Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 22:57, 23 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Ewo tam jest gleba kwaśna ph około 6, jutro sprawdzę dokładniej, półcień na połowie od strony brzóz z sąsiedniej działki.

Wyszło mi coś jakiego:


Rh - różaneczniki
J - jodła kalifornijska
M - magnolia żółta ale nie znam odmiany, przed nią i za nią są azalie ale nie są wielkie i kilka borówek
Jm - jodła mandżurska
Kś - klon ściętolistny
D - dereń cousa
Sb - sosna bośnicka
P - parocja
niezaznaczone poduchy zielone to ewentualne bukszpany lub kosodrzewiny a na niebiesko byliny
na drugiej rabacie rosną jeszcze:
Jk jodła kaukaska
K -klon nn chyba czerwony
Scz - sosna czarna

____________________
Misia - Między brzozami
sylwia_slomc... 23:01, 23 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Tyle drzew i krzewów na takim kawałku to nawet ja nie upchałam Weź pod uwagę wymiary jakie te rośliny osiągnąć mogą.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 11:40, 24 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No właśnie, będzie ciasno, będzie za ciasno...
Przesadzanie bylin to pikuś, drzewa czy krzewy - ooo, zaczyna być pod górkę.

Spróbuj zrobić rzut rabaty z góry z uwzględnieniem wymiarów i wtedy wrysuj - też z uwzględnieniem wymiarów - te wszystkie drzewa. Będą na siebie właziły... Bo odległość od pnia do pnia to jedno, a rozpiętość korony...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 11:51, 24 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
galgAsia napisał(a)


Spróbuj zrobić rzut rabaty z góry z uwzględnieniem wymiarów i wtedy wrysuj - też z uwzględnieniem wymiarów - te wszystkie drzewa. Będą na siebie właziły... Bo odległość od pnia do pnia to jedno, a rozpiętość korony...?


Podpisuję się pod tym, co napisała Asia Zrób to koniecznie, bo naprawdę będziesz miała ścianę z zielonego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Misia 19:36, 24 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Zrobiłam plan (mam nadzieję że czytelny) i doszłam do wniosku że jedyne co się tam ewentualnie zmieści to sosna w miejscu cyfry 3,7 gdzie ja tam chciałam 3 choiny i kosodrzewiny zmieścić ???? sama nie wiem

____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 13:22, 25 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Z mi się podoba ten plan z choinami, zrezygnowała bym z kosodrzewiny za to a dała choine jeddeloh.

Nie wiem czy dla dziewczyn było jasne że część drzew jest z innych rabat znajdujących się za tą omawianą.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Misia 15:01, 25 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dorii ja sama już nie wiem jak patrze w terenie to wydaje mi się, że się zmieszczą, a jak patrze na kartkę to już nie bardzo

Tak dla jasności tematu omawiana jest rabata między dwoma trawnikami i tak jak Dorii pisze część drzew jest na innej rabacie ale też je wrysowałam bo wydaję mi się że są dość istotnym elementem widoku
____________________
Misia - Między brzozami
sarenka 15:13, 25 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Misia, to ja patrząc na kartkę zawsze myślę,że się zmieści więcej
____________________
Magda W samym sloncu
Misia 15:22, 25 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Jak sobie wrysowałam docelowe korony (na rysunku są mniejsze żeby czytelne było) to już dużo miejsca nie zostało a na żywo widzę teraz same patyczki i duuuużo wolnego miejsca
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 15:25, 25 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
http://www.e-katalogroslin.pl/plants/7321,choina-kanadyjska-fastigiata_tsuga-canadensis-fastigiata
A może takie?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies