Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowe zacisze

Kojak 15:46, 16 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Witam wszystkich użytkowników forum, założycielkę Danusię i bardzo energetyczną osobę Nikitę, która mobilizowała mnie do założenia swojego wątku. Zakładam go by móc korzystać z doświadczenia i podpowiedzi innych forumowiczów ogrodowiska ponieważ moja działka jest mocno specyficzna...
Ale od początku.
Działka położona jest na terenie byłych pól na których jest las samosiejek sosnowych ( część starych dorodnych sosen )czyli jest mocno zalesiona. obrazuje to zdjęcie z map satelitarnych. Dlatego zdaję sobie sprawę, że ogrodu innego niż leśnego nie uda mi się na tym terenie stworzyć. Mam zamiar tylko podkreślić urodę rosnących tu drzew i wprowadzić gatunki które będą nadawały się do zastosowania w tych warunkach.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Gardenarium 16:04, 16 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam serdecznie No, z góry to normalnie las drzew czy to sosny czy las mieszany? Ciekawe jak gęsto rosną drzewa. Od tego zależy czy cokolwiek będzie rosło. Z mojego doświadczenia - bluszcz na pnie drzew, derenie białe różne odmiany, hosty. Runianka japońska, może irgi? Hortensje bukietowe? ale one wilgoć lubią, a pod drzewami słąbo z wilgocią. Będziesz miał nie lada wyzwanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marba 16:45, 16 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Witaj Tomku. Już Ci zazdroszczę takiej lokalizacji. Uwielbiam sosnowe lasy.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Wiolka5_7 17:21, 16 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Witaj
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 18:14, 16 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Witaj Piękne usytuowanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
marba 18:25, 16 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Pokażesz nam jakieś fotki?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Muszelka 18:29, 16 sty 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Prawie, jak u Baby Jagi
Świetne położenie!

____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Bogdzia 18:38, 16 sty 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita zapowiadała ze sie tu pojawisz i dołączysz do łódzkiej grupy, więc witaj.Działkę mozna rozjaśnic wycinając częsc drzew (dozwolone do 50-60cm obwodu) lub podcinając gałęzie rosnące nizej. Ja polecam na takiej działce rododendrony i azalie ale dla nich trzeba stworzyc jasne słoneczne polanki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Figaro 18:40, 16 sty 2018


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
I ja sie przywitam Tomasz i od razu pochwale z zazdroscia niemalze ilosc drzew. Bo kocham drzewa i chcialabym miec je niezliczona ilosc u siebie a nie moge bo tu gdzie mieszkam sa inne przepisy. Wybieram wiec bardzo oszczednie i z rozmyslem. Moglbys pokazac jakie gatunki masz Tomku? No i je opisac. Z checia tu bede zagladac bo juz mnie zainteresowales a i z checia poogladam wiecej zdjec.
Mariposa 19:20, 16 sty 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Witaj, Tomku. Ja też dopiero startuję, co prawda mam inną działkę, w zasadzie bez drzew, ale będę Ci kibicować!
No właśnie - planujesz jakąś wycinkę prześwietlającą czy absolutnie nie chcesz ingerować w drzewostan?

____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies