Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

horcia 14:14, 24 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Witaj Asiu. Czy będziesz miała może patyczki(niepotrzebne) po cięciu hortensji?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
asica 17:06, 24 lut 2017


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Wkład z pampersa . Nie słyszałam, nie wpadłabym na to hehe.
O eksperymencie pisałam, ale wiem jak się szuka w cudzych watkąch, więc przerzucę raz jeszcze.

Wiosną 2015 kupiłam kilka egzemplarzy cisa, odmiany 'Fastigiata Sibirica'. Cisy miały spory przyrost a na każdym przyroście po kilka gałązek "z piętkami". Tak więc większość gałązek udało pozyskać się z piętką.
Równocześnie przeprowadzam swój nietypowy eksperyment, bowiem rok wcześniej ukorzeniałam gałązki bukszpanu. Wtedy chwyciłam dość dużą donicę, i zastanawiałam się czym ją wypełnić, żeby nie zasypywać całej ciężką ziemią. Niewiele myśląc rozejrzałam się po składziku i zobaczyłam kawałek gąbki. Ułożyłam ją na dno, zasypałam ziemią ogrodową wymieszaną z piaskiem wsadziłam bukszpany i postawiłam koło kranu, żeby pamiętać o podlewaniu. Ogromne było moje zdziwienie, kiedy wiosną wyciągnęłam sadzonki z korzonkami, jakich nigdy wcześniej nie udało mi się uzyskać w domowej rozmnażarni. Jeszcze większe było moje zdziwienie, jak zobaczyłam gąbkę na dnie, o której zupełnie zapomniałam. Czyżby korzonki szukały wody w gąbce?
Tak więc teraz zupełnie świadomie ułożyłam kawałki gąbki na dno skrzynki przygotowałam mieszankę ziemi i piasku i powtykałam gałązki cisa.
2015


i rok 2016


Co ciekawe, ciski mają piekne przyrosty, ale do jeseni nie wypuśiły korzonków. Siedzą więc dalej w skrzynce do wiosny. Sama jestem ciekawa co z nimi dalej będzie.

A jeśli chodzi o gąbkę zaczęłam ja wkładać na dno każdej doniczki w patyczkami.
Jesienią zrobiłam tak z patyczkami hhortensji ogrodowej i już widzę, że gałązki żyją, bo mają piękne już pąki


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 17:09, 24 lut 2017


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Horcia, dam Ci znać jak przytnę hortensję, patyczki mam zamówione, ale jak będzie dużo to się odezwę.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
horcia 00:09, 25 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dzięki
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
martaibartek 09:26, 25 lut 2017


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Asiu a to taka zwykła gąbka,jak do mycia ciała?
____________________
asica 11:46, 25 lut 2017


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Mam kawał gąbki ze starego materaca . I ją gospodarczo zużywam.

W mojej dzielnicy dzielnicy dzisiaj praca wre. Sąsiedzi na gwałt tna 30 letnie choinki (takie jakich ja pozbywałam się 2 lata temu). Też mam chrapkę jeszcze jedną wyciąć.
Pierwsze zwiastuny



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Borbetka 18:44, 25 lut 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Gąbka pewnie wilgoć trzyma. Myślę, że to jest też dobry patent na rośliny w donicach jednosezonowe. Jak myślisz?
____________________
borówcowy wizytowka
polinka 19:18, 25 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ciekawy eksperyment z gąbką i podobnie jak Borbetka zastanawiam się co myślisz o użyciu jej do jednorocznych?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
asica 19:25, 25 lut 2017


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Pewnie można spróbować. A może ustawić 2 doniczki jedną z gabką, drugą bez, zasypać ziemią. Lać wodą i sprawdzić czy jest różnica w utrzymaniu wilgotności? Bo nakupić roślin, a potem je zmarnować "eksperymentem" ? Myślę, że sama wypróbuję ten sposób. Może nie w przypadku skrzynek , bo nie są wysokie, ale w donicach. Szykuję siewki gaury (o ile wyjdzie) do donic i rozplenicy pegasus .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Luki 11:31, 26 lut 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Hortensje robią wrażenie i przy okazji uczą pokory bo jakim tanim kosztem można uzyskać cały szpaler hortensji.
Ciekaw jestem dalszej przygody z cisami bo podobno bardzo trudno je ukorzeniać.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies