Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Gardenarium 12:15, 11 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poćwicz w wątku testowe dodawanie zdjęć. http://www.ogrodowisko.pl/watek/11-testowe-dodawanie-zdjec
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin3010 19:52, 11 wrz 2016

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 7


Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze. Test przeszedłem pozytywnie . Dziękuję za link.
Proszę oczywiście o pomoc. Jestem cichym czytaczem forum i do tej pory wszystkie sugestie Pani Danusi to strzał w 10!!!. Po zmianie nawozu na Yara Complex i stosowaniu Pani systematyczności zaowocowało to pięknym trawnikiem (może nie jest idealny, ale wcześniej nawet taki nie był).
No, ale teraz dopadło mnie jakieś choróbsko jak mniemam jest to rdza, tylko co dalej??? Proszę o wskazówki. Z góry dziękuję.
Marcin3010 09:43, 14 wrz 2016

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 7
Dzień dobry,
Czy moge liczyć na Państwa pomoc??
Z góry dziękuję.
jason 10:55, 14 wrz 2016

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
To rdza źdźbłowa. Miałem trochę tego, część chorych usunąłem, reszte zostawiłem, pomogło częste koszenie (kosiłem co 3-4 dni) i nawóz. Póki co jest ok, jest to grzyb, ale pewnie nie dojdziesz jaki dokładnie. Może coś na grzyby pomoże, ale nie jestem pewien, ja nie stosowałem.
Gardenarium 13:51, 14 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marcin3010 napisał(a)


To zapewne rdza, ona się tak pojawia późno raczej, mogłeś lepiej nawozić i podlewać trawnik latem. Był za mało nawożony i zasuszony. Może jeszcze zbyt wysoko koszony?Teraz już za późno na nawożenie azotowe i wzmocnienie trawnika, nawozy jesienne teraz są na czasie. Mają mniej azotu. Ale zastosuj. Skoś trawnik normalnie lub nieco niżej niż zwykle i zastosuj florovit jesienny do trawników. Podlej.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin3010 10:39, 16 wrz 2016

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 7
Dzień dobry,
Dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnimi czasy kosiłem trawę trochę wyżej niż normalnie (przez okres wakacyjny ze względu na upały). Moja kosiarka ma nastawy od 1 do 6 (zwykła kosiarka McAlister z Castoramy). Ja kosiłem na 5. W zeszłym roku kosiłem na 3 i wydawało mi się za krótko. Nawadniam dwa razy: o 21:30 przez 8 minut oraz nad ranem o 5:00 przez 10 minut. Wydawało mi się to sporo.
Zastosuję Państwa rady. Mam nadzieję, że będą pomocne .
Pozdrawiam,
Marcin
Gardenarium 16:28, 16 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wieczorem nie lej wody, raczej tylko rano.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin3010 10:25, 18 wrz 2016

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 7
Pani Danusiu jeszcze jedno pytanie. Wczoraj nawiozłem trawnik Florovit jesienny. Niestety nie zdążyłem zamieść, a w nocy byl deszcz. Mam teraz plamy na kostce. Jak je usunąć? Bardzo proszę o rady.
Gardenarium 12:36, 18 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma rady, trzeba było zmyć, zawsze o tym pamiętać, teraz to już po ptokach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_b 11:40, 05 paź 2016

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 27


Dzień dobry,
w sierpniu założyłam trawnik z siewu. Niby wszystko jak się należy, ziemia z pewnego źródła, próchniczna, 8cm na siatce przeciw kretom. Trawnik automatycznie nawadniany, na początku piękny, pod koniec września stał się taki, jak na zdjęciu. Czy to grzyb? Pomóżcie..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies