Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

jutrzenka 14:36, 01 kwi 2016

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 3
Witam,

w zeszłym roku we wrześniu posadziłam na jednej z rabat 3 hortensje bukietowe Polar Bear i 3 Vanillla Fraise. W pierwszej dekadzie października przez jedną noc w moich podwarszawskich okolicach był mróz minus 8 do minus 10 stopni. Kwiaty hortensji przez tę jedną noc zbrązowiały. Uznałam, iż ten przymrozek tylko je "ściął" i na wiosnę wrócą do normalnego funkcjonowania. Do dnia dzisiejszego żaden z krzaczków nie daje oznak życia. Czy to normalne zjawisko w przypadku hortensji bukietowych? Jak o tej porze wyglądają Państwa roślinki?
I pytanie numer dwa - które z hortensji bukietowych możecie Państwo polecić jako całoroczne rośliny do donic na taras? Mam na myśli raczej miniaturki w rozmiarach do 1 m.
Będę wdzięczna za wszelki sugestie

Pozdrawiam
Renata.
paola1a 22:55, 01 kwi 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Reniu, bukietówkom na pewno nic nie będzie i lada dzień zapewne zobaczysz nabrzmiałe pączki. Czekaj spokojnie i się nie martw
____________________
Prostokątna rabata
JoannA 23:33, 01 kwi 2016


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
jutrzenka napisał(a)
Witam,
I pytanie numer dwa - które z hortensji bukietowych możecie Państwo polecić jako całoroczne rośliny do donic na taras? Mam na myśli raczej miniaturki w rozmiarach do 1 m.
Będę wdzięczna za wszelki sugestie

Pozdrawiam
Renata.

Hortensja Bobo, ma małe rozmiary, zwarty pokrój i wcześnie zaczyna kwitnienie bo już na początku lipca. Regularnie przycinany krzew urośnie około 60-70cm.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Basienka 23:50, 07 kwi 2016

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
W jakiej odległości od siebie sądzić Hortensję "BOBO" oraz jak i ile przycinac, aby uzyskać zwarty pokrój i wysokość te 60-70cm ?
Sonka 06:25, 08 kwi 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2267
kamil_360 napisał(a)
Witam!

W internecie znalazłem ciekawe zdjęcie hortensji i traw:
http://stylowi.pl/6158649

Zainspirowało mnie ono, i potrzebuję nazw gatunkowych i odmianowych przedstawionych roślin.

Czy jest ktoś w stanie je rozpoznać?


Z góry dziękuję za pomoc,
Kamil

To zdjęcie też mnie intrygowało, jeśli o hortensje chodzi to pewnie są Anabell Incredibal,( te mam ) ale mogą być inne podobne.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
magdaw 10:18, 08 kwi 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Sonka napisał(a)

To zdjęcie też mnie intrygowało, jeśli o hortensje chodzi to pewnie są Anabell Incredibal,( te mam ) ale mogą być inne podobne.


o Boże jak pięknie aż mnie zatchnęło!
Myślę że to Anabelki a trawa nie wiem niestety
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
aniasmyk 13:37, 08 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Mam okazję, żeby zgarnąć hortensje ogrodowe które były przy Bożym Grobie w naszym kościele. Jak mam z nimi postąpić? Mogę je zaraz wsadzić do gruntu? Co o tym myślicie?
____________________
Ania Tonący w bieli
KasiaBawaria 13:42, 08 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Na zdjeciu to pewnie anabelki i rozplenica.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 13:45, 08 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A ja, choc nie mam miejsca,znow okazalam sie slaba. Tym razem hortensja kanmara. Juz przesadzona.



A wszystkie zimowane w domu juz maja paki

magical revolution, blooms star, masja, leuchtfeuer,forever and ever,semperflowers, preziosa, diva fiore.






____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 13:45, 08 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
edit
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies