Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 12:08, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
malgol napisał(a)
Andżela, gartuluję wygranej! Wczoraj kupiłam gazetę i ...tadammm
W którym numerze sa fotki? bo chyba przeoczyłam i samą informacje o wygranej znalazłam tylko.
Mogę poprosić o namiary tej szkółki z cisami pod Poznaniem?


Dzięki - fotki będą w listopadowym numerze (w przyszłym tygodniu już idą do druku) także koniec października w kioskach

Gdyby miał ktoś miał ochotę pooglądać foty traw to 5 października (jak dobrze pamiętam ) w Przepisie na ogród mają być foty z mojego ogrodu i kilka zdań

ps. Namiar podeślę
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:10, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
polinka napisał(a)
I u nas wysyp grzybów! Piekarnik włączony non-stop, druga zamrażarka też uruchomiona tylko dla grzybków. Chyba mam zapasy na 10 lat




Super u nas aż tak dużo nie, ale z wyprawy do lasu wszyscy zadowoleni... a ile korzyści - reset, świeże powietrze, natura... dzieciaki mega zadowolone
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:12, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
AniMa napisał(a)
U siostry elegancko:0
Grzybków pozazdrościłam - w sobotę u nas tak lał, że z łóżka nie chciało sie wychodzić...
Jadę dzisiaj po pracy a co, może coś jednak znajdę Uwielbiam grzybobrania



Aniu my w tą sobotę w mżawce pośmigaliśmy, w lesie padało konkretnie Przemoczeni do majtasów byliśmy, ale ciepło było więc o przeziębienie się nie martwiłam
Poza tym w deszczu (lub po) się fajnie szuka grzybków, świecą im te łepki z daleka widać


____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:16, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
inka74 napisał(a)
Gonisz z ilością Makusię?

Mój eM też dziś wiadro przytargał. Grzyby już mam w każdym zakątku kuchni i pokoju. Suszą się w suszarce, piekarniku i nad kuchnią. 2 wiadra zostały oddane przyjaciółce, która czasu nie ma na chodzenie. Ja odmówiłam współpracy po oskrobaniu i oczyszczeniu szczoteczką 2 wiader i zamrożeniu grzybów (musiałam zupę robić z mrożonki bo się grzyby nie zmieściły no i się poświeciłam i lody litrowe orzechowe zjadłam).






Hahaha cóż za poświęcenie Zima na święta jak będziesz wyciągać to powiesz jak dobrze że te wiaderko lodów zjadłam


Heehheheh no gonię 28 słoików mam... ale wystopowałam reszta poszła w zamrażarkę poświęcić się niestety nie mogłam, lody u nas zawsze przez dzieciaki wymiatane na bieżąco, ile bym nie kupiła znikają z prędkością światła


ps. My z eMem razem zbieramy, razem czyścimy... także idzie w miarę szybko






____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:17, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka napisał(a)
Niezłe zbiory! W tym roku mimo zawirowań pogodowych grzyby dopisały. W małopolsce też wysyp.
W wolnej chwili zerknij i doradź co posadzić z moimi 3 doorenbosami W tym roku pod wpływem forum rozważniej robię zakupy. Mąż się śmieje, że dumam nad tym paseczkiem, jakbym co najmniej hektary miała obsadzić



Zerknę ale wieczorkiem dobrze?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AniMa 12:18, 29 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Wiem, wiem nie raz tak zbieralam, tylko, ze u nas nie mżyło a lało... Poza tym ja cały czas kichata jestem i nie chciałam się doprawić. Byliśmy na razie 2x i też już mam dosyć zapasów....teraz będę chodzić dla relaksu aby mieć dla znajomych...potem na "ziemiobranie" (znalazłam miejsce w lesie z cudną ziemią - pewnie idealną pod rodki)
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AngelikaX 12:20, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Chodzi mi po głowie zakup takiej zamiatarki U nas droga gruntowa to na podjazdach sporo koła naniosą błota (zwłaszcza na tylnym wjeździe - który jest długi na 40m i nikomu się nie chce z miotłą latać )

Ma ktoś - jakieś opinie?


https://www.youtube.com/watch?v=rViECV6c8WE
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:22, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
AniMa napisał(a)
Wiem, wiem nie raz tak zbieralam, tylko, ze u nas nie mżyło a lało... Poza tym ja cały czas kichata jestem i nie chciałam się doprawić. Byliśmy na razie 2x i też już mam dosyć zapasów....teraz będę chodzić dla relaksu aby mieć dla znajomych...potem na "ziemiobranie" (znalazłam miejsce w lesie z cudną ziemią - pewnie idealną pod rodki)


Oj to w ulewie nie polecam

Ziemiobranie? Nie praktykowałam jeszcze

Choć ostatnio tak do eMa mówię, czy dało by się trochę mchu z ziemią (i grzybnią) "pożyczyć" z lasu i na ogrodzie położyć w korze... myślicie, że udało by się rozsiać grzybki?


____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Magleska 12:56, 29 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
AngelikaX napisał(a)
Chodzi mi po głowie zakup takiej zamiatarki U nas droga gruntowa to na podjazdach sporo koła naniosą błota (zwłaszcza na tylnym wjeździe - który jest długi na 40m i nikomu się nie chce z miotłą latać )

Ma ktoś - jakieś opinie?


https://www.youtube.com/watch?v=rViECV6c8WE

Posiadam i jestem z niej zadowolona ,kostkę brukową fajnie zamiata ja polecam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AngelikaX 13:02, 29 wrz 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
O fajnie - dzięki za opinię
Tak prawie byłam zdecydowana, no teraz to już jestem

ps. Masz ten model z dwoma szczotkami po bokach (S650)?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies