Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

mirkaka 06:00, 22 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
ajka napisał(a)
Powoli się przekonuję do azalii, posadziłabym ją od tej strony



Nad drugą stroną wciąż myślę, chyba zdecyduję po posadzeniu bergeni.

A jakieś azalie polecacie? Takie do 1,5-2m? Powiedzmy różowe.


Jeżeli decydujesz się na azalię, a piszesz że tam jest sporo cienia to wybierz japońską, jest zimozielona, toleruje sporo cienia, albo miniaturowego rododendrona, ale one wolno rosną.
Ziemię trzeba odpowiednio przygotować dla kwasolubów, to wiadomo

Tylko od strony ścieżki chyba widzę że rośnie cyprys nutkajski? Jeśli tak, to on będzie wielki, i zasłoni kiedyś azalię czy Rh. Ja bym jeśli możesz jeszcze cofnęła go w głąb a bliżej ścieżki posadziła alalię czy Rh .
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ajka 15:07, 22 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Byłam dziś w ulubionym ogrodniczym gdzie ładnie uśmiechały się do mnie ostatnie sztuki pierwiosnków japońskich miller's crimson. Posadzę je naprzeciwko liliowców obok przyszłych bergeni Dumbo.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 15:14, 22 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41935
A co za pierwiosnkami ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 15:42, 22 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Kasya napisał(a)
A co za pierwiosnkami ?


Bergenie Dumbo, sorry, chyba mało precyzyjnie napisałam
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 16:48, 22 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
ajka napisał(a)
Jeszcze pomyślałam o kuklikach, gdzieś chyba widzialam takie połączenie.


U mnie kukliki odmianowe w tym roku bardzo słabo wyglądają. Małe kępki, jeszcze mniej kwiatków.
3 rok mam je posadzone.
Ale dam im oczywiście jeszcze szansę

Kukliki bezodmianowe (pomarańczowe) są za to nie do zdarcia.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 20:21, 22 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
ajka napisał(a)
Widzę pani Danusia też je poleca https://www.ogrodowisko.pl/watek/180-iglaki-ulubione-gatunki?page=10


Spójrz na datę tej polecajki. Danusia już od dawna ich nie sadzi. W obecnym ogrodzie nie ma ani jednej.
Ponad 10 lat temu ta tuja była masowo sadzona na Ogrodowisku. Wsadziłam ją u siebie i po 10 latach wykopałam trzy egzemplarze. Była podatna na przemarzanie i mocno traciła na urodzie po wycięciu przemarzniętych końcówek. Tyle moich doświadczeń. Swoim wpisem nie chciałam nikogo urazić, ani pozbawiać kogoś prawa do wyrażania własnej opinii. Podzieliłam się swoimi obserwacjami, i tyle.
A do Pissardii mam podobny stosunek, co Ty. Straciłam 12-letni i 8-letni egzemplarz w krótkim czasie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ajka 10:04, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Agatorek napisał(a)


U mnie kukliki odmianowe w tym roku bardzo słabo wyglądają. Małe kępki, jeszcze mniej kwiatków.
3 rok mam je posadzone.
Ale dam im oczywiście jeszcze szansę

Kukliki bezodmianowe (pomarańczowe) są za to nie do zdarcia.


To tak jak z jeżówkami bezodmianowe nie do zdarcia
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 10:07, 23 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Spójrz na datę tej polecajki. Danusia już od dawna ich nie sadzi. W obecnym ogrodzie nie ma ani jednej.
Ponad 10 lat temu ta tuja była masowo sadzona na Ogrodowisku. Wsadziłam ją u siebie i po 10 latach wykopałam trzy egzemplarze. Była podatna na przemarzanie i mocno traciła na urodzie po wycięciu przemarzniętych końcówek. Tyle moich doświadczeń. Swoim wpisem nie chciałam nikogo urazić, ani pozbawiać kogoś prawa do wyrażania własnej opinii. Podzieliłam się swoimi obserwacjami, i tyle.
A do Pissardii mam podobny stosunek, co Ty. Straciłam 12-letni i 8-letni egzemplarz w krótkim czasie.


Widzisz Gruszka, nawet nie pomyślałam, że data wpisu ma znaczenie
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 10:30, 23 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41935
ajka napisał(a)


Bergenie Dumbo, sorry, chyba mało precyzyjnie napisałam

Ale to o tak będzie tam pusto ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 10:31, 23 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41935
ajka napisał(a)


Widzisz Gruszka, nawet nie pomyślałam, że data wpisu ma znaczenie

O jakie tuje chodzi bo nie mogę znaleźć ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies