Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 13:56, 26 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Hybrydy niszczą paznokcie. Nie same specyfiki, ale to, że przed nałożeniem trzeba paznokieć ociupinkę spiłować. to pocienia płytkę i po pewnym czasie (u mnie po roku) robi się tragicznie

To co z tymi lawendami. Muszę znaleźć dobrą odmianę na obwódkę do różanki
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 14:46, 26 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Kasiu na poprzedniej stronie moj wpis z 12.58 napisalam o odmianach ktore mam i jestem zadowolona niska piekne szare wybarwienie lisci i lodyg i ladnie kwitnie, na niebiesko. Zajrzyj na pw.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 14:47, 26 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Muszę sobie spisać
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 15:08, 26 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
pestka56 napisał(a)
Muszę sobie spisać



Juz mozesz czytac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 15:30, 26 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Tą Dwart Blue piszą, że lepiej okrywać na zimę
http://www.plantacjalawendy.pl/86-lawenda-sadzonki
____________________
Kasia
Renii 23:06, 26 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
A ja nie lubię sztucznych paznokci. Miałam teraz na wesele zrobione chyba żele wytrzymały 3 tygodnie i też pracuję w ogrodzie w rękawiczkach. Ale uważam, że niszczy się płytka paznokcia już nie mogłam się doczekać żeby je ściągnąć. Ale każdy jest inny więc spróbuj Elu może Tobie spasują.

Miłego wypoczynku.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
gosika67 09:49, 27 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu ja też lubię lawendy ale jak kupuję w szkółkach czy na rynku przeważnie nie mają nazw. Muszę sobie zapisać te nazwy podane przez Ciebie. U mnie widać, że są różne i kolorem i szybkością kwitnienia.Wkurzają mnie te ,które się pokładają. Mam też szczypki starszych swoich, bo cały czas się wysiewają.Na necie wczesną wiosną kupiłam różową , ale jeszcze nie kwitnie i szału nie ma.
A co sądzisz o innych kolorach lawend: białej, różowej?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 09:52, 27 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Co do paznokci, to też nie przekonałam się do wynalazków, też pracuję w rękawiczkach w ogrodzie.Preferuję krótkie, czyste, pomalowane.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 12:00, 27 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
gosika67 napisał(a)
Elu ja też lubię lawendy ale jak kupuję w szkółkach czy na rynku przeważnie nie mają nazw. Muszę sobie zapisać te nazwy podane przez Ciebie. U mnie widać, że są różne i kolorem i szybkością kwitnienia.Wkurzają mnie te ,które się pokładają. Mam też szczypki starszych swoich, bo cały czas się wysiewają.Na necie wczesną wiosną kupiłam różową , ale jeszcze nie kwitnie i szału nie ma.
A co sądzisz o innych kolorach lawend: białej, różowej?


Lawenda "viva" ta pokladajaca sie to moim zdaniem najbardzie nie lubiana.
Ja preferuje kontrasty kolorowe. Biala i rozowa jakby ja moze ladnie wkomponowac to by byl ladny efekt ale nigdy nie mialam lewend w tym kolorze.

U mnie lawendy tez sie wysiewaja. Najlepiej szybki efekt to odgiac galazke i przysypac ziemia, szybko sie ukorzeniaja.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
danuta_szwajcer 12:37, 27 lip 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Też miałam tą pokładającą się i mnie denerwowała bo ani wykosic ani podkosić ale wymroziło ją tej zimy. Często w sprzedaży nawet nazw nie mają i kupuje się kota w worku i tak też mam kilka odmian chyba, ale najbardziej mi się podoba ta ciemna. U mnie już niektóre przekwitły a niektóre nie, Trzeba ciąć. Urlop, wyjazd się szykuje? Bo gdzies w wątku czytałam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies