Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

chelll 22:51, 24 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
ElzbietaFranka napisał(a)







Elu, czy lawenda daje radę w tych kamieniach? To miejsce słoneczne? Masz pod nimi matę? Pytam, bo pomysł mi się podoba i zgapiłabym. Tylko jak to zrpbic dobrze i nie pielić w kamieniach ?
____________________
Handmade by Elka
Radziu2013 22:55, 24 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Eli, ta roślina co Ci wyłazi na drzewa, ta bardzo ekskluzywna to nie przypadkiem cymbalaria?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
ElzbietaFranka 00:02, 25 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Radziu2013 napisał(a)
Eli, ta roślina co Ci wyłazi na drzewa, ta bardzo ekskluzywna to nie przypadkiem cymbalaria?


Tak to cymbalaria bluszczykowa. Są różne gatunki, ale ta moja tak jak napisałam. Czy ktoś uwierzy, że bardzo szybko się rozrasta.
Mam jej bez przesady w całości ok. 7 m2 w różnych miejscach ogrodu.
Na Ursynowie rosła w donicach kaskadowo na wysokości 5 m i urwałam z kilka gałązek 4 lata temu wiosną i posadziłam pod domem nie przywiązywałam do niej wagi. Następnego roku tak się rozrosła i nie pasowała mi pod domem i wsadziłam pod jodłą a niech sobie tam rośnie w stronę oczka. Opanowała jodłę, świerka, jałowce i juz będę musiała jesienią oberwać te jej zapędy.

Bardzo ładnie wygląda na kaskadach.

Wygląda bardzo ładnie. Na skalniaku w zeszłym roku posadziłam kępkę i ma już ok. 2 m2.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:16, 25 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
chelll napisał(a)


Elu, czy lawenda daje radę w tych kamieniach? To miejsce słoneczne? Masz pod nimi matę? Pytam, bo pomysł mi się podoba i zgapiłabym. Tylko jak to zrpbic dobrze i nie pielić w kamieniach ?


Ta lawenda jest posadzona w miejscu wymarzniętej lawendy "viva" w tym roku. Bardzo się pokładała i nie byłam zadowolona z niej i tak bardzo jej nie żałowałam. Poniżej w zeszłym roku.





W jej miejsce posadziłam "hidcote blue strain" o wiele ładniejsza przede wszystkim jest duzo niższa.
Jeżeli chodzi o sadzenie w tym miejscu jest pasek ziemi o szer. 20 cm bez agrowłókniny więc ma czym oddychać. Świetnie rośnie. Posiałam smagliczkę nadmorską i lawenda powoli zagłusza ją. Jest to miejsca bardzo słoneczne.

Mam agrowłókninę pod żwirem, ale chwasty znajdą sobie miejsce bo się rozsiewają przez wiatr.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:04, 25 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ta Viva nigdy mnie nie zachwycala, ale ta nowa tak
U mnie juz do wyciecia, ale scian wody z nieba, non stop i nici z robotek.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pestka56 07:39, 25 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Dobrze, że tyle fajnych zdjęć, bo leje. A jak przestaje lać, to siąpi.

Mam lawendy kupione przypadkowo. Wyglądają niby tak samo, ale właśnie jedne się wykładają, a inne nie. Dla mnie to tajemnicza roślina W tym samym miejscu jedne kępki rosną ładnie, a inne marudzą, są wątłe
____________________
Kasia
chelll 08:00, 25 lip 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Elu, poznałam nocą Twój ogród. Piękny, zadbany, przestronny.
Włączę się do dyskusji na temat pysznogłówek. Rzeczywiście chorują, w ubiegłym roku zaraziły mi pół ogrodu. Perukowiec u mnie nie kwitnie, i nie rośnie, może to dlatego, że u mnie kwaśna gleba? Podsypię dolomitem. Lawenda też się pokłada, jaką odmanę polecasz. Szukam takich o ciemnych kwiatach. Jak to fajnie posiedzieć na kominkach, od razu tyle mozna się dowiedzieć
____________________
Handmade by Elka
Renii 09:52, 25 lip 2017


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Uff Elu przebrnęłam przez cały Twój wątek. Fajnie się czyta i o jaką wiedzę jestem wzbogacona. Zagospodarowałaś ogromny teren i cały czas o niego dbasz. Człowiek robi się w pewnym momencie "niewolnikiem" ogrodu, ale to niewolnictwo jest słodkie i ile niesie radości. Masz przepiękne róże, trawy, juki, sosny ....i tak mogłabym wymieniać w nieskończoność jeszcze wspomnę o trawniczu...bajka.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
gosika67 10:18, 25 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu wpadłam do Ciebie, u mnie z lawendami też tak jest, jedne zachwycają inne mniej.
U nas całą noc lało, teraz siąpi.Urlop do bani.W piątek idę do pracy i pewnie wtedy pogoda się poprawi, mam pecha.W II połowie sierpnia wezmę jeszcze urlop, wtedy planuję wyjazd.U mnie pysznogłówki już przekwitają , muszę zebrać nasiona.Pozdrawiam w ten pochmurny dzień u mnie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 12:14, 25 lip 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dzieki wam za wpisy wieczorem odpisze.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies