Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

Gardenarium 15:18, 05 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej tu gdzie jasna - źle posypany nawóz albo ziemia dużo uboższa plackami. Nie wiem jak sypałaś, czy sypałaś i czy dobrze (równomiernie mam na myśli) sypałaś nawóz. Dla mnie to wygląda, że ominięte jest podczas sypania nawozu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_b 07:12, 06 paź 2016

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 27
Nawóz był wysiany przed nasionami traw siewnikiem, niemożliwe, aby był nierówno wysiany. Może wrześniowy upał mu zaszkodził albo grzyb?
Gardenarium 08:37, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



sylwia_b napisał(a)
Nawóz był wysiany przed nasionami traw siewnikiem, niemożliwe, aby był nierówno wysiany. Może wrześniowy upał mu zaszkodził albo grzyb?


Nie, żyzność ziemi jest nierównomierna i w tych miejscach albo szybciej odpływa woda, albo ziemia jest gorszej jakości. Ale na 99% nawozu jest mniej tu, gdzie żółto. Gdyby był lipiec to bym zaleciła dosypanie i byś zobaczyła jak się zieleni po całości, ale teraz to już za późno. Wiosną się wyrówna. I z tym siewnikiem to nie byłabym aż taka pewna. Siewnikiem najgorzej się sieje i jak widać na ogrodowisku, kto sieje siewnikiem ma właśnie takie łaciate albo paskowane trawniki.

Wrześniowy upał to by zaszkodził całemu a nie w taki sposób.

Jest to ewidentny przykład, że nie należy nawozić trawnika przed siewem a po pierwszym koszeniu. I oczywiście patrzeć jak się sypie z siewnika. Ja sieję z ręki w kazdym razie. Zaopatrz się w siewnik do ręki, albo lepiej ćwicz sypanie. W końcu się nauczysz. I uwierz, że to możliwe jest nierównomierne sypanie, nikt mistrzem nie jest od razu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_b 09:32, 06 paź 2016

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 27
Bardzo dziękuję Danusiu
sztafi 16:41, 06 paź 2016

Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3
Witam. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu co może być przyczyną tych jasnych plam a w zasadzie w miejscach tych trawa jest jakby wyschnięta. Ogólnie trawnik wygląda OK poza tymi kilkoma miejscami. Trawnik dwuletni nawożony nawozami Barenbrug (wiosna, lato, jesień) nawadniany dość systematycznie. Czworonoga nie posiadam.






Pozdrawiam
sylwia_b 16:53, 06 paź 2016

Dołączył: 04 lut 2015
Posty: 27
Wyglada jak czerwona plamistość traw
sztafi 10:40, 19 paź 2016

Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3
sylwia_b napisał(a)
Wyglada jak czerwona plamistość traw


Dziękuje za wskazówkę.
Teraz pewnie już za późno na jakieś działania ale na wiosnę jak próbować pozbyć się problemu? Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam
Gardenarium 10:56, 19 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wertykulacja, dobre nawożenie i podlewanie (odżywionego trawnika grzyby nie atakują, przenawożone i zagłodzone owszem), oprysk Topsinem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ricco1 12:39, 23 paź 2016

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
W niektorych miejscach na trawniku wyrosly mi grzybki...i to duuuuuze! Czy po prostu je usuwac i cos na wiosne pomyslec czy cos z trawnikiem zrobic, czy tez jescze przed zima cos proponujecie zeby z trawnikiem zrobic? Swoja droga nawoz jesienny pare tygodji temu juz rzucilem....
Gardenarium 20:44, 23 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grzyby wyrywaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies