Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Wiolka5_7 21:00, 30 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Ale pieknie masz brzozowa dziewczyno!
Zostawiam ochy i achy każda rabata pięknie skomponowana

Chyba wszędzie jak nie chwasty to jakieś plagi niestety ,taki los ogrodnika...

Pozdrawionka!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mgduska 21:15, 30 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mi to już naprawdę słów brakuje, dziewczyny, jakie Wy macie piękne ogrody! Kuklik piękny, przytarasowa piękna, 'chwasty' piękne, zakątki piękne, wszystko mi się podoba I kompozycje i kadry! A maj jutro się dopiero kończy, jeszcze cała jedna sesja się wciśnie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 21:43, 30 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Agata, ja się wproszę jak nic.
Jak będę kiedyś w okolicy.
Pięknie masz wszędzie, nawet z chwastami.
____________________
Helen - Hortensjowo
Basieksp 23:16, 30 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251

Na pleckach tej rabaty, pod domem domem na miejscu zdartego trawnika powstaje nowa cienista rabatka:




Jestem pod wrażeniem całego ogrodu, przepieknie podobają mi się te chwasty no i ta ciemna, bordowa bylina, to jest jakaś żurawka? Ale takie duże liście? bardzo ładna jest
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 00:24, 31 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Dziewczyny, zgodnie z obietnicą wrzucam kilka zdjęć, ale zastrzegam - są często nieostre i krzywe, no niestety dobrego obiektywu wciąż brak, a dobrego fotografa raczej nigdy nie będzie



Tiaaa, tak piszesz, a następnie wklejasz zdjęcia, które zapierają dech
Ogród jest przepiękny

Magara napisał(a)

Nie wiem co mam, nie pamiętam Musiałabym się przegrzebać przez całą pocztę żeby sobie wyłuskać maile z tym co kupowałam przez neta. I zacząć prowadzić jakąś ewidencję Może w zimie


Ja sobie zrobiłam folder, a raczej dwa foldery w poczcie dotyczące ogrodu (ogólnie mam pocztę podzieloną na ponad 20 folderów ). Jeden to „zamówienia roślin” (tych, na które aktualnie czekam) i drugi „rośliny” (które już dostałam ). Szybko wtedy znajduję.

A to, co zamawiam przez zimę wklepuję do excela w tabelkę (z podziałem na szkółkę, rośliny, ilość, itp ) .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 01:05, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Brzozowadziewczyna napisał(a)
I jeszcze kilka z frontowej rabaty:



A cóż to jest, takie floksowate?

Ogród masz piękny
Jak Anula jeszcze do Ciebie wpadnie i zdjęcia zrobi to już w ogóle - czas się pakować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:42, 31 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agatorek napisał(a)



Ja sobie zrobiłam folder, a raczej dwa foldery w poczcie dotyczące ogrodu (ogólnie mam pocztę podzieloną na ponad 20 folderów ). Jeden to „zamówienia roślin” (tych, na które aktualnie czekam) i drugi „rośliny” (które już dostałam ). Szybko wtedy znajduję.

A to, co zamawiam przez zimę wklepuję do excela w tabelkę (z podziałem na szkółkę, rośliny, ilość, itp ) .


Matko, jak Ty jesteś uporządkowana Ja się ostatnio zaczęłam starać, bo to jednak ważne, żeby wiedzieć jakie się ma odmiany. Pamiętam tylko imiona róż, resztę muszę zapisywać Ostatnio zostawiam faktury ze sklepów internetowych, czasem udaje się przepisać do notatnika. Bo notatnik mam i to jest moje bardzo cenne źródło informacji. Spisuję np. odmiany tulipanów, które się sprawdziły i co do czego pasowało, albo będzie pasować
A starsze zakupy muszę spisać z doniczek, co trafię na jakąś, dziwuję się, że mam taką odmianę, a nie pamiętam, że mam - dobrze, że te doniczki SĄ.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 09:56, 31 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Brzozowadziewczyna napisał(a)
I na koniec resztka taka mi została, to wrzucę i maj będzie zamknięty



Kolejne fotki coraz piękniejsze. Bardzo mi się podoba jak komponujesz rabaty, jak łączysz faktury i odcienie.
Wspaniałe ujęcie Muszę kupić więcej paproci i je wmieszać w kilka miejsc
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 10:30, 31 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7353
slow mi zabraklo, wszystko piekne, ale chyba najbardziej zachwycilo mnie mniejsce z ulami, tak sielsko i spokojnie i tylko mozna sobie wyobrazic to bzyczenie i uwijajace sie owady. Super. I piesa sie przewija na fotce w tle, fajniutka.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
antracyt 10:35, 31 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Brzozowadziewczyna napisał(a)





Ruda idealny kontrapunkt tworzy
Bardzo apetyczna porcję zdjęć wstawiłaś.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies