Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

malgol 12:23, 24 maj 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Marzenko, ja znowu przyszłam z pytaniem o tą seslerie... No więc czy któraś sesleria nadaje się do polcienia? Tak chciałabym ja mieć, ale słonecznych miejsc już u mnie nie ma
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
12:31, 24 maj 2017
makadamia napisał(a)

Kasiu, moje wrażenie jest takie, że my szukamy w tych ogrodach inspiracji do naszych ogródków przydomowych a projektanci najwyraźniej zajmują się również innymi tematami

Temat rekultywacji opuszczonych przez człowieka terenów był chyba wyjątkowo mocno w tym roku eksploatowany, bo pojawił się jeszcze tutaj i tutaj.


z tym naszym poszukiwaniem to masz racje ...czekamy na cos wyjatkowego

a te bale drewniane zerżniete od Sylwi z ogrodu no niestety Sylwia była pierwsza
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/Gardens/2017/the-world-horse-welfare-garden

tak u niej to wyglada
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5608-ranczo-szmaragdowa-dolina?page=2055


Johanka77 12:40, 24 maj 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale żeście poszły w tych rozkminkach!!!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
makadamia 12:47, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Justyna - wyniuchałaś chyba jakiś międzynarodowy spisek.
Już sobie wyobrażam te nagłówki: "Wielki skandal! Sławni projektanci kopiują pomysły zwykłych ogrodników!

Asiu - biorąc pod uwagę nasze potrzeby, najbardziej interesująca dla mnie byłaby kontynuacja dyskusji o zaletach i wadach nasadzeń naturalistycznych vs. minimalistycznych
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
nawigatorka 13:00, 24 maj 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
czy na ogrodowisku populane są jednogatunkowe nasadzenia? wydaje mi się, ze jeszcze nie. a na CHFS już nie.
Wiecie, ze co roku ta dyskusja wygląda tak samo? że nieralne bo przeciez te rosliny w naturze nie kwitna razem, ze oderwane od realiów, ze za mało roslin za dużo architektury... ale gdyby nie ta róznorodność nie mielibysmy jakich pinow przeglądać
a mi wystarczy popatrzeć - by sie zachwycić, by skrytykowac ale nawet na mysl mi nie przychodzi by te "Pokoiki" targowe na nasze ogrody przekładać
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Magda70 13:30, 24 maj 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
makadamia napisał(a)

Kasiu, moje wrażenie jest takie, że my szukamy w tych ogrodach inspiracji do naszych ogródków przydomowych a projektanci najwyraźniej zajmują się również innymi tematami



Dokladnie tak jest...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
_Martini_ 13:36, 24 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Madzenka napisał(a)

To Pissardi lub Nigra a niższe to buk Tricolor

Dziękuję. To może być kolorystyczny przełom w moim ogrodzie
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
makadamia 13:45, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
nawigatorka napisał(a)
czy na ogrodowisku populane są jednogatunkowe nasadzenia? wydaje mi się, ze jeszcze nie. a na CHFS już nie.


Asiu, jakbym napisała, że "na ogrodowisku wszystkie ogrody są takie same" to by było grube nadużycie. Ale faktem jest, że najbardziej oblegane, chwalone i podziwiane ogrody są albo całkiem minimalistyczne (jak Twój) albo bardzo geometryczne i uporządkowane (jak Marzenki czy Oli).
Ja, ze swoim upodobaniem do buszu, czuję się na O. dość osamotniona, dlatego te bałaganiarskie trendy na Chelsea bardzo mnie cieszą

nawigatorka napisał(a)
Wiecie, ze co roku ta dyskusja wygląda tak samo? że nieralne bo przeciez te rosliny w naturze nie kwitna razem, ze oderwane od realiów, ze za mało roslin za dużo architektury... ale gdyby nie ta róznorodność nie mielibysmy jakich pinow przeglądać
a mi wystarczy popatrzeć - by sie zachwycić, by skrytykowac ale nawet na mysl mi nie przychodzi by te "Pokoiki" targowe na nasze ogrody przekładać


Że nierealne to swoją drogą. Przenieść te pokoiki do ogrodów ani się nie da, ani sensu by to nie miało. Ale wpływ tych targów jednak widać. Skąd się wzięła moda na drzewa wielopniowe?. A kolory? Zaprawdę powiadam Ci: bliska jest chwila, kiedy najmodniejszym, najbardziej pożądanym kolorem stanie się żółty i pomarańczowy, a różowy będzie w pogardzie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasia_w 14:14, 24 maj 2017


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
makadamia napisał(a)


A kolory? Zaprawdę powiadam Ci: bliska jest chwila, kiedy najmodniejszym, najbardziej pożądanym kolorem stanie się żółty i pomarańczowy, a różowy będzie w pogardzie


Dobre ha ha
A swoje droga różowy+pomarańczowy wygląda super
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
makadamia 14:21, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Prawda? Lubię mocne zestawienia kolorystyczne
To różowo-pomarańczowe już zapinowałam, i drugie, podobne, ale mniej ładne też
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies