Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 19:33, 12 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Danilo98 napisał(a)
Witam, chciałbym zapytać jaką Asica polecisz hortenstie, ponieważ masz cudowne je Miejsce lekko przewiewne słoneczne z lekkim cieniem gleba kwaśna. Potrzebuje pomocy, bo chce stworzyć na rogu powstającego nowo-starego ogrodu stworzyć róg końcowy z hortenstii?


Hortensje krzewiaste dają radę i w cieniu i w słońcu. Jednak w upały w słońcu wymagają konewki wody dziennie pod każdy krzak. Gdy temperatury dochodzą do 30 st. wyciągam parasaole, a nawet prześcieradła, i rozpościeram nad krzewami, żeby kwiaty się nie przypaliły. Ale to raptem kilka pojedynczych dni latem
Jeśli chodzi o pokładanie, to u mnie najsztywniej rośnie limelight:

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 19:35, 12 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
A później vanilla fraise. Ta początkowa bielusieńka z upływem lata przebarwia się na różowo.
początek kwitnienia:

ta sama bliżej jesieni

Natomiast w tle przy ławeczce rosną dwie hortensje:
po lewej anabelle i po prawej incrediball.
Wyglądem niewiele się różnia. Jednak incrediball ciut wcześniej zakwita i ma sztywniejsze pędy, stąd też druga jej nazwa anabelle strong.
Wcześniej różnica w cenie była niemal 30 zł. Teraz stronga można kupić taniej, więc z tych dwóch zdecydowałabym się stronga.

Anabell i incrediball zakwitają z końcem czerwca i to ich zdecydowana zaleta. Natomiast na limelight i vanilla fraise kwitną pod koniec lipca.
Trudno wybrać ja z żadnej z nich bym nie zrezygnowała.

Mam też nową u mnie hortenję - Phantom. Kupiliśmy bo wyczytaliśmy, że bije na łeb wszystkie inne . Czekam aż zakwitnie.


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 19:50, 12 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Bogda napisał(a)


nie mów, ze są to TE Anabelki z all...?

Ja chcę mieć taki warzywnik jak Twój!!!i nie wiem jak go zrobić

Rozumiem, że trawnik jest podlewany i nawożony?taki jest soczysty!i te trawska!ależ gigantyczym je karmisz?

Bogdziu, te hortki to wetknięte wiosną 2013r w ziemię patyczki z obciętych anabellek. .
Te z all powoli rosną. Coś tam z nich będzie, ale jeszcze nie w tym roku
Warzywniak jest bardzo prosty do zrobienia. Wystarczą sznurki do wytyczenia i nasiona trawy :

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1621-wydzielenie-warzywniaka?page=2
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Kasik 20:34, 12 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Asiu- ja mam Phantoma-stoi na słońcu- na str 101-sadzonka z sierpnia 2013, 237 jest z 30 lipca 2014,a 248 zaczyna się przebarwiać. W tym roku już jest piękna choć kwiatostany młodziutkie.

Tnę ją bardzo silnie.


Mam 13 rodzai bukietówek i uważam, że on jest najsilniejszy. Przyrasta pięknie, pierwszy patyk z którego go posadzono jest jak pień.

Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
asica 20:50, 12 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Kasik napisał(a)
Asiu- ja mam Phantoma-stoi na słońcu- na str 101-sadzonka z sierpnia 2013, 237 jest z 30 lipca 2014,a 248 zaczyna się przebarwiać. W tym roku już jest piękna choć kwiatostany młodziutkie.

Tnę ją bardzo silnie.


Mam 13 rodzai bukietówek i uważam, że on jest najsilniejszy. Przyrasta pięknie, pierwszy patyk z którego go posadzono jest jak pień.

Pozdrawiam

Idę szukać
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Kasik 21:15, 12 lip 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
asica napisał(a)

Idę szukać


wstawię zdjęcie z dziś w porównaniu Jest piękny- sięga mi do brody.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
asica 21:18, 12 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Oki. Poczekam.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 21:27, 12 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
asica napisał(a)


Przepiękne ujęcie! Asiu, to wygląda rewelacyjnie . Bardzo fajnie też wyglądają żurawki przed rozplenicami, pod takim lekkim parasolem .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
21:40, 12 lip 2015
Jagodaa napisał(a)


Przepiękne ujęcie! Asiu, to wygląda rewelacyjnie . Bardzo fajnie też wyglądają żurawki przed rozplenicami, pod takim lekkim parasolem .


tak tak ..ale...wiecej tu zauważyłam ujęć katalogowo-gazetowych

i trawka ...ech...jak swieżutka z rolki.
ewsyg 21:53, 12 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bardzo ładny zakątek. Cały ogród rówież budzi zachwyt

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies