Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

pestka56 14:16, 28 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Powiedz, drogi jest fenix, bo ma piękne irysy i liliowce?

Z tych, ktore podpisałaś mam na pewno Caterine Woodbery i Bela Lugosi. Ale mam też kilka innych bardzo ładnych
____________________
Kasia
Rosa 15:53, 28 lip 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
pestka56 napisał(a)
Powiedz, drogi jest fenix, bo ma piękne irysy i liliowce?

Z tych, ktore podpisałaś mam na pewno Caterine Woodbery i Bela Lugosi. Ale mam też kilka innych bardzo ładnych

No to możemy się wymieniać . Czekam na dostawę kupionych w ub.r. póki co rosną u koleżanki: Forgotten Dreams, Arabian Girl, IRON GATE GLACIER, Wild Child, Blizzard Bay, Eye on America, Siloam Double Clasic, Angles Beauty, Daring Dilemma, Black, Jump Staryt, Bubling Edge , Black Arrowhead.

Podaj e-mailla na pw to wyślę Ci ubiegłoroczny cennik irysów Fenixa, ale .... o wiele ładniejsze odmiany i tańsze sadzonki ma waldemar. Fenix sprzedaje na allegro ceny różne od 5-30 zł a liliowce ma i po 70.
Proszę wstawiaj zdjęcia swoich cudności u mnie . Chętnie pooglądam.
Milka 16:00, 28 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękna kolekcja liliowców, te w plamki śliczne. A tak w ogóle, super zrobione rabaty, ta z hostami i świecznicą, super
Mam nadzieję, że samopoczucie lepsze
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pestka56 17:02, 28 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Waldemara nie znam.
priv leci

Wstrzymuję się z wstawianiem zdjęć, bo wyczerpię zapas i co ja pokażę jak wreszcie wątek założę A... co tam kilka

Crimson Pirat


Silent Sentry w cieniu. Normalnie nie ma aż tak fioletowego koloru


Little Bumble Bee maleńki ja Stella i też tak masowo kwitnie


NN niestety


Część liliowcowej rabaty
____________________
Kasia
Rosa 10:24, 29 lip 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
pestka56 napisał(a)


NN niestety


Część liliowcowej rabaty

Przepiękna Kasiu, właśnie takiego efektu oczekuję . Napisz mi tylko, czy mniej pielenia przy takiej rabacie? Bo próbuję stworzyć ogród, by mieć najmniej z nim pracy. Cóż lat nie ubywa....
A ten liliowiec podobny do black
zobacz: https://www.google.pl/search?q=Liliowiec+black&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjq5_K0h67VAhUJPVAKHbdPDrwQsAQIJQ&biw=1368&bih=936#imgrc=p3_PfEF1KwIDdM:
pestka56 12:31, 29 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jeśli nie ma perzu, to zero pielenia. Raz na wiosnę czyszczę z zeschłych liści i tu i ówdzie pojawia się jakiś pelen samozaparcia chwaścior. Cała rabata ma prawie 20 m dlugości i w najwęższym miejscu 2,5 m szerokości. To co wisdzisz na zdjęciu to połowa W planie mam wydłużenie jej o kilka metrów, głównie żeby rozgęścić. Wypielenie wiosenne zajęłoby mi 10 minut. Niestety u mnie zza płotu wlazł perz. Mało na szczęście, ale z tego powodu raz na miesiąc przepatruję gdzie źdźbła wystają ponad rośliny i staram się wyciągać. O malowaniu jakimś chwastobójczym w tej gęstwie nie ma mowy.
Na podwyższeniu poza liliowcami rosną rudbekie, kostrzewa sina, barwinek i śmiałki darniowe, odrobina szałwi. Niżej irysy pumilo żółte i niebieskie, a między nimi trzykrotki i małe liliowce. W części bliżej domu są bardziej szlachetne irysy na przodzie, żurawki, bodziszki. Głębiej trawy wysokie (miskanty gracillimusy i spartyna), czosnki, liliowce, monardy, astry nowobelgijskie, maki wschodnie, kilka seslerii i piórkówki. Między trawkami mam irysy botaniczne.

To ta sama rabata w maju i w lipcu, tylko prawie cała



Polecam Ci trawy ozdobne. Są wspaniałymi wypełniaczami. Tu kwiatostany śmiałka darniowego. Pancerna trawka i atrakcyjna cały rok.


Drugą taką rabatę mało pracochłonną mam w niemal całkowitym cieniu – funkie, fiołki wonne, oczywiście barwinek (którego bardzo cenię), przywrotniki ostroklapowe.

No, muszę założyć wątek ale to jak skończę z pracą, która mnie w tej chwili kompletnie przytłoczyła czasowo.

____________________
Kasia
pestka56 12:33, 29 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Może trafiłaś z tym liliowcem. Bardzo podobny. Mój ma jakby mniej zdecydowane te żółte promienie w środku. Liliowce bywa, że że różnią się w ramach jednej odmiany szczegółami, więc może
____________________
Kasia
Rosa 06:59, 30 lip 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Kasiu dzięki za cenne uwagi . Oczekuję takich więcej. Widzę, że mamy podobne upodobania .
Liliowcową planowałam urozmaicić trawami, rok temu kupiłam trzcinniki krótkowłose zobaczę jak zakwitną czy mi się wpasują. One wcale takie krótkowłose nie są, bo u mnie mają już ponad 1 m wysokości a jeszcze nie kwitną. Do nich chciałam dodać miskanty i białe gaury kwitnące do przymrozków wychylające się zza traw i to byłyby tło tej rabaty. Z przodu już rosną bordowe żurawki. To wąska rabata ok. 150 cm a liliowce będą rosnąć w dwóch rzędach w tzw. mijankę, więc nic więcej się nie zmieści.
Cały czas myślę o tym śmiałku zamiast miskantów. Rabata wyglądałaby na lżejszą i taką zwiewną hmmm..... A co sądzisz o sztywnych wachlarzach molinii dla przeciwwagi? Do wiosny coś wymyślę .
Rosa 09:26, 30 lip 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Milka napisał(a)
Piękna kolekcja liliowców, te w plamki śliczne. A tak w ogóle, super zrobione rabaty, ta z hostami i świecznicą, super
Mam nadzieję, że samopoczucie lepsze


Irenko samopoczucie ciut lepsze, ale tu jest praca dla neurochirurga a ja przed nim uciekam jak diabeł przed .... .
Hostowa z języczkami i świecznicą jest już zakończona, gęsto obsadzona, chwasty nie rosną. Nic nie zamierzam na niej zmieniać, dla mnie idealne zestawienie - bezobsługowa. Inne też zamierzam tak skomponować, by mieć jak najmniej pracy czego i Tobie życzę .
Języczki zaczynają kwitnąć


pestka56 09:47, 30 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Miskanty bardzo szybko się rozrosną. Musiałabys posadzić takie, ktore sa sztywne, bo przy tej szerokosci rabaty np. Gracillimus zwiesi liście na liliowce i je zasłoni. Raczej sądziłabym średniej wysokości trawy. Molinia byłaby dobra. Posprawdzam w ściągawce o trawach, to napiszę.
Widziałas u Milki? Ma pięknie wkomponowane miskanty Morning Light.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies