Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 10:48, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale pieknie masz brzozowa dziewczyno!
Zostawiam ochy i achy każda rabata pięknie skomponowana

Chyba wszędzie jak nie chwasty to jakieś plagi niestety ,taki los ogrodnika...

Pozdrawionka!

Ha! Ty u mnie, a ja cichaczem u Ciebie nadrabiam
No tak jest z tymi szkodnikami, ale ostatnio w GW znów czytałam o tym, że pewna ilość stworzeń, które my ludzie nazywamy szkodnikami, musi mieć swoje miejsce w ogrodzie, żeby było pożywienie dla innych stworzeń - żab, jeży, ptaków, biedronek, etc, więc czasem się poirytuję lekko, ale już trzeci sezon nie używam żadnej chemii i powiem Ci - to była moja najlepsza decyzja, jeśli chodzi o ogród. I naprawdę, wcale ogród nie wygląda gorzej niż w latach, gdy wszystko pryskałam to topsinem, to mospilanem. Zdecydowanie wygląda lepiej.
Jeśli mam czas, posiłkuję się naturalnymi specyfikami - o dziś mam w planach trzeci raz zrobić oprysk propionianem wapnia, po którym widzę autentycznie działanie prozdrowotne w ogrodzie.

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:50, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Mi to już naprawdę słów brakuje, dziewczyny, jakie Wy macie piękne ogrody! Kuklik piękny, przytarasowa piękna, 'chwasty' piękne, zakątki piękne, wszystko mi się podoba I kompozycje i kadry! A maj jutro się dopiero kończy, jeszcze cała jedna sesja się wciśnie

No chyba specjalnie dla Ciebie dziś wyjdę z aparatem, choć irytuje mnie to niemiłosiernie. Żebym chociaż umiała zrobić zdjęcie, które oddaje rzeczywistość, a mi nawet kolory wychodzą inne
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:52, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)
Agata, ja się wproszę jak nic.
Jak będę kiedyś w okolicy.
Pięknie masz wszędzie, nawet z chwastami.

A proszę bardzo, lubię gości, ciacho i kawa są niemal zawsze


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:55, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Basieksp napisał(a)


Jestem pod wrażeniem całego ogrodu, przepieknie podobają mi się te chwasty no i ta ciemna, bordowa bylina, to jest jakaś żurawka? Ale takie duże liście? bardzo ładna jest

Dziękuję bardzo!
Tak, to żurawka od Joli Aprila - ta Jej słynna wielka odmiana, coś w nazwie ma z brownie, zapamiętałam bo lubię czekoladowe ciasta
Tutaj też chyba ona, prezent od Joli z zeszłego roku, rozmnożony już w kilku miejscach

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:57, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Agatorek napisał(a)


Tiaaa, tak piszesz, a następnie wklejasz zdjęcia, które zapierają dech
Ogród jest przepiękny



Ja sobie zrobiłam folder, a raczej dwa foldery w poczcie dotyczące ogrodu (ogólnie mam pocztę podzieloną na ponad 20 folderów ). Jeden to „zamówienia roślin” (tych, na które aktualnie czekam) i drugi „rośliny” (które już dostałam ). Szybko wtedy znajduję.

A to, co zamawiam przez zimę wklepuję do excela w tabelkę (z podziałem na szkółkę, rośliny, ilość, itp ) .

Ja też wszystko zapisuję Mam już kilka notesów, w których mam wpisane rośliny z podziałem na gatunki i odmiany i miejsce, gdzie wsadziłam Ale ogólnie większość pamiętam, zwłaszcza wpadają mi w głowę łacińskie nazwy, są zwykle ładniejsze od polskich, takie np.Polemonium, uwielbiam tą nazwę, roślinka też niczego sobie:


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:00, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)


A cóż to jest, takie floksowate?

Ogród masz piękny
Jak Anula jeszcze do Ciebie wpadnie i zdjęcia zrobi to już w ogóle - czas się pakować

Bo to floksik divaricata, nazwę muszę spisać:Chattahoochee, śliczny jest.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 11:02, 31 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dziękuję bardzo!
Tak, to żurawka od Joli Aprila - ta Jej słynna wielka odmiana, coś w nazwie ma z brownie, zapamiętałam bo lubię czekoladowe ciasta
Tutaj też chyba ona, prezent od Joli z zeszłego roku, rozmnożony już w kilku miejscach



Agatko, to na pewno villosa Brownies? Bo mi się wydaje że to Dark Secret. Niezbyt dokładnie widać. Ma spód różowy?

Brownies dałam ci ostatnio, jak byłaś u mnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:04, 31 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Bo to floksik divaricata, nazwę muszę spisać:Chattahoochee, śliczny jest.


Dobrze, że napisałaś. Też kupiłam tego floksa i gdzieś w telefonie napisałam nazwę ale nie mogę znaleźć
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:05, 31 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Agatorek napisał(a)


A to, co zamawiam przez zimę wklepuję do excela w tabelkę (z podziałem na szkółkę, rośliny, ilość, itp ) .


ja akurat wszystko wpisuje w excela w jednym folderze z podzialem na arkusze, jeden to cala lista roslin z cena, miejscem zakupu, data zakupu i miejscem posadzenia w ogrodzie, no i iloscia szt., kolejne arkusze to zamowienia z kolejnych lat, kolorami oznaczam "w trakcie realizacji" "zrealizowane" oczywiscie znowu z podzialem na szkolki, kwoty itp. Kolory "zrealizowane automatycznie przechodza na arkusz nr 1 z lista roslin. Chwale sobie ten system, bo teraz jak zakladam kolejny ogrod przydaje sie jak znalazl, chce wiele roslin powtorzyc mam swira?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:06, 31 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Ja nazywam tego floksa Chichacho .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies