Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

adkawi 22:40, 10 cze 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Toszka czyli nie ma nadzieji na kolejne kwiaty w te lato? Sadzonka jest spora i ma duza donice.Niestety nie znam nazwy.Wkleilam ja kilka stron wczesniej.
____________________
Adrianna
MarcinKRK 08:52, 11 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
adkawi napisał(a)
Toszka czyli nie ma nadzieji na kolejne kwiaty w te lato? Sadzonka jest spora i ma duza donice.Niestety nie znam nazwy.Wkleilam ja kilka stron wczesniej.


Część odmian hortensji ogrodowych powtarza kwitnienie w sezonie. Jest więc szansa, niestety mała, bo w tym zestawie hortensji powtarzających kwitnienie, te które kwitną w ciemnych tonacjach są w zdecydowanej mniejszości.

Z innej beczki. Wczoraj odwiedziłem Leroy Melin. Pod tabliczką "Hortensje mix" cała masa doniczek z etykietami firmy Proven Winners (h. macrophylla "Cupcake", h. arborescens "Pink Annabelle", h. paniculata "Little quick fire"). Problem tylko taki, że wszystkie z nich to drzewiaste, a na doniczkach miniaturowa naklejka "Strong Annabelle". Niniejszym kolejny sezon pogardy dla klientów polskich szkółek i sklepów ogrodniczych uważam za otwarty.

berolina 09:29, 11 cze 2017

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Próbuję przebrnąć przez cały wątek. Jestem w połowie i mam straszny zamęt w głowie . Chcę sobie posadzić wzdłuż płotu obsadzonego bluszczem na skarpie hortensje. Panuje tu raczej półcień. Chce posadzić białą hortensję, o kwiatach kulistych, która nie wyrośnie mi na 2 metry ;D. Preferowana byłaby kwitnąca na pędach tegorocznych. Chodzi mi po głowie annabelle, ale czy ona nie jest za duża? i czy ma białe kwiaty, bo często piszecie o kwiatach kremowych... na zdjęciach widać białe...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
KasiaBawaria 11:29, 11 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale numer. Jak mozna tak oszukwiac klientow.

U mnie tylko czesc ma paki. Czesc dostaje paki dopiero pod koniec lipca, tak juz tu mamy, taki klimat.
____________________
Zapraszam na kawe
Toszka 13:38, 11 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
KasiaBawaria napisał(a)
Ja u nas widzialam tylko z trzciny. A gdzie to latem trzymasz?
maty

W piwnicy lub domku ogrodnika - zapakowane w worki foliowe z "prezentem" dla myszy. Zwijam w rulony.

Berolina
Hortensja bukietowa 'Magical Moonlight' może ona ci podpasuje.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaBawaria 14:21, 11 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A to u mnie odpada. Mam male dzieci i zwierzaki wiec trutek nie chce.Zreszta mi szkoda by bylo mysz
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 16:13, 11 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
berolina napisał(a)
Próbuję przebrnąć przez cały wątek. Jestem w połowie i mam straszny zamęt w głowie . Chcę sobie posadzić wzdłuż płotu obsadzonego bluszczem na skarpie hortensje. Panuje tu raczej półcień. Chce posadzić białą hortensję, o kwiatach kulistych, która nie wyrośnie mi na 2 metry ;D. Preferowana byłaby kwitnąca na pędach tegorocznych. Chodzi mi po głowie annabelle, ale czy ona nie jest za duża? i czy ma białe kwiaty, bo często piszecie o kwiatach kremowych... na zdjęciach widać białe...


Annabelle nie będzie aż tak duża. Rozmiar powinien oscylować w granicach 1,5m (zakładając coroczne cięcie). Można rozważyć odmiany niższe bądź o mniejszych kwiatostanach, żeby zminimalizować efekt pokładania się.

Kolor u hortensji jest bardzo "mobilny". Poza tym jeśli nie będzie kontekstu (innych roślin o białych kwiatostanach) - będzie odczytywany przez większość sezonu jako biały, ale jeśli przystawisz obok kartkę papieru, to zrozumiesz dlaczego część pisze o kolorze "kremowym"
KasiaBawaria 16:22, 11 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moja anabell ma ok 1,20-1,30.Wiecej nie. Tak samo incrediball.Ale za to poszly w szerokosc.Masakra, jak sie rozlazly A 3 lata temu to byly 3 galazki.
____________________
Zapraszam na kawe
berolina 16:31, 11 cze 2017

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. idziałam dzisiaj Anabell na żywo, ale jeszcze nie w pełni kwitnienia. Czy one mają takie drobne kwiatuszki składające się na kwiatostan? Mam u siebie jedną hortensję, niestety nie znam odmiany, ale ona ma dość duże kwiatuszki i przyznam że taka by mi się podobała. Wow, ale ta Magical moonlight ma kwiatostany!
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
KasiaBawaria 16:40, 11 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
I anabelle

____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies