie i trochę ziemi. Ciasno, bez dobrego drenażu, a roślinka szaleje.
Wewnątrz dzbanka i mlecznika ucięta plastikowa butelka wypełniona ziemią. Sukulenty rosną sztywne, trzymają się "opakowania".
Polecam takie wykorzystanie starych ceramicznych pojemników.
Muszę się rozejrzeć za wazą beż pokrywki. Myślę, że wiele roślin wyglądałoby w niej świetnie.


Mam białą wazę bez pokrywki, pamiątka po mojej babci, i takie różne gliniane dzbanki też, tylko nic w nich nie rośnie jedynie latem do większych glinianych wstawiam donice z jakimiś kwiatami, a tak poza tym są niewykorzystane
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Szarobialy 17:45, 20 sty 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Basieksp napisał(a)


Mam białą wazę bez pokrywki, pamiątka po mojej babci, i takie różne gliniane dzbanki też, tylko nic w nich nie rośnie jedynie latem do większych glinianych wstawiam donice z jakimiś kwiatami, a tak poza tym są niewykorzystane



Super

Możesz to wszystko wykorzystać.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 15:57, 22 sty 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Dziś wysiałam
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 13:45, 23 sty 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
Dzisiejsze realizacje to winter sowing i sztobry (po raz pierwszy) z kilku odmian róż. Zobaczymy, czy przetrwają w garażu.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
LIDKA 20:51, 23 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Jola ja 2 razy ukorzeniłam róże z wiosennego cięcia. Patyki dawałam do ziemi blisko kranu w ogrodzie żeby nie zapomnieć o wilgoci.

Tobie też się uda.

Za siewy pelargonii podziwiam.
Ja bede próbować pomidory i może jakieś jedne kwiatki jednoroczne.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Szarobialy 22:58, 23 sty 2024


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 717
LIDKA napisał(a)
Jola ja 2 razy ukorzeniłam róże z wiosennego cięcia. Patyki dawałam do ziemi blisko kranu w ogrodzie żeby nie zapomnieć o wilgoci.

Tobie też się uda.

Za siewy pelargonii podziwiam.
Ja bede próbować pomidory i może jakieś jedne kwiatki jednoroczne.


Mam nadzieję, że coś z tego będzie.

Jeśli chcesz to mogę Ci przysłać nasiona jednorocznych ostróżek, kosmosów, cynii, czarnuszki, aksamitek. Nazbierałam ich mnóstwo.
Lubię wysiewać nasionka i czekać co z nich wyrośnie.
Pelargonie z nasion podobnież ładniejsze niż ze szczepek. Zobaczymy
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
LIDKA 05:04, 24 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Ja sie boje siać
Mam tylko jedno okno na południe.

Jeszcze nic nie siałam do gruntu.
Miałam kilka nasion orlayi, siałam w doniczki. Latem już w gruncie kwitła pierwszy raz. Pomagałam jej się wysiać.
Mam też jeżówki z własnego siewu. Zobacze co z tego będzie.
A i werbenki mi urosły.

Zobaczymy czy to co moje to zimę przeżyje.

Jejciu jak mi się wiosny chce!

Dzięki za propozycję Jola.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies