Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

malgol 13:25, 09 mar 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5882
mrokasia napisał(a)


A to łobuzica, tak ludzi nabierać



Kochana, ja miałabym się za takie pytanie obrazić? No fieszszsz
Dobrze, że się obudziłaś

Widzę, że Judith i Hania już Cie pokierowały do Martki.
Ja w tym roku wykorzystuję te grubsze łodygi do oznaczenia/zabezpieczenia bylin, których jeszcze nie widać. Przed psami ale przed eMem i przed sama sobą bo sprzątając na rabatach łatwo stratować te młode wychodzące kiełki .


Mi wszystko co na ziemi lezało jako przykrycie porwał wiatr i zaniósł do sąsiadki Mój eM przed majem na ogród nie wychodzi więc spoko
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:35, 09 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Odczekaj tylko z wysiewem buraków do połowy kwietnia, fasoli do końca kwietnia i cukinii do maja.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 13:50, 09 mar 2022


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Też wczoraj poczyniłam pierwsze zakupy nasionkowe, u mnie bób, fasolka, groszek cukrowy i buraki liściowe. Czekam aż będę mogła wetknąć w ziemię pierwsze kuleczki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anuska2507 20:51, 12 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2592
Przyszłam obejrzeć Twoją Pissardi. Pięknie przyrosła. Chciałam u siebie posadzić 3 sztuki w szpalerze, ale patrząc na Twoje zdjęcia, chyba zmieszczę tylko jedną
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
mrokasia 13:15, 14 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18361
malgol napisał(a)


Mi wszystko co na ziemi leżało jako przykrycie porwał wiatr i zaniósł do sąsiadki Mój eM przed majem na ogród nie wychodzi więc spoko




Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Odczekaj tylko z wysiewem buraków do połowy kwietnia, fasoli do końca kwietnia i cukinii do maja.


Haniu

AnnaCh napisał(a)
Też wczoraj poczyniłam pierwsze zakupy nasionkowe, u mnie bób, fasolka, groszek cukrowy i buraki liściowe. Czekam aż będę mogła wetknąć w ziemię pierwsze kuleczki


Ooo, bobu jeszcze siałam.

anuska2507 napisał(a)
Przyszłam obejrzeć Twoją Pissardi. Pięknie przyrosła. Chciałam u siebie posadzić 3 sztuki w szpalerze, ale patrząc na Twoje zdjęcia, chyba zmieszczę tylko jedną


Hej Aniu, na szpaler faktycznie potrzeba trochę miejsca, szczególnie jeśli korony miały się nie stykać. Ale ładnie takie szpalery wyglądają .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 13:23, 14 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18361
Piękny mieliśmy weekend, prawda? .
W niedzielę skończyliśmy wycinać miskanty, hurra! Mam jeszcze do przycięcia rozplenice bo część wycinałam już jesienią i wtedy zostawiłam takie dłuższe kępy. Ale z tym się tak bardzo nie spieszy, rozplenice ruszają dość późno. Zostało mi jeszcze trochę seslerii skalnych do przycięcia i cała masa bylin. Tuje tez czekają w kolejce do fryzjera. Cała masa roboty.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
olciamanolcia 13:34, 14 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7499
Ja tez ciężko pracowałam - efektem jest przeciążony i opuchnięty nadgarstek
Krokusy śliczne. U mnie full prymulek i w końcu wyszły krokusy.

Nie krokusy a hiacynty
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
tulucy 13:56, 14 mar 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12914
To prawda, pięknie było. Nawet zamieniłam kurtkę na bezrękawnik.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 16:09, 14 mar 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7897
a mnie po raz kolejny weekend przeplynal miedzy palcami, podzialalabym cos ogrodowo ale czasu braknie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 19:17, 14 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
Wycięłaś miskanty a seslerii nie? Odwrotna kolejność by się przydała. Seslerie już u mnie zielone. Heufleriana już zaczyna kwitnąć.
Ja w weekend wycięłam trzcinniki i ogoliłam żywopłot. Nie miałam potem siły widelca podnieść. Obiad był z brodą w talerzu, żeby uratować jak najwięcej ze spadającego z widelca obiadu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies