Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:53, 03 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Adela napisał(a)
Pięknie masz od frontu. Jałowce szybko rosną - a ja się wszystkich pozbyłam ze względu na rdzę gruszy. Niestety, mimo to, nie obroniłam jej.
A świerk serbski w jałowcach to pendula?

Po raz pierwszy chyba, podobnie jak Ty, nie grabię w tym roku liści w ogrodzie wyjątkowo podobają się mi opadłe kolorowe liście. Nie jestem jednak pewna, czy tak wytrwam i nie wezmę kiedyś do ręki grabi
Pozdrawiam


Elu, świerki serbskie w jałowcach to jakieś dziwne. Jeden ma srebrne igły, drugi trochę przycięty z szerokości całkiem wąski się zrobił. Nie wiem czemu tak jest.
U nas jałowce też mają rdzę gruszy chociaż nie wiem gdzie jest w pobliżu grusza.
Ja też liści nie grabię. Niech się rozkładają na rabatach.
Dzięki Elu, że zajrzałaś.
ps. Ten świerk to nie jest chyba pendula. Kupowałam je jako świerki serbskie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 08:59, 04 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Froncik masz elegancki Basiu Piękna wizytówka dla domku
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Bee 09:05, 04 lis 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 271
Basiu, dziękuję za odpowiedź . Wygląda na to, że bentonit się sprawdził.

Pięknie wygląda Twoje zapłocie. Zdrowe rośliny.

Będę szukać tego bentonitu i glinki. Chcę poprawić glebę pod agresty w przyszłym roku.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Martka 09:22, 04 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Basiu, świetnie wyglądają przycięte jałowce, nigdy nie widziałam ich w tak efektownym wydaniu jak u Ciebie Podziwiam cały ogród z przyjemnością
basia3012 19:16, 04 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Bee napisał(a)
Basiu, dziękuję za odpowiedź . Wygląda na to, że bentonit się sprawdził.

Pięknie wygląda Twoje zapłocie. Zdrowe rośliny.

Będę szukać tego bentonitu i glinki. Chcę poprawić glebę pod agresty w przyszłym roku.


Beatko, ja na Allegr... widziałam bentonit u kilku sprzedających. U jednego sprawdziłam to miał też glinkę. Może u niego trzeba zrobić zakupy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:20, 04 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Roocika napisał(a)
Froncik masz elegancki Basiu Piękna wizytówka dla domku


Dziękuję Asiu. Wizytówka piękna, jak na razie bo rdza gruszy jest na nich co roku. Ale i praktyczna, cięcie jest dwa razy lub nawet raz w roku. A trawnik trzeba byłoby co tydzień kosić, rabaty z korą z kolei też trzeba byłoby pielić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:23, 04 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Martka napisał(a)
Basiu, świetnie wyglądają przycięte jałowce, nigdy nie widziałam ich w tak efektownym wydaniu jak u Ciebie Podziwiam cały ogród z przyjemnością


Martuś, dziękuję bardzo za miłe słowa.
Te jałowce potrafią się wypiętrzać i wtedy wyglądają różnie. A tak przycięte są bardzo ładne. Też mi się one podobają.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 07:53, 05 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
basia3012 napisał(a)


Beatko, dzięki za odwiedziny.
Ten bentonit mieszałam z mączką bazaltową, glinką dla wędkarzy i takim kupowanym kompostem bo nie miałam własnego. Rozsypany został na rabacie za ogrodzeniem, przy ulicy gdzie ziemia to po prostu żółty piach. Sadząc tam jałowce zaprawiało się tylko mały dołek a reszta rabaty to piach. Człowiek nie miał wtedy pojęcia jak powinno przygotować się ziemię dla roślin.
Akurat dla jałowców to jest tam OK. Ten bentonit z pozostałymi składnikami na pewno trochę poprawił jakość tamtej ziemi, trzymanie wilgoci i tak w ogóle. Nie wiem jak jest z ph gleby. Nie badałam jej wcześniej i teraz też nie. Ale to na prawdę żółty piach. Tam wiele lat była droga między ogródkami działkowymi. Nikt nigdy tam nic nie dodawał do ziemi.
Negatywnych stron tego dodatku do ziemi nie zauważyłam.
Beatko, ja poszukam tego sprzedawcy, może znajdę. Kupowałam to na Allegr....
Zaraz wstawię zdjęcia tych piaszczystych rabat przy ulicy, dla których to było przygotowywane.









Wspaniale przycinane i formowane.
Żałuję, że za późno moje zaczęłam ciąć, teraz ciut potrwa zanim coś osiągnę sensownego. Jedynie kulki od lat juz mam ok.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
basia3012 21:21, 05 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Milka napisał(a)


Wspaniale przycinane i formowane.
Żałuję, że za późno moje zaczęłam ciąć, teraz ciut potrwa zanim coś osiągnę sensownego. Jedynie kulki od lat juz mam ok.


Irenko, na razie jałowce są bardzo ładne. Wiosną trzeba je pryskać od rdzy gruszowej 3 krotnie I tyle. Bez podlewania wytrzymują chociaż tam żółty piach. Ale chyba dwa lata temu trochę poświęciłam je mączką bazaltową i trochę kompostem, glinką itp. Jednym słowem dają radę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 09:04, 06 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)






Piękny.
O bentonicie przeczytałem z uwagą
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies