Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Magara 22:27, 22 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Misia napisał(a)


ps. strasznie jestem ciekawa efektu sadzenia kompulsywnego może jednak też tak powinnam przynajmniej już bym miała wszytko obsadzone


efekt taki, że wszystko jest przechowalnikiem ale za to pustych miejsc coraz mniej
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Misia 09:55, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
No własnie może też powinnam przyjąć taką taktykę, a nie wiecznie się zastanawiać "czy to dobry wybór"
____________________
Misia - Między brzozami
Anda 10:02, 23 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Widzę, że problem choiny już rozwiązany

Wiosna u Ciebie się budzi. Aż jestem w szoku, że „tylko” ok. 1500 km robi taką różnicę.

Kiedy siałaś bób? Mojego też nie widać, ale dość późno siałam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Misia 10:16, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ewuś dziękuje że wpadłaś

Myślisz że te choiny będą dobrym wyborem?? boje się tylko że jak zacznę je ciąć to stracą swoja "zwiewność". chciałabym dać im max 4 m wysokości a bez ciecia nie utrzymam chyba ich na takiej wysokości.

Ja nie z utęsknieniem patrze na wiosnę u Ciebie, bo u siebie taką mam za miesiąc albo i później Bób siałam dokładnie 26 marca

Myślę że u mnie wszystko tak wolno w tym roku rusza przez brak opadów (ostatnie to 5 cm śniegu na koniec marca) i chłodne noce, nawet przedwczoraj był przymrozek
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 16:22, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Pijąc popołudniową kawkę na tarasie tknęło mnie ze 3 choiny na tej rabacie to będzie za dużo, a że nie sadzę nigdy parzyście to 3 muszą być wyszło mi coś takiego:



2 choiny na rabacie z przodu a trzecia w narożniku za brzozami (zamiast tej sosny co już miała tam być na 100% zaznaczone stożki na zielono) do tego 3 kosodrzewiny ( to te kopulaste na rysunku), zaznaczyłam też wyraźniej od lewej : klona, derenia i parocję ( kolor jasnozielony) oraz na tyłach na innej rabacie jest sosna czarna i jodła kaukaska i jak podrosną to będą widoczne (kolor ciemnozielony ). Dołem na niebiesko byliny irysy, ostróżki i inne

Chyba nie powinnam pić kawy na tarasie...
____________________
Misia - Między brzozami
Anda 19:12, 23 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Wiesz, ja jestem złą doradczynią jeśli chodzi o iglaki, bo nie przepadam za nimi. Jedyne, które lubię, to cisy.
Tak więc wg mnie na tej rabacie jest za dużo choin Jedna wystarczy. Ogólnie wydaje mi się, że w stosunku do liściastych masz za dużo zaplanowanych iglaków. Choiny będą tak długo małe, dopóki będziesz je cięła. Nie planuj zbyt dużych ilości do cięcia, bo nie wyrobisz. Za parę lat zamiast cieszyć się wiosną, to będziesz narzekać pomyśl tez o ilości korzeni na rabacie, żeby byliny jeszcze miały szanse przeżyć Są też zimozielone byliny, trawy. One rownież mogą urozmaicić rabatę zimą

I widzisz, taka moja pomoc.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Misia 19:45, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Bardzo cenna Twoja pomoc

Ja też nie przepadam za iglakami, ale jak całą zimę patrzyłam na ta pusta rabatę to taka smutna mi się wydawała. Fakt że jeśli byłyby na niej jeszcze inne rośliny nawet zaschnięte trawy to zawsze byłaby ciekawsza. Jednak masz rację że za dużo tego naciapałam, "papier wszystko przyjmie", a komputer jeszcze więcej

A co myślisz żeby zostawić tam tylko jedna choine, tą od lewej strony, a mniej więcej na środku zostawić sosnę bośniacką?? a jeśli będzie mi mało zimozielonego to dosadzę kulki bukszpanowe bo mam w przechowalniku i całkiem dobrze mi rosną

____________________
Misia - Między brzozami
galgAsia 20:45, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Misia, za dużo iglaków przytłacza, rabata będzie smutna i ponura - i co z tego, ze zimozielona? 8 iglaków na "kupie to chyba za dużo...
Ja bym dała jedną choinę, jako akcent, rozbicie ewentualnej monotonii - i tyle. Tę bośniacką, jak nalegasz , też bym zostawiła - i już. A potem możesz dodać jeszcze jakieś kulki zimozielone - bukszpan, tujki, albo kosodrzewinę.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Misia 21:08, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Asiu, właśnie sobie rysuję mniej-więcej tak jak mówisz i skłaniam się do zrezygnowania całkiem z choin, choć z bólem serducha bo bardzo mi się podobają ale mam już jodły, sosny i cisy, i chyba wprowadzenie jeszcze choiny to będzie już za dużo... a jako akcent zimozielony chyba poszukam jakiegoś różanecznika aby nawiązać do tych co mam po drugiej stronie rabaty i zostawię bośniacką tylko. Tam rośnie jeszcze jodła mandżurska a ona też mała nie będzie...

____________________
Misia - Między brzozami
Anda 22:07, 23 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Misiu, napisz mi proszę, jaką tam masz wystawę, ile godzin słońca, jaka gleba. Wyszukam Ci jakieś interesujące zimą byliny Tylko muszę wiedzieć jakie są warunki

Dobrze, że rezygnujesz z choin. Ciekawa jestem rysunku A zamiast bukszpanów może kule lub kolumny cisowe?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies