Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hobby mojej małżonki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hobby mojej małżonki

agyness73 21:57, 11 cze 2018

Dołączył: 10 cze 2018
Posty: 5
Witajcie
Jako, że nie mogę zmusić mojej małżonki żeby sama coś tu napisała i pochwaliła się naszym ogródkiem to postanowiłem napisać sam. Nasz ogródek powstawał od 2007 roku i przez te parę lat pozmieniało się sporo. Najpierw była tylko trawa. Radość dla dzieci bo można grać w piłkę no ale fajnie jest usiąść na tarasie i popatrzeć na coś ładnego bo murawę to można w TV oglądać na kanałach sportowych
Poszukaliśmy firmę i tak przy naszej współpracy powstało coś takiego


w początkowym okresie moja była tylko trawa a resztą zajmowała się moja małżonka która jak się okazało zaczęła coraz więcej czytać coraz więcej książek kupować i nie tylko po to żeby ładnie na półce wyglądały ale zaczęła tą wiedze chłonąć
Ogródek powoli się rozrastał i w następnym roku wyglądał tak




Wiedza z książek, Internetu i programów tv pozwoliła na to żeby się zorientować, ze nie wszystko co było nasadzone na początku było zrobione prawidłowo. Zaczęło się przeradzanie dokupowane innych roślinek ogród zaczynał żyć.
Żeby było jasne podtrzymywałem że moja jest tylko trawa
a skoro trawa była moja to trzeba było nią dbać a na to trzeba czasu i każdy kto ma trawnik to o tym doskonale wie
Oczywiście pomagałem w ogrodzie i wszystko co trzeba było zbudować bądź też wymurować czy wykopać było przez moje dwie ręce robione.
w kolejnych latach trawnik troszkę jakby malał. czasami nie było to fajne jak trzeba było rozwalać murek z kostki granitowej i budować od nowa w innym miejscu ale przynajmniej człowiek spędzał czas na powietrzu no i małżonka była zadowolona a cóż może być piękniejszego
w 2010 było już tak





Dobra żeby nie przynudzać to zrobimy przeskok do współczesności.
Jak to wygląda teraz. Moja małżonka zna dokładnie wszystkie nazwy roślinek jakie ma w ogrodzie ja po oglądaniu programów o ogrodach powiedziałem że chciałbym mieć kolorowy ogród a nie tylko zielsko zawsze chciałem mieć wodę w ogrodzie i tego jeszcze nie ma ale mała fontanna już jest.
Co najważniejsze pozbyłem się trawnika i wspólnie szukamy miejsca na niedużą kaskadę.







Jak zapewne w naszym obrodzie coś się znowu zmieni. Chociażby oświetlenie bo jakoś nie chciało rosnąć i zmieniać położenia wraz z roślinami ale coś wymyśle żeby poprzekładać zasilanie

Pozdrawiam i mam nadzieje że nie zanudziłem
Przemek
____________________
Ogród moje hobby
koliber 21:58, 11 cze 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witaj
Brawo za "odwagę"
____________________
Zielona przestrzeń
AgataM 22:06, 11 cze 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj
Pięknie zagospodarowana cała przestrzeń ogrodu. Będę zaglądać.
Gratuluję i zapraszam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
agyness73 22:18, 11 cze 2018

Dołączył: 10 cze 2018
Posty: 5
Dziękuję
Podobno do odważnych świat należy
____________________
Ogród moje hobby
Gardenarium 22:19, 11 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajny ogródek, żona niepotrzebnie się boi wystąpić w roli współautora wątku. Odwagi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorota123 23:03, 11 cze 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witam, fajnie opisane powstawanie ogrodu i ładnie zagospodarowana powierzchnia.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Makao_J 10:02, 12 cze 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Bardzo ładnie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
popcorn 10:08, 12 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajnie
____________________
Mój nowy ogródek
ElzbietaFranka 10:37, 12 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Witaj Przemku bardzo ładnie macie.
Dobrze by było jakbyś napisał czy to działka na wyjeździe na odpoczynek czy przy domu i ile ma ha.

Oczywiście do odważnych świat należy teraz trzeba żonie odwagi. Tutaj nikt nie gryzie i nie ma wstydu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gintura 11:11, 12 cze 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Śliczny ogród i cudowny mąż.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies