Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:19, 23 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Dzisiaj na dworze juz cieplej, ale wiatr huraganowy. Teraz pada, temperatura 7 na plusie. Woda opada, jestem zaskoczona jak szybko, za to male rzeczki przybieraja i wylewaja.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
rewq 20:06, 23 lut 2017


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
winko z rosa rugosa? pierwszy raz sie spotykam. Owocki pyszne po wyciagnieciu pestek, do podgryzania, sałatek. Płatki świeże używałam do sałetek, konfitur jeszcze nie robiłam.

jak cieszy ta pozołka trawa, te kotki i paczki, ah
____________________
Mój ogród
pestka56 23:44, 23 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ziemia rozmarza i powoli woda wsiąka głębiej. U mnie w dwóch miejscach woda stoi. Gdzie indziej niż w inne lata. Muszę jednak ten suchy strumień zrobić.

Rewq, moja babcia robiła wino z owoców róży pomarszczonej. Do dziś pamiętam jak swędziało, bo jako mała dziewczynka pomagałam usuwać pestki i włoski z owoców. Ostatnią butelkę skonsumowaliśmy już po śmierci babuni. Winko było cudowne. Łagodne, ale o bogatym zapachu i smaku. Kolor miało jak burgund. Chciałabym kiedyś spróbować sama takie zrobić.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 00:20, 24 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Z każdego owocu można zrobić wino byle nie trującego. Mówię z doświadczenia.
Kasia piłaś kiedyś wino z żyta, ryżu, z jabłek przedestylujesz i masz goldwaser. Żebyś ty wiedziała jakie można eksperymenty winne robić. Zbierałaś kiedyś zacier z podłogi bo butla pękła z buzowania. Jak sobie przypomnę to były lata.
W zeszłym roku M posadził trzy krzaki winorośli, jeden krzak miał owoce ciemne jakie dobre sama słodycz. Owoce jeszcze małe bo to młode, ale niebo w gębie.
Róże też mam i chyba nasadzę więcej miedzy płotem a tujami nie sa kłopotliwe.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 10:04, 24 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
też co roku winko nastawiam w małym baloniku Jednak domowe sto razy lepsze od sklepowego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 11:46, 24 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Wiśniowe bardzo dobre. Piękny klar. Można się upić na samą myśl. Miałam kiedyś kilka baloników, teraz robię sporadycznie. Jest lepsze bo swojskie, nie przelewane z konwi do kanwi, robione wg swojej receptury.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 11:48, 24 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Milka nazwa watku powstala od treli jakie kazdego roku odbywaja sie na mojej dzialce i kepie drzew obok dzialki. Ptactwo ma tu swietne warunki, cisza spokoj i blogostan. Zawsze maja wode i krzaki, trawa, zboza do okola. W moich tujach powstaje kazdego roku ptasie osiedle. Piekne widoki jak mlodziez uczą sie fruwac.
Spiew ktory od wiosny przez lato sie roznosi jest uczta dla ucha nie odda tego zadna opera swiata.

Mam nagranie ogrodu z trelami ale nie ma mozliwosci wstawienia tego filmiku.
Sa tez i zagrozenia dla mniejszego ptactwa wieksi ich kuzyni jastrzebie.

Mam identycznie, ale nie pomyślałam aby to nagrać, zrobię to teraz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 11:51, 24 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Milka idziesz wiosna przez ogród i filmujesz wszystkie ptaki śpiewają to jest coś.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 12:03, 24 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tak zrobię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 18:13, 24 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Wszyscy sie chwala nasionami ja tez kupilam na poczatku lutego, zapomnialam o nich to kwiat lotosu. Poniedzieli zanurzam w wodzie.

bold text
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies