Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 15:45, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Dzisiejszy piękny wrześniowy dzień:


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 15:49, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Monotonię traw chcę przełamać odrobiną koloru. Dosadziłam między nie floksy, pysznogłówki i jeszcze dosadzę jeżówki.Na efekt czekamy do przyszłego roku


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 16:02, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837


I rabatka bylinowa w likwidacji:

W jej miejscu ma być coś bardziej uporządkowanego, jeszcze okaże się co, bo na razie mam 100 pomysłów na minutę , Najbardziej się skłaniam ku rabatkom Madżenki spod tarasu. Może ktoś jakieś zdanie na ten temat?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 16:08, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Nowości w ogródku:
hortensja na pieniaszku:

I szpaler hortensji anabelle , podejrzany u Kraani (produkcja własna, wiosenna, tegoroczna):

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
martaibartek 17:55, 07 wrz 2013


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Asiu PIĘKNIE!!!!
jak anabelki się rozrosną będzie cudowny szpaler!
i gartauluję, że one wszystkie z własnej produkcji- mi nie przyjęła się ani jedna sadzonka

mam pytanie co do rozplenic- pamiętasz odmianę? chodzi mi o tą ze zdjęcia nr 2
____________________
asica 20:10, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Marto z Bartkiem do tej pory myślałam, że to rozplenica Hameln. Ale jesienią dokupiłam jeszcze o tej nazwie i są nieco inne, maja szersze liście, prawdopodobnie będą większe. Choć na na pierwszy rzut oka się nie różnią, nie będę zmyślać, nie mam pewności co to za odmiana.
Mam jeszcze przepiękną rozpenicę o nazwie Moudry. Ale ona później kwitnie, w II połowie września. To ta za różową różą (akurat dziś nie zrobiłam jej przyzwoitego zdjęcia, więc kiepsko ją widać :



Natomiast anabelki wsadzałam wczesną wiosną: suche patyki, które przycięłam powtykałam w ziemię w lekko cienistym miejscu (np. za jakimś krzaczkiem). Potem już tylko podlewałam. Tydzień temu wykopałam i wysadziłam na przygotowane miejsce.
Ale w tym samym czasie w ten sam sposób próbowałam ukorzenić vanilla fraise i nie udało się
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Mila 20:17, 07 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
asica napisał(a)
Takie różne trawki, trawy i trawiska:




Asia, cudowne te trawy. Mi jakoś z nimi nie wychodzi a szkoda bo bardzo ładnie wyglądają. Pozdrawiam
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Mila 20:28, 07 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
asica napisał(a)
Coś mi czasu ostatnio brak, i rozsypała mi się karta w aparacie; nowych zdjęć brak.


Asiu, czy mozesz pokazać ta rabate z róża i trawą od przodu? Jaka to odmiana trawy?
Robię teraz rabate z różą ( tez różową) i szukam inspiracji z czym i w jaki sposób ja połączyć, a ze jest to miejsce dość słoneczne może trawa dałaby radę.
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
kachat 20:33, 07 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ja właśnie mam tak samo, sadzę róże z trawami i się zastanawiam, jakie wybrać (trawy). Czy ta trawka to może miskant Morning Light..? Takie kupiłam
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
asica 20:38, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Maju odpukać, trawom sie u mnie podoba, dostają kompost (czasem i nawóz długodziałający do traw ozdobnych.
Rabata o która Ci chodzi jest dość "naćpana". Chyba powinnam teraz rozsadzić tą trawę i zrobić z niej 3 kępy obok siebie. To najpiękniejsza z traw ozdobnych miskant "Morning Light"
Obok nich są róże w 3 miejscach, w trzech odmianach z przodu lawendy. Zaraz poszukam zdjęć kiedy kwitną róże i lawendy. Ale musze poszukać kabla bo bateria siada

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies