Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Drimeth 13:08, 27 lip 2017


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
pestka56 napisał(a)
Hybrydy niszczą paznokcie. Nie same specyfiki, ale to, że przed nałożeniem trzeba paznokieć ociupinkę spiłować. to pocienia płytkę i po pewnym czasie (u mnie po roku) robi się tragicznie

To co z tymi lawendami. Muszę znaleźć dobrą odmianę na obwódkę do różanki


Kasiu, niekoniecznie. Płytki paznokcia się nie spiłowuje. Jedyne co trzeba zrobić to dokładnie oczyścić paznokieć z pozostałości poprzedniego lakieru i bazy.

U mnie po dwóch latach paznokcie są w bardzo dobrym stanie.

Ale jak to ktoś już napisał, każdy jest inny i każdemu może coś innego pasować.
SlonecznyOgrod 13:38, 27 lip 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Elu, a znasz lawendę Munstead, czy coś byś mogła o niej powiedzieć. W tym roku kupiłam 2szt tej odmiany.
Prędzej miałam w kamyczkach nn zimowała bez okrycia i przez chyba 3 lata urosła piękna duża, jesienia ją przesadziłam, na wiosne przycięłam i zmarniała. Gdzieś tam boczkiem tylko gałązka wypuściła.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 13:52, 27 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
danuta_szwajcer napisał(a)
Też miałam tą pokładającą się i mnie denerwowała bo ani wykosic ani podkosić ale wymroziło ją tej zimy. Często w sprzedaży nawet nazw nie mają i kupuje się kota w worku i tak też mam kilka odmian chyba, ale najbardziej mi się podoba ta ciemna. U mnie już niektóre przekwitły a niektóre nie, Trzeba ciąć. Urlop, wyjazd się szykuje? Bo gdzies w wątku czytałam


Ja dopiero zetnę po przyjeździe za 2 tygodnie bo u mnie to opóźnienie i wszystko spóźnione.
Trzeba kupować tylko określone nazwy jak nie ma nazwy na doniczce to nie kupować bo te bez nazwy to przeważnie francuskie i te pokładające się które co tu dużo mówić na obwódki się nie nadają bo leżą - problemy z koszeniem.

Zapisać w telefonie nazwy dobrych lawend (roślin) i takie kupować. Człowiek się uczy przez całe życie i tak głupi umrze.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:57, 27 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Przed chwila chciałam się skontaktować z wynajmującym nad morzem lokum myślałam że to od jutra jest moja kwatera patrzę w umowę z lutego a tu poniedziałek 31 lipca (mieliśmy wyjechać dzisiaj w nocy).
Matko to by było - Dzwonię do Ema czego się nasłuchałam. Po jakimś czasie mówi, że nawet dobrze bo leje jak cholera nad morzem.
Więc mam 3 dni dodatkowego czasu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 13:59, 27 lip 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
ElzbietaFranka napisał(a)
Przed chwila chciałam się skontaktować z wynajmującym nad morzem lokum myślałam że to od jutra jest moja kwatera patrzę w umowę z lutego a tu poniedziałek 31 lipca (mieliśmy wyjechać dzisiaj w nocy).
Matko to by było - Dzwonię do Ema czego się nasłuchałam. Po jakimś czasie mówi, że nawet dobrze bo leje jak cholera nad morzem.
Więc mam 3 dni dodatkowego czasu.



No to Elu na jedno dobrze bo od poniedziałku ma być pogoda i upał dobrze, że zobaczyłaś teraz, a nie już tam na miejscu....
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
pestka56 15:30, 27 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Drimeth napisał(a)


Kasiu, niekoniecznie. Płytki paznokcia się nie spiłowuje. Jedyne co trzeba zrobić to dokładnie oczyścić paznokieć z pozostałości poprzedniego lakieru i bazy.

U mnie po dwóch latach paznokcie są w bardzo dobrym stanie.

Ale jak to ktoś już napisał, każdy jest inny i każdemu może coś innego pasować.


Gdzie nie robiłam, tam mi trochę pilnikiem przejechali po zdjęciu hybrydy. Podobno tak trzeba, żeby się następnedobrze trzymało. Moim paznokciom to szkodzi
____________________
Kasia
pestka56 15:31, 27 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ela, dziś piękny dzień J zabrał sie właśnie za koszenie naszego niby trawnika.
____________________
Kasia
Aurelllia 15:49, 27 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu a jakie miejsce nad morzem wybrałaś ? W tym roku wyjątkowo pogoda wybredna nad polskim morzem... ale do tego to już chyba każdy się przyzwyczaił
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 17:03, 27 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Wybrzeże środkowe między Dźwirzynie a Mrzezynem. Tam jest spokój ładne lasy i plaże. Zawsze można się wyrwać na Wschód lub Zachód. Dla mnie aby tylko nie lało i nie było wiatru to będzie dobrze.

Właśnie bardzo ładna pogoda u nas. Jak widzę w tv ten deszcz na Pomorzu to mnie ciarki przechodzą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Drimeth 19:18, 27 lip 2017


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
pestka56 napisał(a)


Gdzie nie robiłam, tam mi trochę pilnikiem przejechali po zdjęciu hybrydy. Podobno tak trzeba, żeby się następnedobrze trzymało. Moim paznokciom to szkodzi


Rozumiem.
W takim razie daj paznokciom odpoczynek od hybryd.

Elu, przepraszam za off topic.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies