Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Patrycja_KG_Lu 11:47, 23 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Kasya napisał(a)

O jakie tuje chodzi bo nie mogę znaleźć ?

Tuja Aurea Nana
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 11:49, 23 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
ajka napisał(a)


To tak jak z jeżówkami bezodmianowe nie do zdarcia

U Wiann mega wysiewa się i jest piękna Magnus. Pasuje w jej rabacie kolorystycznie. Ofiarowała mi właśnie sporo siewek i dam je na rabatę brzozową.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 11:50, 23 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Tuja Aurea Nana


Mam ich kilka i bardzo kubię za pokrój i kolor U mnie są bezobsługowe
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:51, 23 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

U Wiann mega wysiewa się i jest piękna Magnus. Pasuje w jej rabacie kolorystycznie. Ofiarowała mi właśnie sporo siewek i dam je na rabatę brzozową.


Patrycja jak zrobiłam dziś obchód to się przeraziłam ile mam jeszcze mikro siewek, co z nimi począć?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Patrycja_KG_Lu 12:04, 23 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Wiaan napisał(a)


Patrycja jak zrobiłam dziś obchód to się przeraziłam ile mam jeszcze mikro siewek, co z nimi począć?


Jak masz czas, chęci i siły to może zadoniczkuj i ogłoś na lokalnej grupie? U mnie działa taka na FB, nazywa się Mieszkańcy gminy XYZ. Nawet dość często pojawiają się ogłoszenia oddam/odsprzedam nadmiar ze swojego ogrodu. Niestety zazwyczaj nie trafiam na to co akurat potrzebuję, ale za to sporo zabawek i innych drobności z drugiej ręki kupiliśmy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 12:22, 23 kwi 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Jak masz czas, chęci i siły to może zadoniczkuj i ogłoś na lokalnej grupie? U mnie działa taka na FB, nazywa się Mieszkańcy gminy XYZ. Nawet dość często pojawiają się ogłoszenia oddam/odsprzedam nadmiar ze swojego ogrodu. Niestety zazwyczaj nie trafiam na to co akurat potrzebuję, ale za to sporo zabawek i innych drobności z drugiej ręki kupiliśmy.


Tak zrobię i ogłoszę tutaj na forum, szkoda tyle kwiecia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gruszka_na_w... 12:55, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Wiaan napisał(a)


Mam ich kilka i bardzo kubię za pokrój i kolor U mnie są bezobsługowe


Przyszło mi jeszcze do głowy, że na ich kondycję może mieć wpływ miejscówka i sąsiedztwo. Być może one źle znoszą bliskie sąsiedztwo innych roślin (a tak było u mnie, bo sąsiadowały z miskantem i rozplenicą, nie zawsze były doświetlone ze wszystkich stron). Lepiej rosną jako solistki. W ogrodach nowoczesnych są większe odległości między roślinami. U Danusi pojawiały się właśnie w takich ogrodach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ajka 20:21, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Kasya napisał(a)

Ale to o tak będzie tam pusto ?


Posadzę jedno i drugie i zobaczę ile mi jeszcze miejsca zostanie, wtedy będę decydować dalej.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:26, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Patrycja_KG_Lu, Wiaan, Gruszka na razie odpuszczę sobie tą tuję. Pomyślę narazie nad azalią, a może poczekam jeszcze aż zaczną kwitnąć i podpatrzę w Wojsławicach np jak radziła Polon- Gosia. Za tydzień ma być u nas jeszcze duży kiermasz roślin, może tam wpadnie mi coś w oko.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:35, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Dziewczyny ... kupiłam dziś magnolię Elisabeth. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo miała przymarznięte listki od nocnego mrozu, ale wierzę że odbije ... Jest dość wysoka, ma ok 2m.

No i zrobiłam przy okazji nieplanowany zakup. Kupiłam stewarcję kameliowatą, niewiele o niej wiem, ale opisy w internecie mnie zaintrygowały.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies