Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

makkasia 20:01, 27 paź 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Kurde cały czas to pięknie ale inne słowa nie przychodzą mi do głowy jak widzę Twój ogród
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
asica 17:47, 28 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
makkasia napisał(a)
Asiu, piękną pogodę miałaś ostatnio dodało to letniej oprawy Twojemu pięknemu ogrodowi
Masz przepięknie Musze posadzić u siebie więcej rozplenic
Ściskam

A zdjęcia najlepiej wychodzą w słoneczny dzień, więc latam z aparatem w taką pogodę.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Kasik 18:09, 28 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Moje hortensje już całkiem zbrązowiały, a u Ciebie widzę jeszcze ładnie wyglądają, a to połączenie drewnianej pergoli i traw już takich jesiennych- piękne.

Asia jak to robisz, że kora nie wchodzi u Ciebie na trawnik. U mnie zawsze jakieś kawałeczki się panoszą.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
asica 21:49, 28 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Kora jest dwuletnia, więc już się nie plącze, bo dość mocno osiadła. Po deszczach przeczesuję też ją czasem, lekko, trójzębem. Wymieszana lekko z ziemią lepiej leży. Wiosną muszę zainwestować w świeżą korę. A co w trawniku zagrabiam , ale to tylko po pracy szpadelkiem się zdarza.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Pszczelarnia 21:54, 28 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dużo uroku ma w sobie Wasz ogród.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
asica 22:13, 28 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Ogród nie jest idealny . Zdjęcia mają to do siebie, że można nimi pokazać tylko to co chce sie pokazać. Te gorsze można wyrzucić .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Borbetka 08:08, 29 paź 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ja myślę o korze zmielonej na przyszły rok. Tak żeby kompostowała się na rabacie. Te wielkie kawałki kot mi rozwala i mam na trawniku, a jak coś dosadzam, to muszę rozgarnąć. Spróbuję z taką miałką. Miałaś taką kiedyś?
____________________
borówcowy wizytowka
asica 17:40, 29 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Mielonej nie miałam, za to zamiast kory miałam torciny .
Znajomy z tartakiem powiedział, że mogę przyjechać i korę sobie wziąć. Jak pojechałam to okazało się, że to same niemal trociny. Ale wzięłam tego sporo, wysypałam sporą warstwę tych torcin i na wierzch kupiłam dobrej kory. Nieźle się to sprawdziło, bo trociny znakomicie się przekompostowały. Później zamówiliśmy korę z naszego lokalnego zakładu zajmującego się produkcją płyt i paneli. Przywieźli nam ... 8 ton. Szybko znaleźli się chętni na część, bo ta ilość nie do przerobienia była . Ponieważ kora szła jak leci były większe i mniejsze kawałki, wcale pięknie nie wyglądała. Za to hałda, która zostałą na następny rok znakomicie się przekompostowała i była naprawdę fajna
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Kasik 17:54, 29 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
My zaczynaliśmy z korą kupowaną w marketach, ale szybko cena nas z tego wyleczyła.

Wyszukaliśmy na all. producenta i zamówiliśmy korę w 80 l workach w ilości znacznej.
Przywieźli nam jak były w domu dzieciaki. Jakie było nasze zdziwienie jak okazało się, że worek 80 l z marketu jest dużo większy od worków leżących na podjeździe. A "zapach" tej kory pamiętam do dziś- nie polecam.

Na wiosnę będę musiała kupić jej sporo i mam wielki dylemat.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Kasik 21:01, 29 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzięki Asiu. Twoje rady są bezcenne.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies