Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Mysza 15:05, 03 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Exotici cudowne, u mnie już niedługo takie będą.Czekam z niecierpliwością.
Masz już chyba wszystko ogarnięte, tak czyściutko.
Ja jeszcze wertykulacji nie robiłam...w niedoczasie jakoś w tym roku jestem.
Odebrałaś priv?
____________________
Gosia
15:50, 03 kwi 2019
Dlatego zastanawiam się nad sadzeniem tulipanów, z kamienia ciężko je wybierać, sama jesienią coś tam nawet wsadziłam bo synek marudził, że chce tulipki

Chyba wcześnie sadziłaś, bo taki wyższy już poziom rozwinięcia mają Moje grudniowe niedawno wykiełkowały
Milka 16:41, 03 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
AngelikaX napisał(a)
No w tym roku średnio bardzo... ja nigdy nie wykopywałam i na innych rabatach mam po 4 lata tulipany, widzę dopiero po tym czasie, że są mniejsze czy gdzie nie gdzie wypuszczają same liście... a tu (quenny i ejki) to porażka drugie kwitnienie i nawet nie zakwitnie 10%... a na rabacie z danicami gdzie były same quenny są tylko same liście...

mam to samo, tyle tysięcy sadzonych. Ja ju ż w cebulowe się nie bawię, ale mam tulipany zwykłe, czerwone i te tak samo od 22 lat kwitną bez wykopywania.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Iwk4 16:48, 03 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cudny łan. Pięknie to wygląda.
____________________
Ogródek Iwony II
sylwai 20:02, 03 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
AngelikaX napisał(a)
No w tym roku średnio bardzo... ja nigdy nie wykopywałam i na innych rabatach mam po 4 lata tulipany, widzę dopiero po tym czasie, że są mniejsze czy gdzie nie gdzie wypuszczają same liście... a tu (quenny i ejki) to porażka drugie kwitnienie i nawet nie zakwitnie 10%... a na rabacie z danicami gdzie były same quenny są tylko same liście...

Andżelo,może jeszcze Quenny bedą miały kwiat,moje też tak najpierw wyglądały ale dziś zauważyłam,że pąki kwiatów wychodzą im.Moje exotic emperor nie zawiodły,te które były sadzone dwa lata temu rozmnożyły się ,ale chyba kwiaty będą trochę mniejsze niż u tych sadzonych na jesień 2018r.
____________________
sylwia
SlonecznyOgrod 22:18, 03 kwi 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ale Ci się namnożyło tych exoticów, cieplutko mają pod ścianą czy murkiem no i w tych kamyczkach się tak wygrzały, że całkiem zaawansowanie wyglądają.
Uwielbiam je, też mam.
Który rok je masz? Nie kapryszą ?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
mirkaka 07:34, 04 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
AngelikaX napisał(a)
Pokażę Wam moje exotiki






Z mojej obserwacji, z nowych odmian tulipanów właśnie EE mnożą się jak dawne zwykłe tulipany a nie zanikają jak pozostałe.
Ja wykopuję zawsze cebulki ale i tak te nowo kupione przestawały kwitnąć, prócz Exotik. Zimą wsadziłam do donic wszystkie i zasiliłam sporo obornikiem, teraz zasiliłam znów nawozem, zobaczę czy te inne zakwitną, jeśli nie to wylatują.

Bardzo piękną wczesną wiosnę już masz U mnie jeszcze bardzo zimno.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
AngelikaX 08:04, 04 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Mirko daje sobie jeszcze czas na obserwacje, ale jak mają takie fochy mieć to nie będę w nie inwestować, szkoda kasy, a przede wszystkim czasu... aby cieszyć chwilę oczy

Pozdrawiam słonecznie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:05, 04 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ale Ci się namnożyło tych exoticów, cieplutko mają pod ścianą czy murkiem no i w tych kamyczkach się tak wygrzały, że całkiem zaawansowanie wyglądają.
Uwielbiam je, też mam.
Który rok je masz? Nie kapryszą ?



Zgadza się, też to zauważyłam, że czym bliżej ścianki klinkierowej oddzielającej kosze na śmieci tym w dalszej fazie rozkwitu
Mam je drugi rok
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:07, 04 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
sylwai napisał(a)

Andżelo,może jeszcze Quenny bedą miały kwiat,moje też tak najpierw wyglądały ale dziś zauważyłam,że pąki kwiatów wychodzą im.Moje exotic emperor nie zawiodły,te które były sadzone dwa lata temu rozmnożyły się ,ale chyba kwiaty będą trochę mniejsze niż u tych sadzonych na jesień 2018r.


Sylwia wątpię, mają po jednym rozlazłym liściu, nawet łodygi nie wypuściły a jak jej nie ma to kwiata tym bardziej nie będzie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies