Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe zawirowania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe zawirowania

kryniafu 10:54, 30 lip 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Witam wszystkich Ogrodników.
Od ponad tygodnia każdą wolną chwilę spędzam na Ogrodowisku, czytam, czytam, oglądam, oglądam, wpadam w zachwyt, zadumę a chwilami w depresję bo swój ogród zobaczyłam inaczej. I wiem jedno mój ogród wymaga modernizacji!!!!!!!!!!
Od ponad dwunastu lat mieszkam na wsi na obrzeżach Koszalina. Przez dwanaście lat wykonaliśmy z M ogrom pracy przy remontach domostwa ale również ogrom pracy fizycznej w ogrodzie, gdzie wszędzie był śmietnik i zarośla nieokiełznane. Wiele jeszcze przed nami bo teren jest duży a nawet bardzo duży..
Ogród przeszedł niejedną metamorfozę nim osiadł w określonym terenie i pewnych ramach. Wiele krzewów a nawet drzew posadzonych na chwilę pozostało na długo a dzisiaj być może za późno by je przesadzić. Wiele roślin kupowałam bo budziły mój zachwyt, wiele roślin posadziłam bo każda roślina-bylina-kwiat w dużym ogrodzie się przyda. Ogród ogromny w porównaniu do pierwszego ogrodu czyli 5 arowej działki skąd przywędrowało sporo pierwszych sadzonek.
Po kolei w miarę wolnego czasu postaram się pokazać historię mojego ogrodu od początku (sama z wielką uwagą przeczytałam tutaj wiele podobnych historii).
Mam też problem z którym nie uporałam się jeszcze do tej pory, skrzyp. Wszędobylski w ogromnych ilościach. Ale "o tem potem".
Dzisiaj chciałam się ujawnić jako nowa fanka Ogrodowiska i wrzucić kilka obrazków z ogrodu.









Ostatnie zdjęcie posiada znak wodny ale jest ono moje własne. Postaram się wymienić na takie bez znaku jak odszukam w zasobach komputera. Już to zrobiłam - wymieniłam, udało się.

Pozdrawiam wszystkich fanów Ogrodowiska z Szefową na czele.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
isia33 11:02, 30 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj. Czekam na więcej, zapowiada się ciekawie. Uważaj, to jest nałóg, my tu zaczynamy i kończymy dzień od Ogrodowiska. Dzisiaj będzie tu pusto, prawie wszyscy na 2 spotkaniach w forumowch ogrodach.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
monteverde 12:10, 30 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Krysiu, co tak od razu na swój ogród gadasz, na razie dla mnie jest ślicznie i ławeczka i piękne kwiaty, a stare nasadzenia da się jakoś ozdobić jak nie można ich przenieść, rododendrony śliczne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Martek 14:52, 30 lip 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Widzę śliczne rośliny i duszę wrażliwą na tych fotach.Witam Kryniafu serdecznie i pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
annka 15:05, 30 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Piękne kompozycje! widać ogród a charakterem. Witamy serdecznie wytrawnych ogrodników
____________________
Funkiowe zacisze
anetawi 15:16, 30 lip 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
kryniafu napisał(a)



Witaj Krysiu! Ślicznie kwitły twoje azalie i rododendrony. Jak tam teraz, tylko zieleń? Czy dajesz latem coś kolorowego pomiędzy?
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
kryniafu 17:54, 30 lip 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
O..... ile wizyt w tak krótkim czasie. Witam przemiłych gości.

Ja jestem cwana, pokazałam tylko to co ładniejsze. Pokazana została część przednia ogródka, z którą wydaje mi się, że się uporałam. Od strony sąsiada (strona południowa) stworzyłam potrójną rabatę przedzieloną starymi belami stropowymi z rozbieranego starego domu.









Myślę, że wyraźnie widać jak zostały przygotowane rabaty. Na pierwszej rabacie tej przy ogrodzeniu sąsiada posadzone zostały daglezje i świerki engelmana. W środkowej znalazły miejsce rododendrony, ziemia została przykryta agrowłókniną i wysypana korą. Na ostatnim zdjęciu widać kwitnące rododendrony i na rabacie przed nimi wschodzące dalie. Brakowało mi miejsca gdzie mogłabym wyeksponować dalie i gdzie czarne ślimaki nie zjedzą młodych sadzonek. Ślimaków u mnie mnóstwo było, ten rok jest pierwszym od dwunastu lat kiedy spotykam tylko pojedyncze osobniki. Majowe mrozy pewnie przyczyniły się do ograniczenia ich ilości w otaczającym mnie podmokłym terenie.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
monteverde 18:06, 30 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wywal tą agrowłókninę,napisz jakie masz odmiany rh i azalii
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Limka 18:17, 30 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
isia33 napisał(a)
Witaj. Czekam na więcej, zapowiada się ciekawie. Uważaj, to jest nałóg, my tu zaczynamy i kończymy dzień od Ogrodowiska. Dzisiaj będzie tu pusto, prawie wszyscy na 2 spotkaniach w forumowch ogrodach.

A ja się zastanawiam, pogoda deszczowa, więc czemu taka cisza na forum
A mi najbardziej podoba się ta donica z cegły. Te zdjecia z przodu zresztą wszystkie są ładne.
____________________
Nasadzenia przed domem
kryniafu 18:18, 30 lip 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
A teraz pokażę rabatę z daliami z 2010 i 2009 roku, w którym nasadzenie było podwójne naprzemiennie. Dało wspaniały efekt kolorystyczny. W tym roku dalie są w pojedynczym rzędzie i bardzo wybujałe z powodu nadmiernych opadów deszczu.









Gdy przekwitną rododendrony dalie stanowią wielką kolorową ścianę.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies