Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Nasze drugie hobby - rysunki, obrazki, pastele, oleje, rzeźby - roślinne inspiracje

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze drugie hobby - rysunki, obrazki, pastele, oleje, rzeźby - roślinne inspiracje

Rumianka 19:13, 29 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233

"Eden - mężczyzna"

"Eden - dziecko"

"Eden - kobieta"
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 19:20, 29 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
"Mapa Świata"

"Ostatnia wieczerza" - Leonardo da Vinci - (50cmx100cm)

"The kiss" - Vervaco (sepia)
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 19:40, 29 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
hanka_andrus napisał(a)
Piękne te Wasze prace. Jeżeli ktoś będzie w okolicach Człuchowa wybierzcie się na zamek. Jest tam specjalna sala, gdzie wiszą dwie prace wyhaftowane krzyżykami. Jest to "Bitwa pod Grunwaldem" wg Jana Matejki. I "Sobieski pod Wiedniem" tegoż autora. Niestety wystawa czynna tylko do jutra.

Ogrom pracy!

Dzięki Hanuś za uznanie. A wystawa szkoda,że do jutra, bo warto byłoby zobaczyć.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hanka_andrus 21:13, 29 paź 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Niestety nie zrobiłam zdjęć, bo mi padł aparat. Pracę wykonywało 35 osób przez 2 lata. Byłam pod wrażeniem, Samych krzyżyków na 1 płótnie było 9 mln, licząc po 2 sztychy na krzyżyk= tych kolnięć igłą było jeszcze raz tyle.

Oczywiście tak ogromne dzieło było wykonywane w częściach i dopiero w końcowym efekcie zszywano bryty.
Być może na stronie zamku muzeum w Człuchowie są jakieś zdjęcia, nie sprawdzałam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Dorota123 21:32, 29 paź 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Eliso piękne obrazy malujesz igłą, jestem zachwycona.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Nallar 21:54, 29 paź 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Rumianka napisał(a)

"Misie w kwiatach"


Podziwiam umiejętności. Wszystkie prace piękne ale ta podoba mi się szczególnie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
zawitka 08:01, 30 paź 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Ewa ----- jednak Ogrodnicy to ludzie z pięną duszą ale i pracowitymi rękami >jestem zachwycona tymi pracami ale i dobrym wzrokiem cierpliwością Wiem ile to daje radochy bo też tak wyszywałam swego czasu Pozdrawiam hobbystów
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Rumianka 08:44, 30 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
hanka_andrus napisał(a)
Niestety nie zrobiłam zdjęć, bo mi padł aparat. Pracę wykonywało 35 osób przez 2 lata. Byłam pod wrażeniem, Samych krzyżyków na 1 płótnie było 9 mln, licząc po 2 sztychy na krzyżyk= tych kolnięć igłą było jeszcze raz tyle.

Oczywiście tak ogromne dzieło było wykonywane w częściach i dopiero w końcowym efekcie zszywano bryty.
Być może na stronie zamku muzeum w Człuchowie są jakieś zdjęcia, nie sprawdzałam.

Czytałam o tym wydarzeniu- tego częściowego haftu w momencie kiedy był wykonywany. Jeżeli nie mylę się to było na 600-lecie Bitwy pod Grunwaldem. Ciekawe były relacje osób, które haftowały te fragmenty, gdyż często wychodził tylko jakiś bochomaz, a dopiero po zeszyciu całości, tworzył się niesamowity obraz.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 08:45, 30 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Dorota123 napisał(a)
Eliso piękne obrazy malujesz igłą, jestem zachwycona.

Cieszę się, że się podoba. Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 08:46, 30 paź 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Nallar napisał(a)

Podziwiam umiejętności. Wszystkie prace piękne ale ta podoba mi się szczególnie.

Dzięki za miłe słowa. Uzgodnione na priv...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies