Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To właśnie tu

Pokaż wątki Pokaż posty

To właśnie tu

vita 22:50, 31 paź 2015


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4162
Dzidka napisał(a)
Witaj, witaj

Zakupy nie były oszałamiające, ale i tak jeszcze wszystkich roślin nie posadziłam.
W sprawie hortensji przepytałam koleżanki i niestety żadna nie próbowała w ten sposób jej prowadzić.
Natomiast wszystkie zgadzały się, że ciekawie wygląda jako roślina okrywowa.


Jako okrywową hortensję, mam na dwóch stanowiskach 'Mirrandę', ta to piąć się za nic nie chce, może potrzebuje czasu? Trzeba eksperymentować, zobaczymy jak silne cięcie się sprawdzi.
Ja dzisiaj miałam dzień pod znakiem wyprzedaży marketowych, nieźle się obłowiłam, głównie w krzewy jagodowe i cebule.
Kompozycje na groby śliczne. Kondzio był u Pszczółki?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gabriela 14:30, 01 lis 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dzidka napisał(a)


Witaj, witaj

Zakupy nie były oszałamiające, ale i tak jeszcze wszystkich roślin nie posadziłam.
W sprawie hortensji przepytałam koleżanki i niestety żadna nie próbowała w ten sposób jej prowadzić.
Natomiast wszystkie zgadzały się, że ciekawie wygląda jako roślina okrywowa.
U mnie jedna z dwóch rośnie przy siatce ogrodzeniowej. Na zdjęciu słabo widoczna w tle kwitnącego rododendrona.



Przywarka, to roślina dość kapryśna. Dość długo testowała moją cierpliwość, zanim zaczęła przyrastać. A wtedy, fachowcy budowlańcy uznali, że to takie coś nie warte zachodu i skutecznie ją wykończyli.






A mnie się nie pytałas A ja mam hortensje pnaca płasko na ścianie bez żadnych podpor.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:31, 01 lis 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072

A wiiazanki bardzo w moim guście, też zrobiłam,ale z chryzantemami tylko.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
kasiek 18:35, 01 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21481
Matko jakie oszałamiające rzeki hortensji! Pieknie!!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Bogdzia 19:42, 01 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
kasiek napisał(a)
Matko jakie oszałamiające rzeki hortensji! Pieknie!!


W rzeczywistosci to trzeba zobaczyc, cudne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mira 19:58, 01 lis 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dzidka napisał(a)





Hortensje były jednymi z pierwszych roślin, które posadziłam w ogrodzie, a że lubię łany roślin jednego gatunku, to trochę się ich nazbierało
Ileż to razy obiecywałam sobie, że poprzestanę na tym co mam, ale jak tylko dojrzę hortensję, której nie mam, to automatycznie wyłącza mi się rozsądek i potem biegam z doniczką po ogrodzie.







Ale po co poprzestawać na tym co jest jak się ma pasję i miejsce
Mi się rozsądek za często wyłączał w tym roku więc mam już postanowienie noworoczne
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Tamaryszek 20:46, 02 lis 2015

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
U mnie przywarka rośnie 3 lata, w dość suchym, cienistym miejscu. Puściłam ją na sosnę. Rozmiary powiększa, nawet zakwitła kilkoma kwiatami w tym roku. Na razie nie jest oszałamiająca, ale jestem dobrej myśli. Na pełnię urody hortensji pnącej też czasem długo trzeba czekać.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Pszczelarnia 10:22, 03 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
vita napisał(a)


Jako okrywową hortensję, mam na dwóch stanowiskach 'Mirrandę', ta to piąć się za nic nie chce, może potrzebuje czasu? Trzeba eksperymentować, zobaczymy jak silne cięcie się sprawdzi.
Ja dzisiaj miałam dzień pod znakiem wyprzedaży marketowych, nieźle się obłowiłam, głównie w krzewy jagodowe i cebule.
Kompozycje na groby śliczne. Kondzio był u Pszczółki?



Nic mi o tym nie wiadomo.

Ale może będę u Dzidki, z drzwiami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:37, 03 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Kondzio napisał(a)
Dzidko byłem ostatnio w moim najukochańszym ogrodzie czy zgadniesz w jakim




Nie wiem, jaki to ogród ale wyczuwam, że to jest ten zaczarowany z moich wyobrażeń bajkowych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kondzio 11:25, 03 lis 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pszczelarnia napisał(a)


Nie wiem, jaki to ogród ale wyczuwam, że to jest ten zaczarowany z moich wyobrażeń bajkowych.
jak nie wiecie przeciez w nim piszecie to ogrod Dzidki hi hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies