Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

anna_t 22:33, 27 cze 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zana napisał(a)
Cieszę się, że znowu jesteś i że z małą wszystko idzie w dobrym kierunku
Siewki jakiegoś fiołka?

Wiesz co? Ja się nie dziwię, że uwielbiasz siedzieć na tarasie i patrzeć na tę rabatę. A będziesz zmieniać czy zostawiasz?

będą zmiany wszstkie róże dam blizej bo tam w głębi mam pomponelle, first lady, heidy klum i nn od karoli. do tego tylko liatre i stipe chyba dam albo tylko bergenie i stipe. spodziewam sie ze naparstnice sie rozsieją i będę je przesadzać żeby zawsze pod oknem były. niewiem co z firletką zrobić..bo teraz robi dobrą robotę ale myslałam zeby mniej gatunków było :/

zapraszam na kawkę na taras nawet mój nieogrodowy M stwierdził że niesamowicie na nim pachnie od Louis Odier głownie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:35, 27 cze 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Margerytka40 napisał(a)
U mnie tak siewki fiołka wyglądają

mam 2, to któryś z nich? chyba nieee
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:39, 27 cze 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makao_J napisał(a)
Też podejrzewam fiołka.

Ty Ania tyle patyczków hortek uchowałaś? Co to za hortka? Ja nie mogę od dwóch lat rozmnożyć swojej hortki. Nie dane mi to jest. Tylko raz mi wyszła Limka na 40 patyczków i raz Strong Anabelle na 7 patyczków.

jezu Ania jaki ja mam kocioł w tych hortensjach...rok temu dostałam patyki od Bozgi chyba 10 odmian. wsadziłam za tuje zapomniałam i bystrzacha nazwy zapisałam mazakiem na taśmie papierowej :/
totalnie nie wiem co to za hortki spodziewam się limek, vanilek bo one podobno najłatwiej się ukorzeniają ale są jeszcze 2 odmiany bo przezimowały mi 4 grupy patyków tylko. w sumie tam jest ponad 20szt + 6szt na nóżce będzie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 22:41, 27 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
anna_t napisał(a)

mam 2, to któryś z nich? chyba nieee


dzwonek skupiony
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 22:44, 27 cze 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
iwka napisał(a)
ładnie u Ciebie Aniu

a co w środku planujesz ?

te siewki, pewności nie mam ale wydaje mi się, że dyskusja ostatnio u kogoś była i to kwitnie na biało, zapomniałam jak się nazywa. W każdym razie jedni chwalą, drudzy narzekają ,że sieje się jak chwast i trudno później wytępić. U Madżenki chyba to było.

tu o tym fiołku było

jeszcze co do hortek, w przyszłym roku ich nie poznasz

u Madzenki chyba o coś okrywowego chodziło, w sumie ok. pielić nie będę musiała tylko skąd ja bym to miała???
właśnie niewiem co w środku i raczej nic docelowego bo nie mam pomysłu...chyba kocimietke tam narazie dam bo teraz gdy hortki i jezówki jeszcze nie kwitna ona daje czadu.. wogóle to taka trochę rabata na odwal się zeby mnie chwasty nie zarosły
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:46, 27 cze 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)


dzwonek skupiony

to sa siewki tego skupionego? ale numer...zaden z nich mi jeszcze rok temu nie kwitł..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
iwka 22:46, 27 cze 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
anna_t napisał(a)

u Madzenki chyba o coś okrywowego chodziło, w sumie ok. pielić nie będę musiała tylko skąd ja bym to miała???
właśnie niewiem co w środku i raczej nic docelowego bo nie mam pomysłu...chyba kocimietke tam narazie dam bo teraz gdy hortki i jezówki jeszcze nie kwitna ona daje czadu.. wogóle to taka trochę rabata na odwal się zeby mnie chwasty nie zarosły


haha no widzisz, teraz wiesz o co w moich nasadzeniach chodzi

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Margerytka40 22:54, 27 cze 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja bym jednak stawiała na tego fiołka co u Marzenki. Mam dzwonki skupione ale u mnie inaczej wyglądają.

Z patyczkami hortek zrobiłam podobnie. Oznaczyłam na papierowych naklejkach i teraz dooopa. Nie mam bladego pojęcia jakie mi się ukorzeniły. Muszę poczekać jak zakwitną z identyfikacją.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasya 22:56, 27 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
anna_t napisał(a)

to sa siewki tego skupionego? ale numer...zaden z nich mi jeszcze rok temu nie kwitł..


albo fiolki, podobne sa siewki, dzwonki maja wydluzone listki i bez łodyzki prawie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AnnaCh 22:59, 27 cze 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ależ Ty masz widoki z tarasu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies