Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na 300 metrach kwadratowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na 300 metrach kwadratowych

Sebek 18:59, 23 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agnes 19:44, 23 gru 2011


Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 406
____________________
Pozdrawiam Aga -Mój ogród :)
monteverde 22:35, 23 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jak obyczaj każe stary, według przodków naszej wiary, Pragnę złożyć Ci życzenia w dniu Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska, co przyświeca nam o zmroku,
Doprowadzi Cię do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.


składam również życzenia imieninowe
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
EwaG 07:42, 30 gru 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Dziekuję wszystkim za piękne życzenia Bożonoradzeniowe i imieninowe (Aniu Tobie szczególnie za piekną peonię - bardzo lubie takie o pojedynczych kwiatach, tą w pierwszej chwili można wziąć za ciemiernik lub zawilec). Obiecuję poprawić się nieco względem opisywania mojego kawałka Planety.

A teraz pozostają tylko życzenia Do siego roku!!! szcególnie obfitego w doświadczenia ogrodnicze, spotkania ogrodowiskowe i nowe fascynacje roślinne.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
aguniada 08:03, 30 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 153
Ewo, witaj niedaleka sąsiadko moja z przyjemnością obejrzałam Twoją działkę... robisz piekne zdjęcia swoim kwiatowym łanom i interesująco opisujesz swoją przygodę z 300-metrową kwadraturą... mam nadzieję, że kiedyś do zobaczenia! pozdrawiam Cię serdecznie, A.
____________________
W ogrodzie u Aguniady,
EwaG 16:30, 08 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ago dzięki za odwiedziny. Odwiedzam Twój piekny ogródek wirtualnie! Mam też nadzieję na spokanie wiosenne (tyle tu planów spotkań...).

A teraz mała opowiastka z mojego ogródka.
amiętam swą pierwszą przygodę dereniową. Było to ... (w każdym razeie wiele) lat temu. Pobierałam wówczas nauki w zacnym i przesławnym Technikum Terenów Zieleni w Radzyminie. Pewnego razu jeden z naszych nauczycieli zabrał nas na ćwiczenia terenowe do Parku Skaryszewskiego w Warszawie. Tam pokazał nam olbrzymiego derenia jadalnego i uświadomił nas co można robić z jego owoców. Od tamtej pory darzę sentymentem derenie. W swoim mini-gardenie nie mam dereni jadalnych (potrzeba ich ze dwa, aby były owoce), ale mam inne.

Najbardziej oryginalny jest dereń świdwa “Compressa'. Ma zaledwie około 80 cm wysokości, a rośnie u mnie już chyba 6 lat. Ma drobne listki, pokarbowane, przez co wyglądają jakby były nadmuchane i maja bardzo zielony kolor. Jesienią przebarwiają się na niespotykany czekoladowy kolor.





Mam też derenia białego “Elegantissima'. To dość popularne odmiana, trochę niesforna. Swojego lekko ujarzmiam przycinając go w dość wysokie “jajo”. Wycinam mu też gałęzie od dołu, ale tylko te, które pokładają się po ziemi. Wtedy jego sylweta wygląda lżej. Zimą ma czerwone pędy, ale tego nie oglądam, niestety.



Ostatni mój zakup (sprzed dwóch lat) to deren świdwa “Mindwinter Fire'. Ten ma pomarańczowe pędy, a młode listki również nie są intesywnie zielone; ja w nich widzę takie pomarańczowe podbarwienie.






____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Sebek 16:33, 08 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ten pierwszy bardzo ciekawy - elgantissima rzeczywiście bardzo czerwone ma pędy - mam dwa pienne i ich kolor cieszy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
shrekol 17:26, 08 sty 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Witaj Ewo ja też bardzo lubię derenie ja niestety w swoich metrażach nie mogę na nie sobie pozwolić , jesienią kupiłem na próbę Dereń kanadyjski i pumila i widziałem jeszcze derenia świdwa “Compressa' ale zrezygnowałem z jego zakupu i teraz Ty go przedstawiasz i utwierdziłaś mnie, że to będzie odpowiednia odmiana do mojego ogródka
____________________
moni 10:25, 10 sty 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Dzidka napisał(a)



.


Zapatrzyłam się na to piękne zdjęcie.
Zdjęcia kwiatów, które nie mogę uprawiać ze względu na olbrzymią populację ślimaków.
Czekam kiedy pokażesz pozostałe .


SŁYSZAŁAM ŻE TA ROŚLINKA POSADZONA W OGRODZIE ODSTRASZA KRETY.
____________________
Mona
hanka_andrus 10:33, 10 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie wiem czy odstrasza,ale od lat u mnie aksamitki w ogrodzie są,a krety.......czasem jakiś zabłąkany trafia.Aksamitki zakopuję w rabaty po przekwitnięciu jesienią.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies