Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 20:49, 08 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Witam,
jestem przed modernizacją przedogródka.
Taki jest stan obecny:

Po lekturze Ogrodowiska nie będę oryginalny w stwierdzeniu, że chciałbym choć w minimalnym stopniu zbliżyć urodę miejsca na które codziennie patrzę do tych pięknych zakątków które przedstawiacie, Forumowicze.
Będę relacjonował postępy.

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sierotka 20:52, 08 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Wazne że masz sporo miejsca na pewno dasz radę
Powodzenia zaznaczam Ciebie do podgladania postępów ,
dokumentuj poszczególne etapy jak zmienia się otoczenie a szybko stwierdzisz ile w tym radosci
Pozdrawiam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Gardenarium 20:54, 08 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Waclaw 21:11, 08 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Wybacz Szefowo za moja pomyłkę, dziękuję za przeniesienie wątku. Błędów będę unikał. Nowy tytuł proponuję: "przedogródek pod dębem"

Witam Sierotko, Twoje zinteresowanie jest takie miłe.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 21:16, 08 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Fajnie, że kolejny męski ogrodnik do nas dołącza A widzę, że wraz z małżonką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 21:41, 08 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ogrody uwielbiam. Kwiaty oglądam z pasją. Jeździmy z małżonką do pięknych ogrodów w Polsce ale i trochę dalej.
Przyszedł czas aby kwiatom poświecić więcej pracy. Dotychczas koszenie trawy zajmowało mi zbyt wiele czasu. Jak żoneczka powiedziała: zbyt wiele "hektarów" trawy do koszenia a na pielęgnację kwiatów nie zostaje czasu.
Będę to zmieniał. Niestety rekreacyjny zakątek ze stawem i rzeczką chyba sprzedam.
Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sierotka 21:43, 08 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
A daleko od domu macie ten staw i rzeczkę ? moze jednak szkoda sprzedawać?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 21:46, 08 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Waclaw napisał(a)
Witam,
jestem przed modernizacją przedogródka.
Taki jest stan obecny:

Po lekturze Ogrodowiska nie będę oryginalny w stwierdzeniu, że chciałbym choć w minimalnym stopniu zbliżyć urodę miejsca na które codziennie patrzę do tych pięknych zakątków które przedstawiacie, Forumowicze.
Będę relacjonował postępy.


Patrzę na tę Waszą fotkę to dom na środku to Wasz ? wygląda na wielorodzinny
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 09:41, 09 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Tak, masz rację: skrajne mieszkanie mam w bloku 7-mio rodzinnym. Opiekuję się terenem przed oknami. Dotychczas moja opieka ograniczała się do koszenia trawy i zrobiłem dwa klomby. Trawy do koszenia mam bardzo dużo ponieważ oprócz tego co na fotografii, za widoczną na zdjęciu drogą szutrową jest około 7 arów trawy z pięknym dębem, mam działkę rekreacyjną około 1 ha ze stawem i rzeczką (co prawda pielęgnuję na tej działce jedynie około 19 arów - w tym 9 arów staw). I jeszcze koszę trawę u brata na działce rekreacyjnej ( około 9 arów). Jak z opisu widać - hektary trawy. Muszę to ograniczyć. Moja działka rekreacyjna jest około 15 km od domu. Kocham to miejsce, mam je już około 20 lat. Na brzegu stawu posadziłem kwiaty. Mam kolekcję liliowców, kosaćców i w ostatnim roku kupiłem dalie. W pobliżu, za rzeczką są ogromne łany śnieżyczek. To wręcz nieprawdopodobne ile ich jest. Gdy zakwitną - ziemia biała. Przed laty min. ich widok zachęcił mnie do kupna działki w szczerym polu. Kwiaty rosnące na brzegu stawu pięknie odbijają się w wodzie. Jak widać pracy mam zbyt wiele i żadne z miejsc nie jest zadbane tak jak powinno być. Stąd, niedawno narodził się pomysł sprzedaży.
wieczorem powklejam trochę zdjęć
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sierotka 09:44, 09 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj no no dużo tego ,rzeczywiscie cos ogranicz jak zajmuje to tak dużo czasu i sił .Czekam na foteczki

Pozdrawiam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies