Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 19:41, 14 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18364
olciamanolcia napisał(a)
Ja tez ciężko pracowałam - efektem jest przeciążony i opuchnięty nadgarstek
Krokusy śliczne. U mnie full prymulek i w końcu wyszły krokusy


Oooo, witaj w klubie, ja mam bolący u nasady kciuk.
U mnie cebulowych tyle co kot napłakał, cieszę się z każdego kwiatuszka .


tulucy napisał(a)
To prawda, pięknie było. Nawet zamieniłam kurtkę na bezrękawnik.


Taaak, ja też zdjęłam kurtkę i czapkę .

TAR napisał(a)
a mnie po raz kolejny weekend przeplynal miedzy palcami, podzialalabym cos ogrodowo ale czasu braknie


Tak bywa, że nie zawsze ogród gra pierwsze skrzypce. Ja miałam zajętą sobotę.

April napisał(a)
Wycięłaś miskanty a seslerii nie? Odwrotna kolejność by się przydała. Seslerie już u mnie zielone. Heufleriana już zaczyna kwitnąć.
Ja w weekend wycięłam trzcinniki i ogoliłam żywopłot. Nie miałam potem siły widelca podnieść. Obiad był z brodą w talerzu, żeby uratować jak najwięcej ze spadającego z widelca obiadu

Oj tam, oj tam. Jesienne mam już wycięte, zostało mi kilka kępek skalnej, może jakoś w tygodniu po pracy je ciachnę. Ale trzcinniki mam ogolone i większość hakonek.
Heufleriany też się tnie na krótko???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Martka 20:08, 14 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękne krokusiki na osłodę Ja zrobiłam już porządek z miskantami, i tylko z nimi. Czyli zaczęłam od końca Teraz będę się cofać. Seslerię jesienną sądziłam w listopadzie, jak myślisz, czy jest potrzeba przycinać nawet tych kilka źdźbeł? Postępu prac tylko pogratulować!
Johanka77 20:20, 14 mar 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Piękny mieliśmy weekend, prawda? .
W niedzielę skończyliśmy wycinać miskanty, hurra! Mam jeszcze do przycięcia rozplenice bo część wycinałam już jesienią i wtedy zostawiłam takie dłuższe kępy. Ale z tym się tak bardzo nie spieszy, rozplenice ruszają dość późno. Zostało mi jeszcze trochę seslerii skalnych do przycięcia i cała masa bylin. Tuje tez czekają w kolejce do fryzjera. Cała masa roboty.



Heloł!
Krokusiki piękne! U mnie zakwitł pierwszy.
Ja wczoraj wycięłam WSZYSTKIE rozplenice.
Jutro będę kończyć carexowisko i na tym koniec. Uporałam się ze wszystkimi trawami.

Mam jeszcze trochę planów na ten urlop.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiolka5_7 20:38, 14 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20764
Ślicznie krokusiki
Ładnie popracowaliście w weekend.Tak na rozplenice jest jeszcze czas, więc spokojnie przytniesz

Tuje też masz do cięcia,ja się za swoje wzięłam i ręce mnie nawalają... Nie lubię ciąć,ale lubię jak są przycięte
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 23:58, 14 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Chyba większość z nas korzystała z pogody .
Krokusiki są śliczne !
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 08:04, 15 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
mrokasia napisał(a)


Oooo, witaj w klubie, ja mam bolący u nasady kciuk.
U mnie cebulowych tyle co kot napłakał, cieszę się z każdego kwiatuszka .




Taaak, ja też zdjęłam kurtkę i czapkę .



Tak bywa, że nie zawsze ogród gra pierwsze skrzypce. Ja miałam zajętą sobotę.


Oj tam, oj tam. Jesienne mam już wycięte, zostało mi kilka kępek skalnej, może jakoś w tygodniu po pracy je ciachnę. Ale trzcinniki mam ogolone i większość hakonek.
Heufleriany też się tnie na krótko???


Tak, bo potem się nieładnie rozkładają. Nie koniecznie co rok, co drugi wystarczy. Ja młodych sadzonek nie cięłam chyba ze trzy lata. W końcu mnie wkurzyły i ciachnęłam. Były dużo ładniejsze. U mnie ma już 10 kłoski kwiatowe, ciapałam tuż nad nimi.
Tak mnie przegwizdało przy tym cięciu żywopłotu że przez katar ledwo widzę na oczy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 09:46, 15 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18364
Martka napisał(a)
Piękne krokusiki na osłodę Ja zrobiłam już porządek z miskantami, i tylko z nimi. Czyli zaczęłam od końca Teraz będę się cofać. Seslerię jesienną sądziłam w listopadzie, jak myślisz, czy jest potrzeba przycinać nawet tych kilka źdźbeł? Postępu prac tylko pogratulować!


Ufff, znaczy nie tylko ja jestem na bakier z kolejnością działań .
Jeśli chodzi o seslerię - ja bym ciachnęła .

Johanka77 napisał(a)


Heloł!
Krokusiki piękne! U mnie zakwitł pierwszy.
Ja wczoraj wycięłam WSZYSTKIE rozplenice.
Jutro będę kończyć carexowisko i na tym koniec. Uporałam się ze wszystkimi trawami.

Mam jeszcze trochę planów na ten urlop.


U mnie jedne krokusik zakwitł w kamieniach na ścieżce między domem i furtką. Jak tam się ta cebulka znalazła to nie mam pojęcia... .
Urlop masz? Szczęściara!

Wiolka5_7 napisał(a)
Ślicznie krokusiki
Ładnie popracowaliście w weekend.Tak na rozplenice jest jeszcze czas, więc spokojnie przytniesz

Tuje też masz do cięcia,ja się za swoje wzięłam i ręce mnie nawalają... Nie lubię ciąć,ale lubię jak są przycięte


Oj tak, ja też lubię jak jest zrobione, robić już niekoniecznie .

Agatorek napisał(a)
Chyba większość z nas korzystała z pogody .
Krokusiki są śliczne !


Mam nadzieję, że przyszły weekend będzie równie ładny .

April napisał(a)


Tak, bo potem się nieładnie rozkładają. Nie koniecznie co rok, co drugi wystarczy. Ja młodych sadzonek nie cięłam chyba ze trzy lata. W końcu mnie wkurzyły i ciachnęłam. Były dużo ładniejsze. U mnie ma już 10 kłoski kwiatowe, ciapałam tuż nad nimi.
Tak mnie przegwizdało przy tym cięciu żywopłotu że przez katar ledwo widzę na oczy.


Moje też już mają kłoski. Wszystkie są od Ciebie więc sadzone chyba w zeszłym roku choć dwie kępy są już całkiem pokaźne .
Katar Cię dopadł??? Biedulka! Jednak ta ciepła pogoda bywa zdradliwa, trzeba uważać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 10:21, 15 mar 2022


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, witam się prawie wiosennie Jak dobrze to wrócić po zimie
____________________
Martka 10:45, 15 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dzięki, Kasiu, ciachnę tę seslerię
mrokasia 08:53, 19 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18364
effka napisał(a)
Kasiu, witam się prawie wiosennie Jak dobrze to wrócić po zimie


Hej Effcia! Dziś u nas prawdziwie wiosenna pogoda, mam nadzieję że u Viebie też .

Martka napisał(a)
Dzięki, Kasiu, ciachnę tę seslerię


Proszę bardzo .


Piękny weekend nam się szykuje . Zamierzam go oczywiście spędzić na sprzątaniu w ogrodzie. Pewnie jak większość z Was .

A wiecie, że kalina Kilimandżaro mi się rozmnożyła? Przy obchodzie ogrodu zauważyłam kępkę odrostów ze 30cm od rośliny matecznej. Postaram się wykopać tę kępkę i posadzić w innym miejscu .
Fota słaba ale chyba coś widać?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies