Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

FrancoPolo 21:33, 04 paź 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Proszę popatrzeć jak się wspaniale prezentują i kto powiedział że są nic nie warte. Sam mam dwie różne i nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Sonka 18:06, 02 sty 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
FrancoPolo napisał(a)
Proszę popatrzeć jak się wspaniale prezentują i kto powiedział że są nic nie warte. Sam mam dwie różne i nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu.

Ja też
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
BaRa 23:48, 14 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Danusiu, czy można obsypać pień katalpy na wysokość 35 cm? Chcę zamknąć na pniu obręcz a właściwie kwadrat z nierdzewki i posadzić w nim rośliny jednoroczne. Boję się jednak, że pień może gnić.
____________________
BaRa - Kamienny ogród
Gardenarium 15:23, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można zasypać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BaRa 17:44, 15 sty 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Dzięki Danusiu, już popełniłabym kolejny błąd
____________________
BaRa - Kamienny ogród
malgorzata_c... 12:05, 23 sty 2014

Dołączył: 23 sty 2014
Posty: 1
Witam, czy można wyhodować Katalpę Surmię z nasion , kiedy pierwszy raz zakwitnie? Czy ktoś już próbował?
Gardenarium 14:20, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podobno jest możliwe, ale to dla koneserów, którzy chcą mieć radość z własnej uprawy od nasionka.

Ponieważ drzewa są tanie, nie ma sensu ich wysiewać i czekać ileś tam lat aż coś z tego będzie.

Ale oczywiście można, zbierasz dojrzałe nasiona i trzymasz sucho do wiosny.

Wiosną wysiewasz w domu i czekasz około 3 tygodni. Podobno w tym czasie wschodzą. Ale po drodze może je spotkać jakaś choroba grzybowa, która zniszczy delikatne siewki, albo nasiona wcale nie wzejdą bo były np. puste.

Do gruntu sadzisz w drugim roku po wschodach, muszą jako tako zdrewnieć, bo inaczej nie przezimują.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nika_w_a 01:58, 25 sty 2014

Dołączył: 25 sty 2014
Posty: 5
Mam w ogródku miejsce na jedno reprezentacyjne drzewo - takie, które byłoby ozdobne, miało duże jasne liście i dawało cień. Wybór padł na Katalpę Aurea. Chciałabym, żeby drzewo w przyszłosci miało ładny naturalny pokrój, ale jednocześnie żeby te najniższe gałęzie były na wysokości min. 2 metrów (ze względu na samochód). Chciałabym kupić szczepione drzewko, ale zupełnie nie wiem jaka powinna być w moim przypadku wysokość szczepienia - nie chciałabym w przyszłości obcinać dolnych gałezi, bo moim zdaniem drzewo traci mocno na urodzie. Zależy mi na tym, żeby drzewo było bardziej rozłożyste niż "strzeliste" - cośw rodzaju tego, co widać na załączonym obrazku.

Czy miejsce szczepienia na wysokości 180 cm jest wystarczające, czy może być nawet niżej? Zupełnie nie znam się na szczepionych drzewach i nie wiem ile ta podkładka może jeszcze urosnąć.
ZbigniewG 11:14, 25 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Niska podkładka rośnie tylko w obwodzie, ciężko znaleźć wyżej szczepione niż 1,8-2m dla samochodu to wystarczy bo i tak od miejsca szczepienia gałęzie będą szły po skosie w górę
jest stosunkowo krucha więc lepiej stopniowo korygować długość przyrostów
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 12:19, 25 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spotkałam wyżej szczepione, polecam wyższy pieniek jeśli znajdziesz ale tak jak Zbyszek napisał 180 200 cm to minimum.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies