Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

arkadiusz_nowak 18:27, 26 sie 2013

Dołączył: 20 kwi 2013
Posty: 2
Na z innej beczki, ale w temacie Katalopa.
Jaka glebę lubi to drzewko?
Mam trzy, jedna jest jakas bladsza i męczy mnie jej stan wizualnie. Stad pytam by nawozic odpowiednio drzewa.
ele2001 20:55, 26 sie 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Werticilioze łatwo stwierdzić na przekroju pedu wystarczy naciąć pęd.
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=425
Zauważyłem na katalpie i klonie.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
FrancoPolo 20:26, 28 sie 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Katalpa jest innym drzewem w naszym klimacie . Dlatego jak zrzuca liście nie podejmujemy pochopnej decyzji o jej usunięciu. Każdy rok jest inny, I ona inaczej też rośnie .Fakt że nie sprzyja jej gorące lato i susza .Generalnie potrzebuje dużo wody.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Gardenarium 20:48, 28 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katalpa lubi żyzną glebę, dodaj jej kompostu do dołka, ponieważ ma duże liście i na piachu kiepsko będzie rosła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dyha 00:30, 29 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
W tym roku (piątym po posadzeniu) mam na katalpach najbledsze czy moze najjaśniejsze liście. To z pewnością susza. Kiedy trzy drzewka we wcześniejszych latach zaczęły się różnić od pozostałych, podlewałem je wyciągiem i gnojówką rozcieńczoną ze skrzypu polnego. To im pomagało się "dźwigać".
Na fotce młodziutka katalpa z nasion (ubiegłoroczna; w maju podmarzła) z Ogrodów w Pradze. Zachwyca mnie kolor tych liści:

____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
brzuzka 15:59, 30 sie 2013

Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 26
Mam pytanie odnośnie Aurery Nana (szczepionej na pniu). Czy pień takiej Katalpy rośnie? Czy kupując tą odmianę muszę od razu wybrać docelową wysokość pnia?
ele2001 20:22, 30 sie 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Pień zgrubieje czyli zwiększy obwód - od poziomu szczepienia zależy wysokość rośliny..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
dyha 20:22, 04 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
wawik napisał(a)

Moja to chucherko, dopiero ma 2 metry i szeroka na 150cm, ale to dopiero dwu-latek.



Według mnie to paulownia
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
dyha 20:25, 04 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Moje katalpy (szkółka) z nasion. Wolę jednak sam je formować na kule, ponoć wtedy mają mniejszą tendencję do przemarzania od tych szczepionych. A można je ciąć jak się chce:

____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
brzuzka 11:05, 16 wrz 2013

Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 26
W weekend zakupiłem odmianę aurera nana. Jest szczepiona na dwumetrowym pniu. Korona jeszcze mała (może 1m średnicy) a i tak już mi się bardzo podoba
Catalpę zasadziłem - trzyma się mocno w ziemi, samo drzewko/pień wygląda solidnie - ale doradźcie proszę czy mimo to wzmocnić ją wbijając obok palik i przywiązując do niego pieniek? Widzę, że młode drzewka sadzone w przestrzeni miejskiej wszystkie są tak wzmacniane - czy to konieczność zanim "chwyci się" porządnie korzeniami podłoża?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies