Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kaszubskie piaski

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaszubskie piaski

Bee 19:08, 20 wrz 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Kolejna porcja wrzosów dosadzona. Złapałam krótkie chwile ze słońcem aby porobić parę zdjęć rabaty. Podoba mi się. Jeszcze trzeba trochę popracować nad tłem i otoczeniem ale to już w przyszłym roku i w następnych .







I na tle rabaty borówkowej.

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 11:33, 27 wrz 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Czasem warto wstać rano na działce i zobaczyć takie obrazki.

Długie pajęcze nici obsypane rosą.

Jesień idzie, nie ma rady na to.




____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 18:35, 27 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11586
Bardzo lubię takie pajęczyny w rosie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Bee 08:27, 30 wrz 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Ja też je uwielbiam. W mieście nie mam okazji ich obserwować
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 09:04, 13 paź 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
I znowu minął kolejny tydzień jesieni. I kolejny chłodny ale cudownie słoneczny weekend na działce. Szkoda, że już niedługo będzie koniec weekendowego ogrodowania

A na razie cudownie przebarwiają się borówki.



I kolejne ujęcie wrzosowiska.



Dopiero zakwitł mój pierwszy aster - Rudelsburg. Zamówiłam kolejne ale nie wiem czy zdążę się nacieszyć ich kwitnieniem skoro tak późno zaczynają.



I taka zagadka. Kupiłam w zeszłym roku kilka miskantów. To poniżej to miał być Gracillimus.

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 09:23, 20 paź 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Powoli rozgościła się jesień. Na działce robi się coraz zimniej i już kończę weekendowe ogrodowanie. Nie wycinam bylin na zimę, kończę sadzenie cebul czosnków, parę roślin jeszcze przesadzę i koniec sezonu.

To już ostatnie zbiory z kaszubskich piasków i ostatni bukiet.



____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 17:05, 20 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11586
Też tak kroiłam ostatnio owoce pigwowca
ps. Bardzo ładny jesienny bukiet
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Bee 08:54, 21 paź 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Dziękuję Zuzanno. To ostatnie kwiaty na działce
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 12:17, 25 paź 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Takie sobie "dorodne" sadzonki kupiłam w szkółce internetowej Bergenia.

Aster - Cardinal Tarcisio Bertone 10 zł





wernonia 18 zł



kocimiętki



Astra i wernonię reklamuję. Ciekawe co szkółka na to.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Anda 11:43, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj Beatko, przejrzałam cały wątek i widzę, że bardzo dobrze sobie radzisz na Twoich piaskach. Rośliny rosną piękne i dorodne, i to nie tylko te, które "normalnie" sadzi się na ubogich stanowiskach

Pytałaś u mnie, jakie to rabaty małowymagające. Ogólnie to już idziesz dobrym tropem, bo sadzisz rośliny odpowiednie do danego stanowiska. Ja mam glinę i pH 7, ale mam też bardzo dużo kamieni w glebie. Dlatego mój wybór roślin koncentruje się bardziej na roślinach lubiących gleby zasadowe. Jeśli mimo to chcesz, to mogę zrobić opis
Co Ci mogę już teraz doradzić, a co wyniosłam z wykładu austriackiego ogrodnika i co tutaj w Niemczech zaczyna być stosowane, to mulczowanie takich rabat piaskiem budowlanym, takim bardziej "grubym". Chwasty sieją się o wiele mniej i bardzo łatwo jest je usuwać, a gleba jest zabezpieczona przed wysychaniem. Warstwa piasku musi być jednak gruba na 20 cm żeby to dobrze funkcjonowało. Trzeba też znać pH takiego piasku, musi być dobrane do pH gleby macierzystej. W ten sposób oczywiście gleba nie pozyska humusu i jest to możliwe jedynie przy roślinach lubiących gleby ubogie, typu macierzanka, oregano. W ten sposób można sadzić nawet rośliny bardziej egzotyczne, pochodzące znad morza Sródziemnego, bo dzięki suchemu podłożu lepiej znoszą mrozy. Ogólnie warto zainteresować się roślinami bardziej dzikimi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies