Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Agatorek 19:11, 19 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Widać, widać .

U mnie tak się rozmnożył dereń świdwa compressa (tą nazwę znam od Ciebie , nawet nie wiedziałam, jak się nazywa). Tylko trochę bliżej rośnie od swojej „mamusi”.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
olciamanolcia 19:43, 19 mar 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7233
U mnie takie boczne przyrosty -mniej więcej 20 cm do rodzimego krzewu- miała itea wirginijska. Wybrałam te gałązki i posadziłam poza działką -po drugiej stronie ulicy. Obserwuje je- żyją. Puszczają nowe gałązki)
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
mrokasia 21:46, 19 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18158
Agatorek napisał(a)
Widać, widać .

U mnie tak się rozmnożył dereń świdwa compressa (tą nazwę znam od Ciebie , nawet nie wiedziałam, jak się nazywa). Tylko trochę bliżej rośnie od swojej „mamusi”.


Taaak, u mnie teź ten dereń miał odrosły, poszły w dobre ręce .

olciamanolcia napisał(a)
U mnie takie boczne przyrosty -mniej więcej 20 cm do rodzimego krzewu- miała itea wirginijska. Wybrałam te gałązki i posadziłam poza działką -po drugiej stronie ulicy. Obserwuje je- żyją. Puszczają nowe gałązki)


Powiem Ci, że ta kalina mnie zaskoczyła . Muszę pomyśleć nad miejscówką dla tego odrostu.
Fajnie,że ta Twoja odsadzona itea żyje . Mam nadzieję, że moja kalina też przeżyje ten zabieg.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:54, 19 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18158
Popracowałam dziś trochę. Wycinałam, czyściłam, podlewałam . Poprawiałam z eMem mocowanie paneli drewnianych na płocie. Kupiłam też stokrotki do donic przed wejściem, jutro posadzę. Mam nadzieję, że miałyście równie piękną i pracowitą sobotę .
Kalina Lamonta w blokach startowych


Ciemierniki cieszą

Brzozowa - lubię .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 22:02, 19 mar 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Moja sobota była pracowita inaczej

W ogrodzie plan wykonany przez ten tydzień, a dziś montowaliśmy kuchnię u mojej Mamy.

Tj M ze Szwagrem montował, a ja byłam siedem razy ma spacerze z psem, żeby nie przeszkadzał
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magara 23:18, 19 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6832
Wycinanie, czyszczenie, podlewanie - to masz ostatnie dni zimy z przytupem Też ostatnio podlewałam, chociaż z ukrycia, jakoś mi głupio było z konewkami w marcu biegać
Moja kalina Charles Lamont w tym roku chyba nie planuje kwitnąć - Kasia, Twoja co roku kwitnie czy wymyśla?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 07:46, 20 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20665
Fajnie, że Kasiu popracowałaś ja też ,skończyłam ciąć ten żywopłot w końcu

Śliczne ciemierniki, brzozową też lubię
To czekam na te stokrotki w donicach
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Johanka77 08:21, 20 mar 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dziewczyny ja od kilku dni podlewam regularnie, bo strasznie sucho jest. Deszcz padał nie wiem kiedy, a tu o wertykulacji i cięciu traw trzeba pić dać roślinom. Tym bardziej ze piękne słońce bo dzień.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
antracyt 08:25, 20 mar 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11783
Też planuję dzisiaj rozpocząć podlewanie, bo mam dosłownie pył na niektórych rabatach.
Brzozowa bardzo ładna o każdej porze roku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 08:35, 20 mar 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18158
Johanka77 napisał(a)
Moja sobota była pracowita inaczej

W ogrodzie plan wykonany przez ten tydzień, a dziś montowaliśmy kuchnię u mojej Mamy.

Tj M ze Szwagrem montował, a ja byłam siedem razy ma spacerze z psem, żeby nie przeszkadzał


Pies na pewno był bardzo zadowolony z takiej soboty .

Magara napisał(a)
Wycinanie, czyszczenie, podlewanie - to masz ostatnie dni zimy z przytupem Też ostatnio podlewałam, chociaż z ukrycia, jakoś mi głupio było z konewkami w marcu biegać
Moja kalina Charles Lamont w tym roku chyba nie planuje kwitnąć - Kasia, Twoja co roku kwitnie czy wymyśla?


No powiem Ci, że faktycznie było to nietypowe doświadczenie, nigdy nie podlewałam w marcu . Ale w sumie nie jest jednak tak tragicznie, ziemia jest sucha raczej powierzchownie. Głębiej jest jednak trochę wilgoci .

Z Lamontem mam krótkie doświadczenia bo rośnie u mnie dopiero drugi rok. W zeszłym roku też kwitła ale tych kwiatuszków miała zaledwie kilka.

Wiolka5_7 napisał(a)
Fajnie, że Kasiu popracowałaś ja też ,skończyłam ciąć ten żywopłot w końcu

Śliczne ciemierniki, brzozową też lubię
To czekam na te stokrotki w donicach


No ja z cięciem tuj jestem do tyłu. Mogłabym dziś trochę podziałać ale nie chcę sąsiadom w niedzielę hałasować. Więc może w przyszłym tygodniu zabiorę się za cięcie.

Johanka77 napisał(a)
Dziewczyny ja od kilku dni podlewam regularnie, bo strasznie sucho jest. Deszcz padał nie wiem kiedy, a tu o wertykulacji i cięciu traw trzeba pić dać roślinom. Tym bardziej ze piękne słońce bo dzień.


No właśnie ja podlewałam w niektórych miejscach bo niby nie jest tragicznie ale w prognozach wody nie widać. I też myślę co z trawnikiem bo wertykulacja się zbliża.

antracyt napisał(a)
Też planuję dzisiaj rozpocząć podlewanie, bo mam dosłownie pył na niektórych rabatach.
Brzozowa bardzo ładna o każdej porze roku


Ja dziś podleję jeszcze zimozielone.
Brzozowa dziękuje .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies